BEKER PUNTEN WEINIG GOALS KLASSE VERSCHIL TEKENDE ZICH AF OP DE MAT 50 hengelaars 80 vissen samen 1794 cm Rotter Den Amster Amster Bunnik dam Bosch dam 1 dam II Badminton 4 3 5 1 2 Biljarten 4'/i 41/2 2 3 1 Bridge 1 4 2 5 3 Hengelen 5 2 3 1 4 Klaverjassen 4 2 1 3 5 Tafeltennis 4 1 2 5 3 Tennis 4 5 2 3 1 Voetbal 4 3 5 1 2 30'/2 24 V» 22 22 21 De voetballers hebben zich op de terreinen van Meerboys heel wat minder productief getoond dan vorig jaar in het Bossche Sportpark 'De Vliert'. Misschien was het feit, dat men in 69 in de buurt van een semi-profclub speelde en ditmaal op amateur- velden er debet aan. Wellicht was het ook het gemis aan 'pro fessionele' spelers als Abe Len stra bij Amsterdam II, waardoor doelpunten uitbleven. In elk geval leverden de tien wedstrijden dit jaar slechts 19 doelpunten op, terwijl de bal de vorige keer 32 maal in het doel belandde. Met name de twee slotwedstrijden, waarin de be slissing moest vallen, bleven doelpuntloos gelijk. Rotterdam hield Den Bosch op 0-0, wat een voortreffelijk resultaat was; en Bunnik kwam tegen Amster dam II ook niet verder. Den Bosch en Bunnik eindigden nu gelijk, maar doordat de Bos schenaren een beter doelgemid- delde hadden, gingen de Astrid- bekerpunten naar de 'zoete lieve gerretjes'. Met een vrij harde wind, dwars over het hobbelige veld, was het ook niet gemakkelijk om tot doelpunten te komen. Amster dam II, dat vorig jaar met kop en schouders boven de andere teams uitstak, liet het er dit maal helemaal bij liggen. In sommige gevallen werd zelfs wat al te hard gespeeld om een betere uitslag toch nog te for ceren. Het zag er zelfs naar uit dat Amsterdam II het geluk nog even aan zijn zijde zou hebben, toen in de wedstrijd tegen Vru mona de Amsterdammers een strafschop mochten nemen. Alle bewondering echter voor de Vrumona-keeper, die kans zag deze strafschop te houden. De tweede slotwedstrijd, tussen Rotterdam en Den Bosch, gaf bij vlagen zeer goed spel te zien. Alleen werden vele doel- rijpe kansen van beide elftallen nogal eens gemist door slordig heid of nerveusiteit. Topper van de dag was ongetwijfeld de eerder gespeelde wedstrijd Den Bosch-Bunnik, die doelpuntloos eindigde, maar die alleen al door de snelheid waarmee werd gespeeld het aankijken zeker waard was. De eindstand was: Den Bosch 4 2 2 0 6 5- 1 Bunnik 4 2 2 0 6 3- 1 Rotterdam 4 1 12 3 4-3 Amsterdam II 4 1 12 3 3-4 Amsterdam I 4 10 3 2 4-10 Als we alle vissen, die de hen gelaars in het Zwanenwater te Amsterdam-noord hebben ge vangen, op één lijn in het water zouden kunnen leggen, dan was de lengte daarvan nog niet ge noeg geweest om een 'brug' tussen de beide oevers van dit toch niet onaantrekkelijke vis water te slaan. En toch is er meer gevangen dan vorig jaar, toen menige hengelaar voor niks aan de kant zat. Vijftig hengelaars vertrokken (voor vissers vrij laat in de ochtend) naar het tussen hoge flats gelegen viswater van de bekende Amsterdamse visver eniging 'Allen een'. Tachtig vis sen hadden aan het eind van de dag op de maatlatjes van de controleurs gelegen en waren - gelijk het goede vissers betaamt weer in het water teruggezet. In totaal leverde dat 1794 cen timeter vis op, ofwel ruim twee maal zo veel als vorig jaar. De hengelaars van Amsterdam I kwamen weliswaar nog niet los van de laatste plaats, maar vin gen toch bijna honderd procent meer dan in Den Bosch, toen slechts één ondermaats visje, goed voor 2 centimeter aan de haak werd geslagen. Het team van Amsterdam II ving de grootste vis van de dag, een brasem van 47 cm. Een Rotterdamse hengelaar had kans om een nog grotere vis te vangen, maar deze verspeelde een karper met tuig en al. Later in de middag, toen de henge laars een ander stekkie hadden opgezocht, kwam plotseling het tuig langsdrijven. Verwoede po gingen werden gedaan om tuig en vis op de wal te trekken, maar toen men het tuig eenmaal te pakken had, had de immense karper de benen (lees de vin nen) genomen. De eindstand was: Bunnik 19 vissen 451 cm Amsterdam II 16 vissen 405 cm Den Bosch 17 vissen 388 cm Rotterdam 21 vissen 359 cm Amsterdam I 7 vissen 191 cm Opnieuw is het badmintonteam van Den Bosch winnaar gewor den van dit onderdeel van de sportdag. De voorsprong op Vrumona was zelfs iets groter dan vorig jaar, toen het aantal game-punten tégen de doorslag moest geven. Een voordeel was dat de tegen- standers ditmaal beter opge wassen waren tegen het geweld van Den Bosch en Bunnik, waar door ook de spanning er de hele dag in bleef. Met name Amsterdam II heeft zich goed gerevancheerd voor de 'nul' van vorig jaar. Wellicht heeft de training in de expedi tiehal, op de avond dat deze in ontvangstruimte werd veran derd, een steentje bijgedragen. Het klasseverschil tussen Den Bosch/Bunnik en de rest lag voor een goed deel ook in het feit, dat bij de twee met name genoemde teams spelers waren ingedeeld, die regelmatig com petitiewedstrijden spelen. Een klein verschil van mening was er voor de aanvang van de wedstrijden. Men kon het name lijk aanvankelijk niet eens wor den of er met een nylon, dan wel met een veren chutle ge speeld moest worden. Toen pra ten en nog eens praten geen uitkomst gaf, besloot men een ieder in de keuze vrij te laten. Jammer was het dat voor dit onderdeel niet altijd voldoende tellers beschikbaar waren, waar door het programma voor de speelsters en spelers soms overbelast raakte. De eindstand was: Den Bosch Vrumona Rotterdam Amsterdam II Amsterdam I 19 punten 16 punten 11 punten 10 punten 4 punten 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4