IN TEKEN VAN SAAMHORIGHEID VOETBAL BADMINTON BRIDGE TAFELTENNIS KLAVERJASSEN TENNIS HENGELEN BIUARTEN JUDO RONDVAART SPORTDAG 1970 stoken dienen te worden om bij voorbeeld in Amsterdam tot één formatie te komen. Maar wel licht kan men voor het komende jaar ook al tot een versterking komen, wanneer uit meer gele dingen van het bedrijf enthou siaste deelnemers zich aanmel den. Hoe het ook zij, het formidabele succes van Vrumona is er niet minder om. Het was 'verfris send' om te zien met hoeveel inzet de dames en heren uit Bunnik voor het behoud van de beker hebben gevochten. Dat zij daarin zouden slagen werd in de loop van de dag reeds duidelijk, want de eerste uit slagen wezen reeds op een lichte voorsprong. Maar pas toen het hele gezelschap tegen zes uur weer compleet verza meld was in de luisterrijke ex peditiehal aan de Mauritskade, en door fluistercampagnes de Vrumona-ploeg de gedoodverfde winnaar werd, was de spanning gebroken. De Vrumona-schare kon met een gerust gevoel de bekendmaking van de uitslagen afwachten. Die uitslag wees Bunnik inderdaad als grote overwinnaar aan met Rotterdam op de tweede, Den Bosch en Amsterdam I op een gedeelde derde en vierde, en Amsterdam II op de vijfde en laatste plaats. In de aanhef van dit verhaal hadden we eigenlijk al drie pun ten direct naar voren moeten halen: de enorme sportiviteit, waarmee gestreden is de ge zelligheid, die 's morgens en vooral ook 's avonds in de ex peditiehal heerste - en de per fecte organisatie van deze dag, met alles wat daarmee samen hing. We hebben deze drie za ken echter tot nu bewaard, om dat we in een paar alinea's hierop wat extra de nadruk wil den leggen. Dat er sportief strijd geleverd zou worden stond eigenlijk al vast, nadat we in het vorige nummer van Vers van 't Vat een aantal chef d'équipes en teamleiders aan het woord heb ben gelaten. Met uitzondering van wat hard spel op het voet balveld heeft men zijn woord gestand gedaan, waarmee de 'saamhorigheid' - wat eigenlijk het motto voor deze concern dag was - volledig uit de verf is gekomen. Aan gezelligheid heeft het in Amsterdam ook niet ontbroken. Wel vormde het zeer verspreid liggen van de sportvelden en gebouwen een handicap, maar de ontvangst op de brouwerij maakte dat men dit snel weer was vergeten. De wijze waarop men - met man en macht de immense expeditiehal had om getoverd in een knusse ont vangsthal slaat werkelijk alles. Het getuigde van een grote vin dingrijkheid, waardoor niemand zich in de ruimte verloren voel de. Het allergrootste compliment verdiend echter de organisatie, die in handen was van de per soneelsvereniging Mauritskade en waarbij de heer G. Struiks- ma het grote brein was. Niets De vestiging Bunnik, die vorig jaar - toen zij voor het eerst deelnam aan de concernsport dag - moeite had om een repre sentatieve ploeg samen te stel len, maar zich al direct los maakte van het praedicaat 'un derdog', heeft zaterdag 5 sep tember j.l. in Amsterdam be wezen absoluut de sterkste te zijn. Weliswaar is het verschil in punten tussen Vrumona en het dit jaar als tweede geëin digde Rotterdam geringer, maar de plaatsingen in de verschil lende takken van sport liegen er niet om. Zij wijzen op een constante sterkte in nagenoeg alle onderdelen. Immers Vrumo na behaalde twee eerste en vijf tweede plaatsen. Alleen dit jaar bij bridge en vorig jaar bij bil jarten liet men een steekje val len. De vraag rijst of de brouwerij afvaardigingen zich wel vol doende gewapend hebben tegen het offensief van de frisdran kensector en of niet op korte termijn de koppen bij elkaar ge was aan het toeval overgelaten, elk onderdeed kende een ver antwoordelijke man of vrouw. Alleen de 'papierwinkel', die alles in goede banen moest lei den, gaf bij de verwerking van uitslagen en standen wel eens een te grote perfectie te zien. De sportdag 1970 zit erop. Het is een bijzonder geslaagd eve nement geworden. Vele honder den deelnemers hebben hun beste beentje voorgezet. Vele honderden supporters zorgden voor een enthousiaste aanhang. Tientallen dames en heren (ook van buiten het concern) hebben zich ingezet om de dag te doen slagen. Slecht één vestiging kon in het bezit komen van de felbegeerde Astridbeker. Het werd wederom Vrumona uit Bunnik, dat wij van harte com plimenteren. Hoe er op de vijfde september overal in Amsterdam slag is geleverd ziet u op de volgende pagina's aan de hand van korte verslagen en véél foto's.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3