VERSLAGEN VAN DE ONDERNEMINGSRADEN iiiiinilUÜ 100.000ste hl. blikbier AMSTERDAM II (vervolg van pagina 1) deelt de voorzitter mede dat men hiertoe heeft moeten be sluiten om aan de vraag naar ons product te kunnen voldoen. Door functiewijziging van de heren Dooyeweerd, Moes en Roose, stellen zij voor hun zetel in de O.R. ter beschikking te stellen. De voorzitter stelt de leden voor, mede in verband met een even tuele wijziging in de samenstel ling van de Raad, hun zetel niet ter beschikking te stellen en aan te blijven tot februari/maart 1971, waarop nieuwe verkiezin gen zullen plaatsvinden. De heren hebben de voorzitter doen weten, dat zij zijn voorstel in overweging nemen. De O.R. heeft kennis genomen van een brief welke betrekking heeft op reiskostenvergoeding. Deze brief zal door de afdeling Arbeidsvoorwaarden in studie worden genomen. De Redactie Commissie Wij geven u hieronder een be knopt verslag van hetgeen op de O.R.-vergadering van de ves tiging Mauritskade, welke op vrijdag 21 augustus j.l. onder voorzitterschap van de heer Kloppenburg plaatsvond, be sproken is. 1. Opening Na het welkomstwoord van de voorzitter wordt overgegaan tot het volgende punt van de agen da, te weten de 2. Notulen van de vergadering van 8 mei 1970 Deze geven aanleiding tot de volgende opmerkingen/medede lingen: a. de heer Wittert van Hoog land was helaas verhinderd aan zijn voornemen gevolg te geven deze vergadering bij te wonen; b. t.a.v. het in te stellen cen traal college wilde de O.R. bij monde van de heer Koch in alle duidelijkheid naar voren brengen, dat zij dit college niet alleen als een orgaan tot overleg wil be schouwen, doch zeer zeker ook met beslissingsbevoegd heid toegerust wil zien. Dit centraal college dient de onderwerpen van algemeen belang te behandelen als b.v. vakantieregeling, tan tièmeregeling, pensioenrege ling etc., terwijl de lokale ondernemingsraden de voor de betrokken vestiging spe cifieke problemen dient aan te vatten. De voorzitter antwoordt, dat het instellen van een cen traal college waarschijnlijk niet eerder zal kunnen ge schieden dan nadat de nieuwe Wet op Onderne mingsraden van kracht zal zijn geworden. Bovendien zijn er nog een aantal vragen te beantwoor den mede i.v.m. de herstruc turering van de Vennoot schap (b.v. de vraag: moet er 1 ondernemingsraad voor de Amsterdamse vestigin gen worden ingesteld?), die een verwezenlijking van een centraal college op korte termijn weinig waarschijnlijk maken. Tenslotte wordt door de le den de aandacht van de voorzitter er op gevestigd, dat de huidige wet zeker de mogelijkheid biedt een cen traal college in te stellen, zodat niet gewacht behoeft te worden op de afkondiging van de nieuwe wet. 3. Mededelingen De voorzitter deelt mede, dat a. het in het voornemen ligt de Heineken invaliditeitsrege- ling per 1.10.1969 op de ex-Amstel medewerkers van toepassing te verklaren, met inbegrip van diegenen die op dat tijdstip nog niet 2 jaar volledig arbeidsonge schikt waren (volledig ar beidsongeschikt voor deze regeling zijn zij, die een W.A.O.-uitkering van mins tens 65% ontvangen); b. de tandartstarieven thans dezelfde zijn als die bij de andere vestigingen; c. t.a.v. de personeelsbier- en frisdrankenvoorziening be sloten is de bezorging vol gens het Heineken systeem te doen geschieden, echter niet eerder dan m.i.v. 1.1. 1971 om de expeditie in het huidige drukke seizoen niet extra te belasten; d. de kleine B3 vervangen wordt door de grote B3 en de kleine Pepsi door de grote Cassis; e. de te Rotterdam gehouden enquête goed gewerkt heeft; de gegevens worden thans door een afzonderlijke com missie bestudeerd; f. het slaan van de eerste paal voor het project Zoeterwou- de naar verwachting begin volgend jaar zal plaatsvin den; één van de grote pro blemen waarvoor nog een oplossing moet worden ge vonden betreft die van de waterlozing. 4. Conversie van de C.A.O. De heer De Graaf geeft aan de hand van een op stencil gestel de toelichting uitgebreide infor matie over de wijze waarop de conversie zal worden verwezen lijkt. Met nadruk wordt daarbij ge steld, dat de conversie een eerste stap is op de weg naar geïntegreerd personeelsbeleid. Het kader zal in afzonderlijke bijeenkomsten van het verloop van de conversie-activiteiten op de hoogte worden gehouden. Daarnaast zal ten behoeve van de algemene informatie aan het personeel een afzonderlijk num mer van 'Vers van 't Vat' aan de conversie gewijd worden. De conversie, d.w.z. het over schakelen van weekgeld op maandgeld, zal voor wat de ves tiging Mauritskade betreft op 1 januari a.s. ingaan. De voorzitter brengt in dit ver band onder de aandacht dat een van de problemen, waarvoor op korte termijn een oplossing moest worden gezocht, betrek king had op de gelijkschakeling van de vakantieperioden van de weekgelders (1 mei-1 mei) met die van de maandgelders (ka lenderjaar). (lees verder kolom 2 onder f:|K. m Op 28 augustus j.l. werd op de Bossche brouwerij de 100.000- ste hl blikbier in het boekjaar 1969/1970 geproduceerd. Ter gelegenheid hiervan werd bij het wisselen der ploegen om 15.00 uur bovenstaande foto gemaakt, waarop het gehele team, dat bij het bereiken van deze mijlpaal betrokken is geweest, vereeu wigd werd. Nadien werd in ge zelschap van de bedrijfsleider, Ir. A. K. E. Ten Bruggen Cate, in de bottelarij nog een blik- biertje gedronken. (vervolg van kolom 5) 5. Afwikkeling invaliditeitswet Degenen, die op 65-jarige leef tijd aanspraak hebben op een ouderdomsrente, ontvangen de ze zelf niet, aangezien deze reeds in de Heineken pensioen regeling is verdisconteerd. Hier over zullen de leden nog een nadere schriftelijke toelichting ontvangen. 6. Wijziging premiespaar regeling De regeling wordt thans uitge breid in die zin, dat thans niet alleen over het loon of salaris mag worden gespaard met een maximum van 5%, doch ook over de ploegendiensttoeslag en het tantième. Echter het maxi maal toegestane spaarbedrag blijft op 1.000,- per jaar ge handhaafd, aangezien dit wette lijk is voorgeschreven. De voorzitter kon nog geen ant woord geven op de vraag of spaarbedragen na de vijfenzes tigjarige leeftijd volledig gepre mieerd zullen worden. Deze aangelegenheid wordt nog be studeerd. 7. Vergaderschema De voorzitter geeft een schema door van de vergaderdata tot september 1971. 8. Verkoopontwikkeling De voorzitter brengt ter kennis, dat de verkopen zich gunstig ontwikkelen. 9. Pensioenen Dit onderwerp geeft aanleiding tot de volgende 2 vragen: a. Wie gaat, nu de heer Eg berts de dienst binnenkort gaat verlaten, de Amstel pensioenbelangen beharti gen? b. hoever is de harmonisatie gevorderd? De beantwoording van de eerste vraag is eenvoudiger dan die van de tweede, aldus de voor zitter. Hijzelf zal namelijk na het vertrek van de heer Egberts zijn aandacht aan deze aange legenheid besteden. T.a.v. de harmonisatie deelt hij mede, dat zoals reeds eerder gemeld, per 1.1.1971 de Hei neken regeling voor de ex-Am- stelmedewerkers van kracht zal worden, met dien verstande evenwel, dat indien bij pensio nering het Amstel pensioen ho ger blijkt, de Amstel regeling zal worden toegepast. Er is thans een nieuw reglement in de maak; het ontwerp wordt dezer dagen in een samenkomst van de Algemene Raad van het Pensioenfonds besproken. 10. Ziektekostenverzekering N.a.v. de vraag om informatie omtrent de voorwaarden van de Heineken regeling, deelt de voorzitter mede, dat het in het voornemen ligt deze regeling m.i.v. 1.1.1971 ook voor ex- Amstelmedewerkers te doen gelden. In oktober a.s. zal een overzicht van deze regeling aan hen wor den uitgereikt. Ook zij die gepensioneerd wor den zullen van deze regeling gebruik mogen maken; echter zal voor hen niet de faciliteit gelden, dat de premie voor de helft door het concern betaald wordt. De voorzitter stelt hierbij na drukkelijk vast, dat men niet verplicht wordt tot deze rege ling toe te treden. 11. Tantièmeregeling Gesignaleerd wordt, dat, terwijl enerzijds de huidige regeling eindigt bij een maximum van 12% bij een winst van 17 miljoen en hoger, anderzijds het concern zich in de gelukkige situatie bevindt, dat de winsten van de laatste boekjaren dat niveau aanmerkelijk hebben overschreden en reeds meer dan het dubbele hebben bedra gen. Aan de voorzitter wordt ge vraagd, welke procedures ge volgd moet worden teneinde de regeling aan de huidige situatie aan te passen. De voorzitter deelt mede, dat deze materie in handen is van een tantièmecommissie, die sa mengesteld is uit 3 vertegen woordigers van elk der onder nemingsraden. Deze commissie zal in het na jaar bijeenkomen om de rege ling aan een beschouwing te onderwerpen, teneinde na te gaan of en zo ja in hoeverre deze vernieuwing behoeft. Aangezien in de huidige com missie nog geen vertegenwoor- (lees verder pagina 7) 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2