MAN. KIND EN FIETS Amerikaanse traint in Nederland AFSCHEID NIEUW LID JEUGDREDAKTIE Op het moment dat jullie dit lezen, zijn de wereldkampioen schappen wielrennen-voor-dames in het Engelse graafschap Lei- cester al verreden. Toen ik echter de Amerikaanse Audry McElmury opzocht, was zij nog druk bezig te proberen haar in 1969 behaalde wereld titel te prolongeren. Tijdens het gesprek dat ik enige weken geleden met haar mocht hebben verbleef zij enige tijd in Nederland om zich op de strijd voor te bereiden. Via een ontmoeting in de Rot terdamse Sporthal logeerde zij een paar dagen op de gastvrije zolderverdieping van Emmy Bangma. Emmy maakte nog niet zo lang geleden deel uit van de 3LUIK-redaktie en had ons uiteraard nog niet vergeten. Aan haar uitnodiging eens langs te komen gaf ik graag gehoor. Dus spoedde ik mij maandag avond 20 juli (mijn beste Engels in het achterhoofd, net toereikend om het een en ander te begrijpen of duidelijk te ma ken) naar Emmy's appartement aan de Provenierssingel. Ondanks mijn wetenschap de wereldkampioene niet aan te zullen treffen in wedstrijdtricot en onflatteuze hoofdbedekking, Tsjecho-Slowakije, 23 augustus 1969: Audry McElmury uit Californië behaalt de wereldtitel wielrennen dames. (Foto: Associated Press) je weet wel van die stukjes fiets band aan elkaar, zag zij er, toen ik met haar kennismaakte, veel vrouwelijke en tengerder uit dan mijn onwillekeurige voor stelling van een topsportster deed vermoeden. Ik vroeg mij af waarom zij Nederland had uitgekozen om te trainen. Zij vertelde dat het een van de weinige landen is, waar wiel- rennen-voor-dames een sport van betekenis is en daardoor de prettigste omgeving om in vorm te komen. Getrouwd Zij is 27 jaar oud, getrouwd, heeft een zoontje van drie en rent al negen jaar wiel, om het zo maar eens te zeggen. Haar echtgenoot is ook zeer actief op de racefiets. Hij is echter met zoonlief in de States ach ter gebleven. Heel misschien vindt hij nog de gelegenheid de kampioenschappen in Engeland mee te maken. Natuurlijk was ik nieuwsgierig of haar man zonder meer goedvindt dat zij zo ver van huis gaat en zoveel tijd over heeft voor haar favo riete sport. Het bleek dat hij niet alleen zijn toestemming geeft, maar haar zelfs nog aan moedigt. Toch is zij niet alleen naar Nederland gekomen, maar in gezelschap van haar manne lijke collega, de nationale kam pioen van de Verenigde Staten, Alan DeFever, die zich even later bij ons voegde. Ook hij zal zijn land in Leicester vertegen woordigen. Toen ik haar vroeg of zij nog aan andere sporten deed, hoor de ik tot mijn verbazing dat ge wichtheffen tot een daarvan be hoort, evenals surfing, het 'plankje rijden op de branding'. 'En natuurlijk zwemmen', voeg de ze er nog aan toe. Haar hobby's buiten de sport zijn bij na niet met name te noemen. Ze vindt letterlijk alles leuk en als zij mijn lange vraag hoe ze in conditie blijft, wat ze er alle maal voor moet doen en vooral laten, met een simpel: 'modera tion' (matigheid) beantwoordt, dan blijkt dat het leven van een wereldkampioene toch niet zo allesopofferend is als men soms wel eens hoort en derhalve wel aantrekkelijk. Ik had voor de aardigheid een delftsblauwe Heineken pul voor haar meegebracht, hetgeen haar de opmerking ontlokte: 'Nu heb ik tenminste een excuus om bier te drinken'. Voordat ze aan de wereldkam pioenschappen ging deelnemen, was ze gedurende vijf jaar werk zaam als laborante. Hiervoor had ze een biochemie-studie af gewerkt tot een niveau dat met ons candidaatsexamen te verge lijken is. Jullie zien wel, aan actie en ondernemingslust geen gebrek. Terug bij de wielersport betreur de Audry het feit dat wielren nen voor dames nog steeds geen Olympisch onderdeel is, hoewel in 1958 reeds de eerste wereldkampioenschappen wer den gehouden. Maar het zit er dik in dat dit nog eens zal ge beuren. Audry 'in buroe'. Min of meer naar de bekende weg vragend wilde ik nog weten wie straks haar grootste rivale zal zijn. Inderdaad noemde zij onze eigen Zeeuwse Keetie Ha- ge. Hoewel mijn nationaliteits gevoel pleit voor Keetie, hoop ik voor Audry dat ze zal winnen en ook nog eens het Olympische erepodium mag beklimmen. Veel succes Audry! Lida De redaktie van 3LUIK moet tot haar spijt weer eens af scheid nemen van twee leden. In de eerste plaats René Prins, die ons gaat verlaten, omdat hij zijn vrije tijd gaat besteden aan studeren. René, bedankt voor je bijdragen, waarvan voor al het 'eendenverhaal' zeer in geslagen is. In de tweede plaats Gerry van Esch, die zich na rijp beraad toch weer terugtrok uit ons clubje. In ieder geval bedankt voor het feit dat je toch hebt willen proberen met ons samen te werken, hetgeen kennelijk niet zo goed gelukt is. Allebei het allerbeste toege wenst. 3mm Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, rudie van eekert, ad sinkeldam, yvonne schutselaars, leen mole naar, suzan van der grint, albert lakwijk, lida eenhuizen, michel subelack, piet arink, mary van overdam en yvonne luycks. AMSTERDAM de op handen zijnde verhui zing nu (naar men fluistert) met rasse schreden nadert dit voor enige fijnproevers van A/Mau aanleiding is om de kantine van A/Wib veel- vuldiger dan normaal te be zoeken zij dit doen om in de toe komst met minder (of mis schien juist meer) weemoed terug te kunnen denken aan de geweldige culinaire pres taties van de keukenprinses sen aldaar het verorberen van deze de licatessen bovendien ge schiedde in de 'blote' zon op het balkon dit een zeer goede invloed had op de geestelijke pres taties in de namiddag even als op de ontwikkeling van imposante buiken de oververhitte breinen na melijk, eenmaal terugge keerd in de kantoorregionen, overvloedig ideeën spuiden dit de reden is, waarom Per soneelszaken ernstig over weegt om medewerkers tij dens zonnige dagen een uur aan de koperen ploert bloot te stellen daar dit verreweg de goed koopste weg is om de pres taties van het personeel te verhogen ROTTERDAM een vakantiewerker te werk gesteld in de legkelder op dracht kreeg om 'ooievaare- kuitvet' te halen dit goed zou zijn voor de handen van een collega de vakantiewerker dus naar de machinekamer toog om een emmer oude olie te ha len hij daarna naar het labora torium moest om er gedistil leerd water bij te laten doen hij toen de opdracht kreeg om het goed te kneden daar het hele goedje anders ont ploffen zou hij dit allemaal rustig deed terwijl de hele productie eenheid blauw lag van het lachen hij echter wraak gezworen heeft hij hard van plan is medi cijnen te gaan studeren wanneer hij dan afgestu deerd is bedrijfsarts zal worden bij Heineken dan het eerste wat hij zal doen is: aan het gehele per soneel in de legkelder 'ooie- vaarekuitvet' voorschrijven het dus nog altijd zo is wie het laatst lacht het best lacht DEN BOSCH in het vervolg bij de ingang van kantoor I aan alle 'be woners' en bezoekers plas tic handschoenen zullen wor den uitgereikt de kosten hiervan zullen worden geboekt op de post 'verbetering en modernise ring kantoorgebouw' het kantoorgebouw n.l. zo progressief gemoderniseerd is dat zelfs alle 7 deuren zijn voorzien van de meest onpraktische kleur n.l. spier wit op dit wit zelfs een schone hand een vuile afdruk ach terlaat onze deelneming op dit mo ment dan ook uitgaat naar de chef Interne Dienst die er voor moet zorgen dat deze deuren schoon blijven onze deelneming altijd uit gaat naar diegenen die met een onmogelijke taak wor den opgescheept het advies van de binnen huisarchitect niet zo ge slaagd, maar hoogstwaar schijnlijk wel duur is ge weest het aan dit advies uitgege ven geld misschien beter had kunnen worden besteed aan een verfje voor de Me dische Dienst. Hoera!! Wij willen een luide juichkreet uiten, want onze - volgens de laatste berekeningen - 12-hoofdige jeugdredaktie wordt met één persoon uitge breid. Hierboven blikt Piet Arink (A/Mau) U vol plezier in de ogen (ook hij verheugt zich over de komende samenwer king). Alles zal hij in het werk stellen om deze pagina nog fleu riger uit de (zwart-witte) verf te doen komen, o.a. door het bijdragen van zijn bruisende ideeën en het schrijven van eni ge frisse verhalen. Wij heten hem van harte wel kom en wensen hem veel succes.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7