H. A. G. VAN BAKEL 25 JAAR IN DIENST ZILVEREN JUBILARIS TH. WEGH LOS CAPITANES DE EQUIPO OPINAN WIJZIGING IN DE ORGANISATIE GLAZENAKTIE Preguntamos a algunos capita- nes lo que piensan de la suerte de sus equipos y abajo Vds. hallan lo que nos dijeron. El Sr. C. Meyer, jefe de los jugadores de futbol de Amster dam II (Amstel) piensa que tendra alguna dificultad si quiere igualar el resultado del ano pasado cuando su equipo fué primero, porque faltan al gunos de los mejores jugadores a causa de vacaciones. El Sr. de Vries, capitan de los Pescadores de Amsterdam II, esta optimista. Tiene una tac- tica para esta competeción en la cual cree y ademas tiene confianza en la fortuna que mu- chas veces favorece los miem- bros de su club, de los cuales los diez mejores Pescadores seran elegidos. El Sr. J. Wimmers, jefe de los equipos de Amsterdam II, al momento de pedir su opinion, no pudo decir mucho porque fué de vuelta de sus vacaciones hace un dia. Pero piensa que es mas importante participar que ganar. El jefe de los equipos de Am sterdam I (Heineken), el Sr. J. C. Smit, no es gran optimista por lo que se refiere al dia de- portivo, pero espera que los participantes de su fabrica ter- minen en mejor sitio que el ano pasado cuando se vieron en ultima posición. El capitan del equipo de Pesca dores de Amsterdam I, el Sr. Th. Smakman, no es gran opti mista tampoco. Sus hombres terminaron en ultimo sitio en 1969 y él no cree que pueden mejorar por mucho el resultado del ano pasado, porque sus Pes cadores nunca participan a com- peticiones oficiales como los de Amstel. También pedimos a los de Rot terdam lo que piensan del dia deportivo y su suerte. El jefe de los equipos, el Sr. H. van Hou- weninge, esta seguro que Rot terdam va a ganar un segundo prèmio o quizas 'oro'. La Srta Schönberger, capitan de los jugadores de tenis de Rotterdam, tienen mucha con fianza en las posiblidades de su equipo y espera ganar el primer premio. Sin embargo ella no pudo decirnos quién va a ganar la copa Astrid, destinada a la fabrica, cuyos equipos ob- tienen el maximo de premios. Espera que sea Rotterdam, pero considera una lucha entre Am sterdam I y II también una gran posibilidad. 'En primer lugar tienen que ju- gar deportivamente', dice el Sr. W. Wisse, capitan de los juga dores de futbol de 's Hertogen bosch. 'El premio que ganan no me importa tanto. Estaré con- tento si mi equipo en lugar de obtener el tercer sitio como en 1969, podria llegar al segundo, porque este ano tengo un equipo algo mas fuerte'. Y por lo que se refiere a la Copa Astrid: Claro es que espera que 's Hertogenbosch sera finalmente el poseedor de este trofeo. Si puede ser, queda una pregunta para el Sr. Wisse, porque todavia no conoce la fuerza de sus adversarios. El Sr. C. van Vliet, jefe de los jugadores de naipes de Heine ken en 's Hertogenbosch, lo en- cuentra dificil el decir algo con- cerniente al resultado que su equipo obtendra el 5 de sep- tiembre, porque aün no ha se- leccionado a su delegación. Pero si el Sr. Van Vliet debe hacer una predicción, dira que los jugadores de 's Hertogen bosch ganaran como el ano pa sado el tercer premio. El jefe de los equipos ganado- res de 1969, de Vrumona, el Sr. H. J. Bolthof tampoco lo en- cuentra facil predecir algo sobre las actividades de los partici pantes. El resultado depende por parte de la fortuna, de la cual Vrumona tuvo un trozo con siderable el ano pasado, piensa el Sr. Bolthof. Hay algunos de- bilitamientos este ano a causa de las vacaciones, pero Vrumo na hara todo lo posible para ganar, segün el jefe de los equipos. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllffl MEDEDELING RAAD VAN BESTUUR De Raad van Bestuur heeft, in verband met het aftreden van Mr E. J. Egberts, beslo ten per 1 oktober 1970 de navolgende wijzigingen in de organisatie aan te brengen. 1De concernstafdienst Personeelszaken zal res sorteren onder Ir R. van Marwijk Kooy. 2. De concernstafdienst Pu blic Relations, Juridische Zaken en Concernsecre tariaat zullen ressorteren onder de heer A. H. Hei neken. 3. Poviet Producten N.V. en N.V. Preservenbedrijf zullen ressorteren onder de heer A. H. Heineken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Gezien het succes van de voor gaande akties met glazen zal in de maand september opnieuw een landelijke glazenaktie wor den gevoerd om de omzet van Amstelpils te bevorderen. Bij aankoop van 6 kleine flessen of 4 Euroflessen Amstelpils zal de huisvrouw voor slechts 1,35 een tweetal fraaie bierglazen kunnen kopen. Het bijzondere van dit aanbod is gelegen in het feit, dat voor de eerste keer glazen op een voet worden aan geboden. De 2 glazen zijn ver schillend van vorm en respec tievelijk 15 en 18 cm hoog. Meer dan 500 huisvrouwen wer den ondervraagd over de voor keur die zij gaven aan het glas- model en de prijs die daarvoor gevraagd zou worden. Op basis van de verkregen informatie werden glazen voor deze aktie ontworpen. De decoratie in 6 kleuren en de attractieve ver pakking rechtvaardigen de ver wachting dat deze Amstelglazen binnenkort in meer dan 500.000 gezinnen een plaatsje zullen vin den. Maandag 10 augustus was de heer H. A. G. van Bakel 25 jaar aan de brouwerij Mauritskade verbonden en dit heuglijke feit werd donderdag 18 augustus gevierd. Eerst in de Commissa- rissenkamer, waar de heer Van Bakel, vergezeld van mevrouw Van Bakel, zijn twee dochters en zoon, ontvangen werd. Ondanks het feit, dat de heer Van Bakel liever afzag van toe spraken, moest hij er, aldus de heer W. F. Schipper toch even aan geloven. In een paar woor den sprak de heer Schipper zijn lof uit over de nauwgezetheid, waarmee de jubilaris 25 jaar lang zijn plicht zeer getrouw had vervuld. Want niet alleen staat de heer Van Bakel, voor man van de afdeling wortkoe- ling/gistkelder, bekend als een zeer ijverige en deskundige kracht, maar ook als iemand die goed met mensen op kan schieten. Hierna kreeg de jubilaris een gouden horloge met inscriptie overhandigd en een enveloppe met inhoud. Het Amstelspeldje, dat hij vervolgens mocht ont vangen, werd door mevrouw Van Bakel zeer deskundig op de das van haar man bevestigd onder het toeziend oog van de heer Schipper. Nadat de glazen pils op tafel gekomen waren volgde een ge- Op vrijdag 21 augustus 1970 was het 25 jaar geleden dat de heer Th. Wegh zijn eerste stap pen door de poorten der Amstel Brouwerij zette. Teneinde dit heuglijke feit te herdenken werd hij die dag - vergezeld van zijn echtgenote, zoon en charmante dochter - op de vestiging Mau ritskade door groepsdirekteur, de heer E. G. Borgers, ontvan gen. Deze sprak er zijn verwonde ring over uit dat een zo jeugdig uitziend persoon al 25 jaar bij het concern werkzaam was; overigens wist hij dat de jubila ris pas 43 jaar oud is. 'Met genoegen', aldus de heer Borgers, 'steek ik U de gouden speld op en ik hoop dat U Uw diensten nog vele jaren in het belang van het bedrijf kunt ver richten'. Tijdens het gezellig onderhoud, waarbij tevens aanwezig waren de heren Lindeman, Kraaijenga, Snel en Verver, ontpopte de heer Wegh zich als een gezellig verteller. Uit zijn verhalen bleek onder meer dat hij in 1945 te werk werd gesteld in de repa ratie-werkplaats. In deze afde ling kreeg hij voor het aanbren gen van een verbetering in een voedingspomp in de mouterij een loonsverhoging van 1,50 per week. In 1947 werd hij ge plaatst op het expeditie kantoor alwaar hij de laatste jaren be last is met de 'stadsbestellin- gen'. Ook op deze afdeling kwam hij op een idee en wel om de adresseermachine te verbe teren; dit leverde 10 gulden per maand op. Zijn hobby's zijn vele, de voor naamste is echter de fotografie. Dit wetende, overhandigde de heer Borgers hem in stede van het traditionele horloge, een enveloppe met inhoud. Namens de 'direkte omgeving' ontving de heer Wegh van de heer J. H. Snel eveneens een bedrag in enveloppe. Na afloop van dit genoeglijk samenzijn werd in de ontvang- kelder de receptie gehouden. Hier waren het er velen die de jubilaris de hand drukten, ter wijl hem namens het Jubileum Fonds de bekende enveloppe werd overhandigd. De heer E. G. Borgers reikt de gou den speld uit aan de heer Wegh. De gouden speld wordt door mevrouw Van Bakel opgespeld. zellig onderhoud, waarbij ver schillende gebeurtenissen uit het verleden nog eens werden opgehaald. Graag vertelde de jubilaris iets over zijn loop baan bij Amstel, waar hij in 1945 werd aangesteld, na eerst werkzaam te zijn geweest in een banketbakkerij en enige tabaksfabrieken. Steeds langza mer, aldus de heer Van Bakel, klom hij op, tot hij vorig jaar werd benoemd tot voorman. Alvorens men de Commissaris- senkamer verliet overhandigde de heer M. Brouwer de enve loppe van het jubileumfonds. In de Gijsbreghtkelder werd de familie Van Bakel spontaan binnen gehaald door vele col lega's en brouwerijvrienden, die na hun gelukwensen te hebben aangeboden nog lange tijd bij- eenbleven. Ir. W. F. Schipper overhandigt de jubilaris een gouden horloge. 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4