BEAT EN BIER|VOOR TIENERS EN TWENS &SS9cUt«r',j. jRl M MARIE LAFORÊT IN DE DOELEN Tussen modeboetieks en schiet- vermakelijkheden, voorlichtings stands van NVSH en Kabouters, kunstwinkeltjes en kitschpavil- joentjes en temidden van het doorgaans oorverdovend geweld van het hedendaagse popamu sement heeft Amstelbier zes da gen lang vele duizenden dorsti- gen gelaafd. Dat gebeurde op de nationale Tiener en Twen- beurs in de Kennemer Sporthal in Haarlem, waar héél véél jong en weinig oud 'in beweging' was. Aan die beweging werkte Am- stel zelfs nadrukkelijk mee, want het had zich in zijn stand verzekerd van de muziek van het 'Popstation' Radio Veronica. Het dak van de Amstelstand was ingericht als podium, waar op Veronica's producer Dick Dubois een groot aantal kolos sale luidsprekerboxen had laten plaatsen. Alle bekende disc- jockeys onder wie Rob Out, Tom Collins en Hans Mont, wa ren present en lieten hun over bekende stemgeluid door de microfoons schallen. Deze drive-in shows van Vero nica waren voor het jeugdige publiek zeker de grootste at tractie van de beurs. Bovendien nam de Amstelstand een zó do minerende plaats in, dat hon derden jongens en meisjes 's avonds samendromden op de vóór de stand gelegen dansvloer of zich met een blikje Amstel- pils op de 'blokkendozen' nes telden om toch maar niets van de modeshows en de dagelijks terugkerende Miss-verkiezing te missen. In de Amstelstand werden ook voor het eerst de op de recla mecampagne geënte affiches gepresenteerd, die gretig aftrek vonden. Ook voor de T-shirts bestond grote belangstelling, zodat men overal in de Kenne mer Sporthal jongelui in 'Dit is de man'-kledij zag lopen. Men kan rustig zeggen dat Amstel een groot aandeel heeft gehad in het welslagen van deze eer ste grote beurs voor tieners en twens, en dat de beurs voor Amstel zélf ook een groot suc ces is geworden. In Rotterdam is de activiteit van Communicatie '70 nog lang niet geblust. Dat constateerden en kele Amsterdammers, die 17 juli in de gelegenheid gesteld wer den in de Doelen te komen kij ken en luisteren naar een op treden van Marie Laforêt. Het was een Franse avond en het affiche vermelde 'Gala'. Hoewel iedereen zo langzamer hand wel een maxigewaad in zijn kast heeft hangen, zag het vrouwelijk deel van de C70- gangers geen kans zich na kan toortijd nog te metamorfoseren; kort en goed kwamen we in het Doelengebouw aan. De rokleng- te en de gereserveerde plaatsen die wij daar zagen, stemden ons zeer verheugd. Op het toneel prijkte een in bloemenweelde en Franse vlag gen gestoken Eiffeltoren. Dat bracht er, tezamen met de eer ste maten van de subliem voort gebrachte muziek van Les Francs Gargons meteen de juis te stemming in. Maarhoe goed we ook luisterden, van hun chansons verstonden we niet veel, de tekst ging verloren in hun enthousiaste instrumen tale klanken. Een groep folkloristische dan sers, die de 'danses de l'occi- tau' nieuw leven inbliezen (o.a. de Farandole met versierde bo gen) was prachtig uitgedost en danste goed. Veel enthousiasme wekte de jonge zanger Jacques Debronckart, ook wel de twee de Jacques Brei genoemd. Uit zijn filosofische en geïnvolveer de chansons, die hij uitstekend bracht, kwam duidelijk naar vo ren dat hij iemand was die echt iets te vertellen had. Daarna niet ver van het mid dernachtelijk uur kwam tenslot te het optreden van Marie Lafo rêt. Met haar prachtige stem zong ze veel, maar helaas be reikte ze ons te weinig. Uit het ruim halve uur van haar voor dracht kristalliseerde zich één enkel chanson 'J'ai dit oui', dat ons de adem deed inhouden. Ook zij werd door de vijf man 3mm Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, rudie van eekert, ad sinkeldam, gerry van esch, rené prins, yvonne schutselaars, leen molenaar, suzan van der grint, albert lakwijk, lida eenhuizen, michel subelack, mary van overdam en yvonne luycks. lis AMSTERDAM naast het kraakheldere, nieuwe hoofdkantoor, een aantal minder nieuwe pan den in hun voegen kraken de Brouwerij Mauritskade, in tegenstelling tot dit hoofdkantoor niet zó kraak helder genoemd kan worden wij door deze opmerking mogelijkerwijze geen roet in het éten, dan wel in het bier zullen strooien de jonge bierdrinkers van tegenwoordig vanzélfspre- kend helemaal in zijn voor porceleinen hondjes zij het 't bittere einde vin den om woensdag te doen of het zondag is ze het te gek vinden om op een weg van belgische kei tjes langs vijvers vol kroos op tandems te rammelen ze het flitsend blitz vinden om te kijken naar het drib belen van Coentje Moulijn bij het licht van ouderwetse lampen die eens op gas ge brand hebben ze echter nóg meer gebrand zijn op eerlijke, rechtdoor zee teksten en minder op semi-hippe reclamekreten ze, nu we het toch over re clame hebben, niet zoveel been zien in het laatste bikini-affiche van Heineken deze prent bij heldere he mel in ieder geval wel eer lijk bedoeld zal zijn de Amstel parkeerstatus- strook vaak tot verhitte dis cussies leidt deze gesprekken duidelijk ten nadele van de goedko pere merkrijders uitvallen dit in schril contrast staat met de ontwikkeling op de Nederlandse biermarkt, wat betreft deze goedkopere merken het duidelijk is dat boven staande vergelijking niet klopt het naar wij hopen ook duidelijk is, dat het parkeer probleem een HESSEIijke zaak is. sterke begeleiding, bestaande uit piano, bas, slagwerk, trom mel en fluit, te vaak overstemd, hetgeen we zeer betreurden. Ons verdriet verdrinken? Dat deden we met onze vertrouwde drankjes op het feest dat on middellijk na afloop begon. Dat we in de kleine uurtjes thuis kwamen zal een oplettend lezer wel begrepen hebben. ROTTERDAM een kip aan een varken vroeg: 'Lees jij kranten?' het varken bevestigend knikte. de kip toen zei: 'Dan moat je wel opgevallen zijn dat er de laatste tijd nog al eens fusies zijn.' het varken een tweede maal bevestigend knikte. de kip hem toen het volgen de voorstel deed: Nou had ik zo gedacht, ik leg eieren en jij hebt ham. De mensen eten dolgraag uitsmijters ham. Dus wat is er logischer dan dat jij en ik een fusie aangaan.' het varken dit een geweldig idee vond. het bedrijf N.V. Vakip zou gaan heten. de kip vervolgens naar de notaris vertrok om het een en ander te regelen. het varken 's avonds de slaap niet kon vatten en evenmin de structuur van de nieuwe onderneming. het beest na lang en diep denken de reis naar het kippenhok ondernam. de kip op zijn kloppen sla perig opendeed. het varken met de deur in het hok viel en verontwaar digd knorde: 'Zeg ik heb nog eens over die fusie na gedacht, jij legt je eitje, vrijt met de haan en pikt je graantje. Maar die ham van mijdaarvoor moet ik worden geslacht!!! de kip toen, stomverbaasd over zoveel onbegrip, terug- kakelde: 'Jawel, maar dat is altijd zo met fusies: één is de sigaar!' Dit verhaal beslist geen flauwe kul is. onze fluisteraars het zelf in de krant gelezen hebben. DEN BOSCH je niet meer de tijd kunt nemen om naar het toilet te gaan de klok voortaan elke gang zal registreren er nog meer goede ideeën voor waterbezuiniging zijn binnengekomen ze nog niet in praktijk ge bracht kunnen worden ze eerst nog moeten worden uitgeprobeerd de soep dan wel extra lek ker zal worden vakantiewerkers in deze pe riode echt wel onmisbaar zijn ze dan wel de moeite moe ten nemen om te werken de Vierdaagse door al die fanatieke Heineken-mede- werkers echt wel voor hon derd procent geslaagd is de postkamer van de brou werij een periode van be trekkelijke rust heeft door gemaakt men zich nu afvraagt of dit komt doordat een bepaald iemand met vacantie is 7

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7