4 Heinekfj moest hij die woensdag in een ziekenhuis worden opgenomen. Het liep gelukkig allemaal nog goed af, zodat hij voor het eind van de Vierdaagse weer op de been was. Twee deelnemers uit Den Bosch, de heren Lakwijk en Subelack zijn - toen ze zich voor de 50 kilometer marsen inschreven - kennelijk wat al te optimistisch geweest. Ze konden het op de dag van de triomfale intocht in Nijmegen allemaal niet meer bijbenen en werden door het 'peleton' voortijdig gelost. Toch hebben zij het nog gepresteerd om voor sluiting van de con trole binnen te komen. Sterke dames hielden vol Hulde met name voor de vijf dames, die zich op de 30 en 40 km-marsen uitstekend heb ben geweerd en frank en fris de eindstreep bereikten. Dat geldt trouwens ook voor de enige ge pensioneerde deelnemer, de heer E. C. A. van der Hoff uit Rotterdam, die de Nijmeegse prestatietocht reeds voor de negende maal met succes af sloot. Deelnemers Op de laatste Vierdaagse-dag werden de Heineken-deelnemers in hotel Schutterhof in Malden, gelegen op 5 kilometer van het eindpunt, begroet door de he ren J. H. A. Oosterbroek en P. L. A. C. Hoogvliet, terwijl ook een aantal familieleden van de deelnemers en deelneem sters ter verwelkoming aanwe zig waren. Ook de heer W. Kloppenburg was naar Nijmegen gekomen om het Heineken-team te feliciteren met het prachtige resultaat. De Heineken-afvaardiging be stond uit de volgende dames en heren: Voor Rotterdam: mevrouw J. R. Leermans (30 km), mej. A. H. E. Veenendaal (30 km), en de heren E. C. A. van der Hoff (30 km), A. Ko ning (40 km), G. C. Broere (50 km) en A. Key (50 km); Voor Den Bosch: mevrouw Van der Geld-Schee- pens (40 km), mevrouw C. H. R. Reppel (40 km), mej. W. van Dijk (40 km), en de heren M. Ekels (50 km), D. van Roos malen (50 km), J. van Roos malen (50 km), M. M. Subelack (50 km) en A. F. Lakwijk (50 km). RONDOM DE VERENIGING -DAAGSE verenigingen haalden op de slot dag de finish, al moesten er twee vroegtijdig afhaken. Ge tooid met grote bossen bloemen 'marcheerden' de vijf dames en zeven heren van de Heineken- équipe tussen dikke rijen pu bliek over het Keizer Karelplein naar het terrein naast 'De Ver eniging' waar hen de eretekenen werden uitgereikt. Moe maar uiterst voldaan groep ten onze mensen samen bij de Heineken-reclamewagen, waar het team uitbundig poseerde voor de fotograaf. Daarmee kwam een voorlopig einde aan deze Vierdaagse, die van de meeste deelnemers toch wel het uiterste heeft gevraagd. Want al direct de eerste dag kreeg het gezelschap heel wat te ver duren. Stromen regen Door de onophoudelijk stromen de regen waren onze mensen nat tot op het bot, terwijl de gang steeds moeilijker werd door de snel opkomende blaren. Van tijd tot tijd zocht men enige beschutting in een café en zelfs kon men zich bij particulieren zo nu en dan wat opknappen. De blaren werden steeds vak kundig behandeld door het ver zorgingsteam van 'De Bossche Vierdaagse', al was men dan toch niet direct uit de zorg Blaren hebben namelijk de on aangename eigenschap eerst te moeten indrogen, zodat de ver lichting pas aan het einde van de daaropvolgende dag kwam. Voor één van de Heineken- lopers, de heer A. Key uit Rot terdam, kwam het einde van de Vierdaagse wel erg snel. Hij werd geplaagd door een insec- tenbeet, doch verscheen de vol gende dag toch weer aan de start. Dat is hem echter fataal geworden, want met hoge koorts Op het terrein van 'De Vereni ging' aan het Keizer Karelplein in Nijmegen arriveerden op de laatste dag van de Vierdaagse vele duizenden wandelsportlief hebbers, die doodmoe na de af mattende wandeltocht, enige verfrissing zochten bij de Hei- neken-stand. Er werden enorme hoeveelheden bier gedronken, terwijl de lege kratten voor de door blaren gekwelde Vier- daagse-lopers een uitkomst be tekenden. Marsen waren zwaar De Heineken-afvaardiging, die van dinsdag 21 tot en met vrij dag 24 juli deel nam aan de 54ste Nijmeegse Vierdaagse, heeft zich uitstekend geweerd. Hoewel naar het oordeel van de deelnemers de marsen zwaarder waren dan andere jaren, was er slechts één - noodgedwongen uitvaller. Veertien leden van de Rotter damse en Bossche Wandelsport-

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3