OMAAR MENSEN CONCERN SPORTDAG NU DEFINITIEF OP 5 SEPTEMBER KAART VAN AMSTERDAM WERELDRECORDS BIERDRAGEN EN BIERDRINKEN HULDE VOOR OUD-AMSTEL AMATEUR JOOP (TOUR DE FRANCE) ZOETEMELK atx^',z -- x; Een bierbrouwerij in het oosten des lands publiceerde onlangs in de dagbladen een door deze brouwerij uitgegeven oude kaart van de binnenstad van Amster dam. Hoewel in de rechter bovenhoek van deze kaart (zie afbeelding hierbovenwordt ge sproken over de (rivier de) Amstel en Heineken, vindt men op de plaats waar deze brou werijen gevestigd zijn, de Stad houderskade en de Maurits- kade, resp. de aanduidingen: 'óók een brouwerij' en 'nóg een brouwerij'. Het Parool zette boven een stukje, waarin één en ander wordt geconstateerd, zeer toepasselijk: grol(sch). Ook wij vinden het leuk. Wereldrecords, of wat daar voor doorgaat, plegen nogal eens gevestigd te worden in de biersfeer. Niet alleen dat onder het genot van een glas bier men licht geneigd is tal van wed denschappen at te sluiten, maar evenzeer nodigt het bier zelf tot aftroeven uit. Twee voorbeelden van dit laatste bereikten dezer dagen de wereldpers én Vers van 't Vat. Hier komen ze In München heeft een Duitse waardin een nieuw wereldrecord gevestigd door vijftien bierpul len tegelijk in haar handen te dragen. Het vorige record be droeg 'slechts' 12 bierpullen. De twee mannen op de achter grond (zie foto) zitten dorstig te wachten tot de fotograaf het wereldrecord heeft vastgelegd. Dan kan er namelijk 'gedron ken' worden op deze geweldige prestatie. Een 30-jarige Australische mijn werker heeft het gepresteerd om in ongeveer 11 uur 62 gla zen bier naar binnen te slaan. Tussen de glazen door nam hij een lepel honing. Hij zegt nu een record gevestigd te hebben. Het vorige record zou 61 glazen in 11 Vi uur zijn. Hoe het ook zij, en wat u er ook van mag vinden, voor ons (redaktie) hoeft 't niet... In de lijst van jubilea en pen sioneringen, die al geruime tijd geleden in dit blad is gepubli ceerd, is door een fout bij het samenstellen van de opgave vermeld, dat dr. L. Bels (Tech nical Manager in Singapure) op 16 september 12Vi jaar in dienst zal zijn. De werkelijkheid is echter dat hij op genoemde datum 25 jaar bij Heineken in dienst is. De grote Concern Sportdag 1970 wórdt thans definitief gehouden op zaterdag 5 september. De vaststelling van deze nieuwe datum (14 dagen eerder dan aanvankelijk was gepland) betekent echter niet dat de organisatoren nu uit alle problemen zijn. Zoals we in de vorige uitgave van Vers van 't Vat berichtten vormden de voetbalvelden het grote struikelblok. Op zaterdag 19 september waren geen velden beschikbaar omdat één week eerder de amateurvoetbalcompetitie reeds van start zou zijn ge gaan. Voetbalvelden nog een probleem Het laat zich op dit moment echter aanzien, dat de compe titieleider voor het amateurvoet bal de landelijke competitie niet op 12 september wil laten be ginnen maar reeds op zaterdag 5 september, wat opnieuw be tekent dat er formeel geen vel den beschikbaar zullen zijn. Mocht dit besluit dezer dagen afkomen dan zal getracht wor den om de komende tegenstan der van de Amsterdamse Sport Vereniging Meerboys te bewe gen de voor 5 september vast gestelde wedstrijd een paar da gen eerder te spelen. Wanneer dat lukt zullen de vijf vertegenwoordigende elftallen elkaar op de sportdag bestrij den op de velden in de Midden- meer, gelegen aan de Verlengde Radioweg achter de Jaap Eden (kunstijs) baan. De loting op zaterdag 27 juni geeft het vol gende wedstrijdschema te zien: 11.00 uur: Bunnik Amsterdam II 11.50 uur: Amsterdam I Rotterdam 13.15 uur: Den Bosch Amsterdam I 14.05 uur: Amsterdam II Den Bosch 15.05 uur: Rotterdam Bunnik - Amsterdam I - Den Bosch - Amsterdam II - Bunnik - Bunnik - Rotterdam - Rotterdam - Amsterdam I - Den Bosch - Amsterdam II Aan de jubileum/ijst dient voorts te worden toegevoegd de heer F. W. Roosdorp, horeca- vertegenwoordiger in het ge bied Zuid, die op I oktober van dit jaar zijn 25-jarig jubileum zal vieren. De heer Roosdorp trad op 1 oktober 1945 in dienst van de Van Vollenhoven Brouwerij. Zaterdag 3 oktober wordt de traditionele autopuzzelrit voor de medewerkers van de vestiging Mauritskade gehou den. Er wordt dus gespeeld op twee velden en alle wedstrijden duren 2 x 20 minuten met vijf minuten rust tussen de eerste en tweede speelhelft. Kijken we even terug naar de resultaten van de vorige sportdag (20 september 1969 in Den Bosch) dan zien we dat de beste resultaten in de sector voetbal werden geboekt door de ploeg van Amsterdam II (toen nog Amstel geheten). Rotterdam belust op revanche De vier wedstrijden leverden 7 punten op met 12 goals vóór en slechts één tegen. Den Bosch benutte ook een groot aantal scoringskansen (10), maar moest 6 maal de bal uit het net halen. Rotterdam ver loor 3 wedstrijden en speelde éénmaal gelijk en eindigde daar door als laatste. De Rotterdam mers zinnen echter op revanche en naar verluidt wordt nu reeds Dit is de Astrid-beker II, de prijs voor de winnende vestiging op de Concern Sportdag. De beker staat thans in de prijzenkast van Vrumona in Bunnik. koortsachtig getraind om op 5 september sterk voor de dag te komen. Ontvangst in expeditiecentrum Het is nog wat vroeg om al in deze uitgave de wedstrijdsche ma's voor alle overige takken van sport te publiceren. Zo mo gelijk komen we daarop in de laatste editie vóór de sportdag terug, opdat met name de sup porters weten waar en op welke tijdstippen hun favorieten uit zul len komen. Ook zullen we dan in Dit is het expeditiecentrum van de brouwerij aan de Mauritskade. Op za terdag 5 september zal deze ruimte goeddeels worden vrijgemaakt voor de ontvangst van de deelnemers aan de sportdag. Vers van 't Vat een kaartje af drukken, waarop duidelijk staat aangegeven, waar de verschil lende sportvelden en zalen zich bevinden en hoe men er vanaf de brouwerij aan de Maurits kade (die dag het hoofdkwar tier van de organisatie) het ge makkelijkst kan komen. Het immense expeditiecentrum van de brouwerij aan de Mau ritskade zal op zaterdag 5 sep tember fungeren als ontvangst centrum. De ruim 1000 deel nemers en hun aanhang zullen zowel 's morgens als 's avonds, voor de prijsuitreiking en het slotfeest, worden samenge bracht op de begane grond van dit gebouw. Om dat mogelijk te maken zullen voor deze speciale gelegenheid tienduizenden krat ten tijdelijk een andere plaats moeten krijgen. Ook zal er in de nacht vóór de sportdag met man en macht gewerkt moeten worden om de hal een sfeervol aanzien te geven. Graag willen wij op deze plaats hulde brengen aan Joop Zoete melk, de Nederlandse (be- roeps)wielrenner, die jongst leden zondag zijn eerste Tour de France afsloot met een for midabele tweede plaats achter het wielerfenomeen Eddy Merckx. Vele jaren heeft Joop Zoete melk deel uitgemaakt van de amateur wielerploeg van Am stel. Eind vorig seizoen, na zijn eerste plaats in de eindklas sering van de 'Tour de l'Avenir' (de Ronde van Frankrijk voor amateurs) stapte hij over naar de rijen der beroepsrenners. Het behoeft geen betoog dat Joop Zoetemelk in de tijd dat hij voor Amstel reed de basis heeft gelegd voor zijn ongetwij feld goede profcarrière. Wij zijn er dan ook eerlijk gezegd een beetje trots op dat uit de wie- Ierstal van Amstel zo'n gewel dig talent naar voren gekomen is. 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5