Maximum snelheid verhoogt veiligheid ENQUETE ZOETERWOUDE E. DE GULIKER VIERDE 25-JARIG JUBILEUM HEINEKEN-EQUIPE IN VIERDAAGSE NIJMEGEN Waarom niet verhuizen Slotopmerking Jhr. Wittert] Van Hoogland voorzitter van C.B.M.C, OVERLEDEN Heineken (vervolg van pagina 3) Voor de groep medewerkers, die eerder in de enquête te kennen had gegeven bij voorkeur niet te willen verhuizen of heen en weer te willen reizen, was er nog de mogelijk heid om de reden hiervoor nader te omschrijven. De uit komsten daarvan luiden als volgt: a. I.v.m. het onderwijs van de kinderen b. I.v.m. inwonende familieleden c. I.v.m. huisarts of specialisten die worden geraadpleegd d. I.v.m. .vrije tijds besteding e. Omdat men niet uit zijn buurt weg wi I.v.m. a e I.v.m. b e I.v.m. a b I.v.m. a d Niet gecodeerd 22 pers. 3,3% 13 pers. 1,9% 9 pers. 1,3% 40 pers. 5,9% 93 pers. 13,8% 16 pers. 2,4% 3 pers. 0,5% 5 pers. 0,7% 11 pers. 1,6% 464 pers. 68,6% Zoals u begrijpt is de hier ge publiceerde uitslag van de 'en quête Zoeterwoude' slechts een momentopname. Zij geeft een voorlopige indruk van wat er bij onze medewerkers in Rotter dam ten aanzien van de ver plaatsing van de brouwerij naar Zoeterwoude leeft. Wij hebben Doordat jubilea voor de Bossche vestiging nog een zeldzaamheid betekenen was het op donder dag 25 juni een bijzonder ple zierige zaak de heer E. de Gu- liker te kunnen huldigen met zijn 25-jarig dienstjubileum. Hoewel de Amsterdamse en Afrikaanse periode het grootste deel hebben uitgemaakt van de nu afgesloten kwart eeuw en de jubilaris slechts de laatste an derhalf jaar betrokken is ge weest bij de nieuwbouw in Den Bosch, had hij toch de wens te kennen gegeven zijn jubileum in Den Bosch te vieren. Waardevolle eigenschappen In alle toespraken die werden gehouden, resp. door ir. Lagaay namens HTB, de heer De Graaf namens zijn 'buitenlandse vrien den', ir. Ten Bruggen Cate als 'gastbedrijfsleider' en de heer Sterrenberg namens de aanne mers, kwamen telkens de zeer waardevolle eigenschappen van De heer en mevrouw De Guliker be wonderen de cadeaux, die voor hen worden uitgepakt. de jubilaris, n.l. zijn rustige ka rakter, zijn grote aanpassings vermogen en flexibiliteit onder steeds wisselende omstandig heden naar voren. Dankzij deze, vooral in de 'bui tenlandse dienst' onontbeerlijke eigenschappen, is de heer De Guliker tot grote prestaties in staat gebleken. Mede hierdoor brak de jubilaris records, zoals het binnenbrengen van het grootste aantal tanks (9) per dag. Dat dit alles mogelijk was, werd mede toegeschreven aan de 'steun op de achtergrond' met name zijn echtgenote, die in aanpassingsvermogen niet voor haar man onderdeed en bovendien een voortreffelijk gastvrouw was, van wie men zich de uitstekende kookkunst weet te herinneren. Bij de aanbieding van het ca deau namens HTB en de Bos sche brouwerij leek het alsof al deze cijfers gepubliceerd zonder nadere toelichtingen en zonder commentaar, temeer daar zij slechts het basismate riaal vormen voor verdere be studering en analysering. De bij het project betrokken functio narissen zullen in de komende tijd alles in het werk stellen om tot een zo volledig mogelijke in ventarisatie van alle problemen te komen. In Rotterdam heeft men de maximumsnelheid voor perso nenauto's en vrachtwagens die over het brouwerijterrein rijden teruggebracht van 20 naar 15 km per uur. Gebleken is name lijk dat men herhaaldelijk har der dan 20 km rijdt, waardoor zowel de veiligheid van dege nen, die zich op het brouwerij terrein bevinden, als van de chauffeurs zelf in gevaar komt. Om nog eens extra uw aan dacht op deze nieuwe maximum snelheid te vestigen, hebben we het 'Max. 15 km'-bord dat on langs op de slagboom is aan gebracht, gefotografeerd. De foto drukken we hierbij af met het verzoek u toch vooral aan deze snelheidsbeperking te hou den. Ook voor het brouwerijterrein in Den Bosch geldt een maxi mum snelheid. Bij de ingang van het terein staat een levens groot bord met daarop de aan duiding 10 km. We geven toe dat het moeilijk is zich aan deze snelheid te houden, omdat zij meer overeenkomt met krui pen. Maar met dit bord wil men de bestuurders op het hart drukken tijdens het rijden de uiterste voorzichtigheid te be trachten. De indruk is, dat men zich over het algemeen vrij be hoorlijk aan deze snelheid houdt. Aan de slagboom bij de ingang dit iets met de kookliefhebberij van mevrouw De Guliker te ma ken had, maar bij de 'onthul ling' kwam een prachtig stereo radiotoestel te voorschijn. De Bossche brouwerij-gemeen schap, die met plezier zoals ir. Ten Bruggen Cate memo reerde - dit sympathieke echt paar wilde huldigen, heeft niet alleen deze kans met beide han den aangegrepen, maar er bovendien nog een Afrikaanse voorlichtingsmiddag aan over gehouden. van de brouwerij aan de Van der Helststraat in Amsterdam is eveneens een bord met Max. 10 km bevestigd. Het binnen terrein daar is echter niet zo groot, zodat men er toch niet al te hoge snelheden kan ontwik kelen. Sinds enige tijd is naast de slagboom ook een verlichte P. met een dwarsbalk erdoor heen aangebracht, waaruit de chauffeurs kunnen afleiden, dat wanneer de P. oplicht - het terein vol is. Fietsers en brom fietsen moeten op het terrein hun voertuig aan de hand hou den. Op het terein van de brouwerij De Communauté de Travail des Brasseurs du Marché Commun (CBMC), de Europese bran che-organisatie van de brouwe rijen in de E.E.G., heeft Jhr. O. Wittert van Hoogland, voorzit ter van de Raad van Bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., benoemd tot haar voorzitter met ingang van 1 juli 1970 voor de tijd van drie jaar. De CBMC werd opgericht om te fungeren als woordvoerder van de brouwindustrie in de partnerlanden, bij de E.E.G.- Commissie. Ze behartigt alle gemeenschappelijke belangen van de Europese brouwers, die in het kader van de Europese integratie aan de orde komen. De mandaatsperiode van de heer Wittert zal zeer belangrijk zijn ingevolge de onderhande lingen met de E.E.G.-kandidaten Engeland, Ierland en Denemar ken, die over een krachtige brouwindustrie beschikken. aan de Mauritskade in Amster dam geldt geen snelheidsbeper king. Vanzelfsprekend is daar wel voorzichtigheid geboden. Heineken zal met een équipe van 15 personen deelnemen aan de Vierdaagse in Nijmegen, die van 21 tot en met 24 juli wordt gehouden. De ploeg bestaat uit 5 dames en 11 heren. De équipe is samengesteld uit leden van de Wandelsport Vereniging Hei neken Den Bosch (9 deelne mers) en de Wandelsport Ver eniging Heineken Rotterdam (6 deelnemers). Voor zevende maal present Het is voor de zevende maal dat onze brouwerij aan deze Vierdaagse met een eigen team deelneemt. De dames en heren dragen bij deze gelegenheid een speciaal tenue, dat bestaat uit een grijze rok of pantalon, een blauwe blazer, en ditmaal voor het eerst een kwiek hoedje. De verzorging is in handen van het team van de 'Bossche Vier daagse'. Doordat de deelnemers voor verschillende afstanden hebben ingeschreven, zal de Heineken afvaardiging niet als één com plete groep de Vierdaagse lo pen. Er zijn acht deelnemers voor de dagtochten van 50 km, drie voor de 40 km tochten en vier voor de wandeling van 30 km. Het aantal deelnemers is be duidend minder dan vorig jaar toen er 21 vertrokken en 20 binnenkwamen. De vijftien deel nemers van dit jaar komen ech ter goedgetraind aan de start. Er werd al twee maal in ploeg- verband gelopen, éénmaal in Vught en éénmaal in Nijmegen, waar een gedeelte van het par cours verkend werd. Jammer genoeg zijn er in de Heineken-groep geen deelne mers uit Amsterdam. Dit komt waarschijnlijk doordat er alleen in Den Bosch en in Rotterdam een eigen wandelsportvereni ging bestaat. Op de vestiging Mauritskade in Amsterdam wa ren aanvankelijk wel plannen om ook met een ploeg mee te doen, maar tot het formeren van een équipe is het niet geko men. Wel zullen enkele mede werkers individueel deelnemen, terwijl één van de gepensio neerden al jaren lang een 'vaste klant' van de Vierdaagse is. Op 14 mei overleed op 93- jarige leeftijd onze gepensio neerde medewerker de heer H. H. Schut, vroeger werkzaam op de brouwerij in Amsterdam. In de leeftijd van 75 jaar over leed op 10 juni de heer L. Dijkxhoorn, die tot zijn pensio nering werkzaam was op de bottelarij in Rotterdam. Op 2 juli overleed op 68-jarige leeftijd de heer V. A. A. Hol man, vóór zijn pensionering tim merman bij de onderhoudsdienst in Amsterdam. Op 82-jarige leeftijd overleed op 9 juli de heer G. Stolk, vroe ger als koetsier werkzaam bij De Sleutel in Dordrecht. Moge zij rusten in vrede. 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4