HELS SPEKTAKEL AUTOMOBIELEN WIST U DAT MET OUDE EN NIEUWE Gedurende de 15 jaar dat de Helldrivers met hun show de wereld rondtrekken hebben ze op bovenstaande manier 50.000 (weliswaar niet meer in het nor male verkeer te gebruiken) auto's naar de schroothoop 'ge stunt'. De baas, Bizarro, die dit ook al 15 jaar doet is nog nooit gewond geraakt: wel liep hij af en toe een schrammetje op, maar dat is dan ook alles. Tot slot stapte Bizarro in een van de nieuwe opeis om zich gereed te maken voor een vlucht van 20 meter door de lucht. Er werden twee schansen neerge zet op 20 meter afstand van elkaar. Met een vaart van pre cies 80 km p.u. reed de auto op de springschans aan, zweefde door de lucht om op de andere schans weer terecht te komen. Later werd dit nog een keer herhaald; toen echter reed er een andere auto onderdoor op het moment dat Bizarro 'zweef de'. Als dit niet precies met een snelheid van 80 km p.u. ge beurt, kunnen er de ergste on gelukken gebeuren. Zo is één van de stuntmannen eens tussen de twee schansen neergeploft, omdat de snelheidsmeter niet goed was. Hij dacht dat hij 80 km reed en moest dit met de dood bekopen. Een foto van dit laatste onder deel drukken we hierbij af, ook al omdat er zo prachtig de Am- stel Bier reklame in het Olym pisch Stadion op uitkomt. - er 11850 bij stromen en zij takken hun water in de Rijn storten tussen St. Gothard en Lobith? - de Gemeente Utrecht in 1881 bij verordening bepaalde dat, 'als de bestrating is ver nieuwd, de straat binnen de eerste 6 weken niet mag wor den geschrobt of geveegd'. - in 1847, 1848 en 1849 elk jaar één doodvonnis ten uit voer werd gebracht. De totale kosten hiervan bedroegen f 42.150,-. - daarom, bij wijze van bezuini ging werd voorgesteld, de verschillende beulen in het land te vervangen door 'een algemeenen moedwilligen doodslager', die f 4.000,- per jaar zou verdienen. - in 1880 een schildersgezel 17 cent per uur verdiende (toen 't hoogste loon in zijn branche). - in de 16e eeuw één van de vermoedelijk 4 copieën van de Engelse Magna Carta voor 4 stuwers werd gekocht van een kleermaker die op 't punt stond haar te verknippen. - dat de 'laatste' invasie in Engeland niet plaats vond in 1066 door Willem de Verove raar, doch in 1797, toen 1400 Franse soldaten, waaronder 800 veroordeelden, die uit de Franse gevangenissen waren vrijgelaten, in Zuid Wales landden. De Fransen hadden n.l. een inval in Ierland voor bereid, die geheel mislukte. Na 1 dag gaven de Fransen zich onvoorwaardelijk over. - in 1643 de Koningin van Engeland, echtgenote van de onthoofde Karei I, de kroon juwelen trachtte te belenen in Nederland. Doordat ze als 'Staatseigendom' werden be schouwd ging de belening niet door. - men heeft uitgerekend, dat het oppervlak van de mense lijke longen, horizontaal uit gelegd, ongeveer 90 vierkan te meter zou beslaan. AMSTERDAM een portier van het hoofd kantoor iets anders is dan hoofdportier het bedoelde hoofdkantoor trouwens allang geen hoofd kantoor meer is het hoofdkantoor het kan toor is waar de hoge hoof den schuilen voor dit schuilen de kantine uitgebreid zal worden hiervoor de fietsenstalling moet wijken dat best kan omdat de auto de fiets toch heeft verdron gen er in het nieuwe hoofdkan toor met de fietsers reke ning wordt gehouden er namelijk een extra lift zal komen voor deze spor- tievelingen ze zodoende hun vehicle mee naar de afdeling kun nen slepen er ook voor de autobezit ters binnenkort helemaal geen plaats meer zal zijn zij hun auto beter kunnen inruilen tegen een motor- vletje ze deze dan neer kunnen leggen op de plaats waar nu de vuilnisschepen liggen aan de Stadhouderskade het namelijk de bedoeling is dat deze schepen binnen af zienbare tijd verdwijnen. Op 22 juni ji. vond in het Olym pisch Stadion te Amsterdam een spektakelstuk plaats van de Helldrivers, een team stuntman nen, dat er in slaagt het publiek de adem te doen inhouden. Deze mannen, onder leiding van de Italiaan Pascal Bizarro, ha len diverse stunts uit met motor fietsen, en zowel nieuwe als 'voor de sloop bestemde' auto's. Spel met vuur Er wordt letterlijk en figuurlijk met vuur gespeeld: Motorrijders die door een brandende hoepel heen racen, een man die op de motorkap van de auto ligt, ter wijl deze door een in brand ge stoken hekwerk raast en de zelfde man die zich van de auto af midden in de vlammen laat vallen na eerst een rondje op de achterbumper te hebben ge maakt. Een kostelijk staaltje werd uit gehaald toen Bizarro in een Opel op twee wielen de hellen de wielerbaan van het stadion 'nam'. De manier waarop hij de wagen in balans hield was adembenemend en je zou zwe ren dat de wagen zou kantelen. Na de pauze kwam eigenlijk pas waar iedereen op had zit ten wachten: Het total loss rijden van een 6-tal oude, paars gespoten opeis, die net genoeg benzine hadden om 1 rondje te rijden om dan voorgoed te ver dwijnen naar het autokerkhof. Door middel van springschan- sen werden diverse duikvluch ten gemaakt en sloegen de auto's over de kop. De bestuur der dook dan onder in de auto voor het geval dat het dak zou indeuken. Deze auto's werden dan weer bij elkaar gezet met de bedoeling er een derde ten dode opgeschreven wagen in te laten duiken. Dit mislukte ge deeltelijk, omdat hij over de eerste wagen heen schoot, maar toch nog met oorverdo vend lawaai het dak van de tweede auto aan flarden reed. Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, rudie van eekert, ad sinkeldam, gerry van esch, rené prins, yvonne schutselaars, leen molenaar, suzan van der grint, albert lakwijk, lida eenhuizen, michel subelack, mary van overdam en yvonne luycks. DEN BOSCH binnenkort een belangrijke mededeling aan 'de paal' komt te hangen. dit de nieuwe vakantierege ling zal zijn de vakanties alleen door gaan, indien de werkzaam heden dit toelaten wij het nu wel weten 0,8% toch ook leuk is er pas één idee voor water besparing binnengekomen is wij dit nog niet eens zo slecht vinden het idee: 'Doe méér met bier' is ROTTERDAM onlangs een aantal nieuwe exportmeubelen bezorgd werden deze niet bestemd waren voor de uitvoer maar ter vervanging van versleten exemplaren op de kantooraf- deling Export men zich afvraagt of de mensen daar zo slordig zijn iemand zelfs een buitenge wone lichaambouw niet uit gesloten achtte dit getoetst werd aan de argeloze bezitter van de meest versleten stoel de betrokken persoon voor deze inspectie een gebukte houding moest aannemen zowel de bezorgde 'inspec teur' als de toeschouwers konden constateren dat de man geen 'puntbilien' had iedereen opgelucht was en dus bleek dat men liever slordige dan normale men sen ziet de Amsterdammers en de Bosschenaren straks nog meer pijn in hun ogen zul len hebben zij op de Euromast binnen afzienbare tijd naast de Eu ropacup ook de Astridbeker zullen zien schitteren deze zeer gedurfde voor spelling gebaseerd is op het bijzonder ambitieuze trainingsprogramma van on ze voetballers 7

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7