DE- GESLAAGDEN LIEFST 37 ROTTERDAMMERS SLAAGDEN VOOR DIPLOMA'S VAPRO-DIPLOMA'S 's-HERTOGENBOSCH VAPRO en Meet- en Regeltechniek Onderwijs en vorming Op de dag dat aan de lange, hete (voor)zomer een einde kwam en het hemelwater de lang verbeide verkoeling bracht, beleefde de brouwerij in Rot terdam opnieuw een diploma regen. Waren het vorig jaar mei tweeëndertig gelukkigen, die met goed gevolg een cursus af sloten, deze keer - woensdag 24 juni - kwamen niet minder dan zevenendertig medewerkers voor een diploma of getuig schrift in aanmerking. De cursus voor het diploma A omvatte 27 lessen van elk drie uur, waaraan nog eens vele uren studie in eigen tijd wer den toegevoegd. Deze cursus werd gevolgd door enkele chefs en machinisten en door een aantal medewerkers, die reeds in het bezit waren van het diploma bedieningsvakman. Tien van de deelnemers aan de cursus behaalden het diploma A, drie ontvingen het getuig schrift. De beperkte A-cursus, een op leiding van een wat eenvoudi ger opzet dan die voor het di ploma A, werd door zestien medewerkers met succss be ëindigd. Deze cursus was voor namelijk bestemd voor mensen van de technische dienst onder houd, teneinde hen een beter in zicht te geven welk gedeelte van het werk zij zelf kunnen bestrijken en welk gedeelte aan de specialisten moet worden overgelaten. Van de zestien konden er zes wegens vakan tie, dienst of anderszins niet aanwezig zijn om het getuig schrift in ontvangst te nemen. Op de feestelijke bijeenkomst die ter gelegenheid van de uit- Geslaagden meet- en regeltechniek diploma A: V.l.n.r. (staand) J. M. van de Sande, R. Tazelaar (getuig schrift), L. W. Salomons, J. van Broekhoven, R. Koppenol, P. Lanck- horst, P. P. van Helden (getuig schrift), W. F. N. Malcorps. (Zittend) v.l.n.r.: J. F. L. Jansen (getuig schrift), A. van der Draay, A. van Dalen en F. L. Groosiohan. D. van Rijswijk was wegens vakantie afwezig. Ir. J. M. van Rossem overhandigd hier P. Lanckhorst het diploma-A. reiking van de diplomo's en getuigschriften die middag in de raadskelder belegd was, waren verder nog zes van de zeven Va-Pro-cursisten aanwezig, die het examen voor bedienings vakman A en bedieningsvakman B met goed gevolg hadden afge legd. In zijn toespraak noemde de bedrijfsleider, ir. J. M. van Ros sem, het een verdienste van de ondernemingsraad, dat deze in verband met de verplaatsing van het bedrijf naar Zoeterwou- de en de eisen die daar op technisch gebied gesteld zul len worden, de aandacht had gevestigd op de noodzaak van verder onderwijs en vorming. De heer van Rossem dankte verder allen, die op enigerlei wijze bij de totstandkoming, de organisatie en het goede ver loop van de cursussen betrok ken waren geweest. Een speci aal woord van waardering richtte hij aan het adres van de Stichting Bijzondere Cursussen, die vertegenwoordigd was door Maandag 8 juni zijn in de kan tine van de brouwerij in Den Bosch de VAPRO-diploma's van de cursus 1968/70 uitge reikt. Alle zeven candidaten zijn geslaagd zowel voor het theoretisch als practisch ge deelte. Het zijn de heren L. A. Heesbeen (Bottelarij), C. M. van der Kallen (Bottelarij), J. M. de Kort (Gistkelder), H. van Rixtel (Fustencolonne), W. P. Scheepens (Bottelarij), H. A. M. J. van der Velden (Bedrijfs- controle) en A. C. W. Wittens (Bottelarij). Eén cursist, de heer L. H. Boer, kon in verband met ziekte niet aan het examen deelnemen, maar zal in septem ber toch nog examen doen. C. Zijderveld Va-Pro-cursussen Diploma Bedieningsvakman B W. van der Eist C. J. M. Klaver Diploma Bedieningsvakman A J. W. van Gent W. J. Kroep W. M. J. Portielje P. P. Voogd J. W. Wigmore Na het behalen van het diploma zijn twee heren op eigen ver zoek naar een andere afdeling overgegaan, t.w. L. A. Hees been naar de Gistkelder en C. M. van der Kallen naar de Leg kelder. Drie heren hebben al leen het praktijkexamen ge daan, nadat ze eerder al voor het theoretisch gedeelte ge slaagd waren. Ook zij slaagden voor het examen. 8 geslaagden Voor de VAPRO-cursus 1968/ 70 hadden zich aanvankelijk 37 belangstellenden opgegeven. Hiervan moesten 29 man toe latingsexamen doen. Uiteinde lijk werd een klas geformeerd van 15 cursisten, waarvan er 8 de cursus hebben afgemaakt. In aanwezigheid van afdelings chefs en enkele leden van de Ondernemingsraad werden de diploma's uitgereikt door de bedrijfsleider van de Bossche brouwerij, Ir. A. K. E. ten Brug gen Cate, In zijn toespraak zei de heer Ten Bruggen Cate dat de vestiging Den Bosch nu 33 gediplomeerde bedieningslieden telt. Deze bedieningslieden zijn, Lees verder op pag. 8. de heren M. Heyting, directeur, J. Peters en R. Philippa, van wie in het bijzonder de heer Peters zich intensief met de deelnemers aan de cursus meet- en regeltechniek had bezigge houden. De cursisten tenslotte werden door de heer Van Ros sem gecomplimenteerd met het behaalde, prachtige resultaat, waarna hij ieder afzonderlijk gelukwenste en het diploma of getuigschrift overhandigde. Vervolgens was het woord aan de heer Heyting, die eveneens de cursisten feliciteerde, zijn bewondering uitsprak voor het enthousiasme dat zij hadden opgebracht en in het kort iets vertelde over de diensten van de Stichting, waarvan door tientallen bedrijven uit de gehe le nederlandse industrie ge bruik wordt gemaakt. Nadat nog de heer Breda na mens de cursisten de heer Pe ters een attentie had aangebo den, bleef men bij een glas bier nog enige tijd napraten. Bij de afsluiting van deze reeks cursussen staan reeds weer plannen voor verdere en andere opleidingen op stapel. Met na me de technische basiscursus, die de voorbereiding vormt voor een verdere technische of che mische opleiding. Voorts zullen te zijner tijd de bijzonderheden bekendgemaakt worden over de cursus pneumatiek en hydroliek, waarover inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer Ruivenkamp. Tenslotte zijn er de verschil lende lopende cursussen, waar aan door een groot aantal men sen wordt deelgenomen. Hoe belangrijk al deze vormen van studie, in het bijzonder voor de toekomst (Zoeterwoude!) zijn, kan niet genoeg benadrukt wor den. Si Meet- en regeltechniek Diploma A J. van Broekhoven A van Dalen A. van der Draay F. L. Groosjohan P. P. van Helden (getuigschrift) R. Koppenol P. Lanckhorst W. F. N. Malcorps D. van Rijswijk L. W. Salomons R. Tazelaar (getuigschrift) J. M. van de Sande J. F. L. Jansen (getuigschrift) Getuigschrift beperkte A-cursus J. D. Bonte J. W. Breda W. A. P. F. L. de Bruin H. J. Delannoy A. van der Eist G. W. J. de Groot M. A. van Hees C. Hofman M. Ch. van Look A. Meijer J. P. Mollenbrok J. Noorlander C. L. van der Toorn A. M. Vink B. Woudenberg Geslaagden meet- en regeltechniek ge tuigschrift beperkte A-cursus: v.l.n.r. (staand) M. A. van Hees, G. W. J. de Groot, C. Zijderveld, A. M. Vink, J. D. Bonte, M. Ch. van Look. (Zit tend) v.l.n.r. W. A. P. F. L. de Bruin, J. W. Breda, J. Noorlander en A. van der Eist. Verhinderd waren: H. J. De lannoy, C. Hofman, A. Meijer J. P. Mollenbrok, C. L. van der Toorn en B. Woudenberg. Geslaagden VaPro-cursussen Bedie ningsvakman: v.l.n.r. (staand) W. M. J. Portielje (diploma B), P. P. Voogd (diploma B), W. van der Est (diplo ma A). -Zittend v.l.n.r.: J. W. van Gent (diploma B), J. W. Wigmore (diploma B) en C. J. M. Klaver (di ploma A). W. J. Kroep was wegens ziekte verhinderd. 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6