SPORTDAG IN GEVAAR Reisvereniging A.B. weekend naar Duitsland VERS VAN 'T VAT EEN VEILIGHEIDSBRIL IS ONONTBEERLIJK GEEN VOETBALVELDEN OP 19 SEPTEMBER In 1971 weer Amsterdam Neem geen enkel risico Het is nog lang niet zeker, dat de grote Concern Sportdag 1970 wel op de geplande da tum, zaterdag 19 september, kan doorgaan. De organisato ren zitten nog altijd met het probleem om voor de voetbal lers accommodatie te vinden. Aanvankelijk was een Amster damse voetbalvereniging be reid om haar velden op 19 september ter beschikking te stellen, maar de afdeling Am sterdam van de Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond heeft daar een stokje voor gestoken. Zij voert aan, dat de amateur competitie reeds op zaterdag 12 september begint en dat de verenigingen hun velden tijdens deze competitie niet ter be schikking van het 'ongeorgani seerde' voetbal mogen stellen. Dit heeft tot gevolg dat het meest spectaculaire onderdeel van de sportdag, waarvoor uit eindelijk ook de grootste pu blieke belangstelling bestaat, danig in het nauw is komen te zitten. De organisatoren heb ben als uitwijkmogelijkheid een terrein in Haarlem, maar dit heeft tot nadeel, dat de activi- Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de teiten op de concernsportdag nog meer versnipperd worden. Immers ook voor de andere takken van sport heeft men al her en der in de stad een on derdak moeten zoeken. Wanneer het spelen van de voetbalwedstrijden op de vel den van de Koninklijke HFC in Haarlem op te veel bezwaren zou stuiten, zit er voor de or ganisatoren niets anders op, dan het onderdeel voetbal twee we ken eerder af te werken. De voetballers van de vijf vesti gingen zouden dan op zaterdag 5 september (dus vóór het be gin van de landelijke amateur competitie) hun wedstrijden als nog in Amsterdam kunnen spe len, wellicht op de velden van Meerboys (bij het Ajax-stadi- on) of van de Amsterdamse Po litie Sport Vereniging. Zij zou den dan de 19e september als nog als gast naar Amsterdam kunnen komen, maar de ver wachting is, dat daarvoor wei nig belangstelling bestaat. Omdat het de bedoeling van de sportdag is om zoveel mo gelijk medewerkers bij deze specifieke concernactiviteit te betrekken, stellen de organisa toren (de personeelsvereniging Mauritskade) thans alles in het werk om een betere oplossing te vinden. Nagegaan wordt of de gehele sportdag niet op een eerder tijdstip gehouden kan worden en wel op zaterdag 5 september. Een probleem is echter, dat de meeste locaties voor de andere takken van sport reeds zijn gereserveerd en dat ook reeds afspraken zijn ge maakt met betrekking tot onder meer het vervoer van de onge veer 1000 deelnemers en sup porters. De deelnemers doen er echter goed aan om hangende de beslissing over de datum van de concernsportdag, nu al vast de 5e september in hun agenda te blokkeren. Zoals de zaken thans liggen worden de andere takken van sport op de navolgende plaat sen afgewerkt: vissen in Nieuwendam, dat is aan de overkant van het IJ; tennis in Buitenveldert op het Van Meegeren-sportpark; badminton en tafeltennis in de sporthal van de Vrije Universi teit op de grens van Amstel veen en Buitenveldert; biljarten in restaurant Witte- veen aan de Ceintuurbaan op ongeveer anderhalve kilometer van de vestiging Mauritskade; bridgen in het instruktielokaal van de brouwerij en klaverjas sen in de Gijsbreghtkelder. De ontvangst van de deelne mers 's morgens en de prijsuit reiking 's avonds vindt plaats in het expeditiecentrum, dat voor deze speciale gelegenheid geheel ontruimd zal worden. Hoewel de officiële opening van de sportdag eerst omstreeks kwart voor tien plaats vindt, is het voor de deelnemers en be geleiders uit de andere vesti gingen die morgen al vroeg dag. De bus uit Helmond ver trekt al om half zeven, de bus sen uit Den Bosch en Rotter dam om half acht en de bus uit Bunnik om acht uur. De prijsuitreiking is 's avonds om streeks kwart over zeven. Ook aan de dames, die niet aan de wedstrijden deelnemen, is ge dacht. Zij worden uitgenodigd De organisatie van de Con cern Sportdag 1971 is op gedragen aan de personeels vereniging Amsterdam I. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat Vrumona de eerstvolgende sportdag zou organiseren, maar in Bunnik of omgeving is het niet een voudig om geschikte accom modatie te vinden. Ook Rot terdam was niet erg happig op de organisatie van een zo groot evenement. Daar wacht men liever tot Zoeter- woude klaar is. De tweedaagse reis van de Reisvereniging Amstel Brouwe rij zit er weer op. Dit jaar trok het gezelschap op zaterdag 13 juni en zondag 14 juni naar Duitsland, waar het net als in ons eigen land al een hele tijd mooi weer was. Die zaterdag werd al heel vroeg in de och tend bij de brouwerij in Amster dam gestart. De bus bracht ons via Hoevelaken en Deventer naar Holten, waar in restaurant 'De Wielen' koffie en gebak genuttigd werden. De kelen waren nu eerst goed gesmeerd, wat voor tal van reisgenoten aanleiding was om een lied in te zetten. Al direct na het 'en we gaan nog niet naar huis' zat de stemming er goed in en zong de hele bus luidkeels mee. Op Duits grondgebied werd een stop gemaakt bij het bekende 'Hermanns Denkmaal', welk standbeeld van alle kanten werd bekeken, en waar we tevens konden genieten van het prach tige landschap. Vervolgens ging de tocht naar Berlebeck, het eindpunt van de eerste dag. In hotel Kanne was voor logies gezorgd en werd ook het diner geserveerd. Na afloop maakten we in groepjes een wandeling en zorgden er wel voor niet al te laat naar bed te gaan, want de volgende morgen was het weer 'vroeg dag'. Na het ontbijt op zondagoch tend vertrok ons gezelschap naar Herford, waar de koffie tafel werd gebruikt. In Osna- brück was later op de dag nog even gelegenheid om de benen te strekken, alvorens we via Bentheim en Oldenzaal op de grens zouden aanrijden. Het slotdiner stond voor ons klaar in De Steeg en daar ook kwam de officiële afsluiting van deze voor een rondvaart door de Amsterdamse grachten en kun nen 's middags de verschillende sportzalen en -velden per bus bezoeken. Ofschoon de deelnemers aan de concernsportdag voorname lijk gerecruteerd zullen worden uit de onderafdelingen van de verschillende personeelsvereni gingen, bestaat toch de moge lijkheid voor hen die niet bij deze verenigingen zijn aange sloten om aan de verschillende wedstrijd-onderdelen mee te doen. Zij dienen zich zo spoe dig mogelijk op te geven bij de navolgende kontaktpersonen: Amsterdam I: de heer Hollan der; Amsterdam II: de heer Struiksma; Bunnik (Vrumona): de heer Bolthof; Den Bosch: de heer Van der Luur; Rotter dam: de heer Oosterbroek. Deze heren vormen tevens de Astridbeker-commissie. Ook de gepensioneerden kunnen zich tot deze heren wenden. Aangezien het niet eenvoudig is om alle deelnemers in te de len bij de vestigingsplaats, waar zij thans hun dagelijkse werkzaamheden verrichten, is besloten om voor dit jaar nog Vervolg op pag. 3. wederom zeer geslaagde week endtrip. Voor mij was het de eerste maal dat ik deze reis met de Reis vereniging Amstel Brouwerij meemaakte. Maar ik geloof na mens alle reisgenoten te kun nen spreken, wanneer ik het be stuur dank zeg voor alles wat zij ons deze twee dagen heeft geboden. J. Hendriks 'Een veiligheidsbril is onont beerlijk'. Dat werd onlangs weer eens duidelijk toen één van onze medewerkers van de brouwerij Stadhouderskade in Amsterdam geheel ongedeerd bleef nadat op de bottellijn een 30 cl. flesje 'ontplofte'. De man, die op korte afstand van het bewuste flesje stond, was de heer J. G. Brands. Hij droeg de door het bedrijf ver strekte veiligheidsbril, waar door hem veel ellende werd be- KLEINTJES PILS EN HALVE LITERS De Heineken Nationale Hen- gelwedstrijd 1970 wordt gehou den op zaterdag 26 september. In totaal zullen hieraan 67 hen gelaars (6 per provincie en de kampioen van vorig jaar) deel nemen. Deze viswedstrijd om de Hei neken Wisseltrophee is, zoals de meesten van u wel zullen we ten, niet bedoeld voor brouwe rijmedewerkers, maar voor sportvissers, die bij de Neder landse hengelverenigingen zijn aangesloten. Van 8 juli tot 10 augustus worden in de Heineken Galerij aan de Ferd. Bolstraat schilde rijen tentoongesteld van Hans Landsaat en beelden van Renze Hettema. Vrijdag 14 augustus wordt in de Gijsbrechtkelder van de brouwerij aan de Mauritskade weer een 'Spaanse avond' ge houden. De avond is alleen toe gankelijk voor onze Spaanse medewerkers, die werkzaam zijn op de vestiging Mauritskade. De feestelijke bijeenkomst zal worden opgeluisterd door het Spaanse orkest 'Los Hispa- nos'. Radio Nederland Wereld omroep zal drie groetenpro- gramma's opnemen. Deze groetenprogramma's, die in Spanje te beluisteren zijn, worden uitgezonden via de korte golf op de maandagavon den 31 augustus, 7 en 14 sep tember, steeds tussen half elf en tien voor twaalf. Vervolg op pag. .8. spaard. Immers een scherf van de 'ontplofte' fles sloeg precies tegen het rechterglas van zijn veiligheidsbril. En dat met zo'n enorme vaart, dat het glas 'krakkeleerde'. De heer Brands liep echter geen enkele verwonding op en prijst zich zeer gelukkig 0-3 het bijna fatale moment met de niet zo populaire bril op, zijn werk te hebben gedaan. Bovenstaand voorval is echter weer eens een bewijs hoe raad zaam het is om de veiligheids voorschriften op te volgen. We weten dat het uiterst zelden voorkomt dat een fles ontploft, maar we kunnen nooit weten wannéér er iets gebeurt dat de mens fataal kan worden. Neem daarom geen enkel risico. Draag uw veiligheidsbril op elke plaats waar dit voor üw veilig heid is voorgeschreven. En wijk hier nooit en te nimmer van af. Denk niet te gauw 'och, hier ge beurt nooit iets' of 'mij zal het niet treffen'. Bovenstaand voor beeld uit de praktijk bewijst het tegendeel. Voorkom onnodig leed en houdt u aan de voor schriften. Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch Mej. R. van Eekert H. M. Sikking Helmond P. F. J. van de Vliert VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 92 43 43 Redactie: R. Elfrink Mej. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2