GRANDIOOS SLOTFEEST ZILVEREN BRIDGECLUB TON VOOR BLIJDORP SMAAKTESTKAMER IN ROTTERDAM Ondernemingsraden Jubileumfonds A.B. (vervolg van pagina 3) berichtgeving mogelijk maakt. Voorgesteld werd om b.v. over een half jaar deze zaak nog maals te bezien. Naar aanleiding van vragen en suggesties over de verslagge ving van de O.R.-vergaderingen aan het personeel, wordt afge sproken, dat: a. tijdig op de publicatiebor den een vergadering zal wor den aangkondigd; b. de agenda op dezelfde wijze wordt gepubliceerd; c. per vestiging een volledig eigen verslag in Vers van 't Vat wordt opgenomen; d. de redactiecommissie altijd uit 3 personen zal bestaan. Bij vele bedrijven bestaat de mogelijkheid op bepaalde tijden in de bedrijfsgarage aan eigen auto te sleutelen en benzine te betrekken uit de bedrijfspomp tegen lagere prijs. De voorzit ter verzoekt een lijst samen te stellen van bedrijven waar deze faciliteiten worden verleend. De komende conversie maakt vele nieuwe regelingen nodig. Een onderdeel van deze rege lingen zal ook betrekking heb ben op de aanwezigheidscon trole. Drie leden uit de Ondernemings raad zullen gelegenheid hebben in een aantal werkcommissies van de afdeling Arbeidsvoor waarden hun zienswijze kenbaar te maken. In Rotterdam zijn alle Multi- Faktor premies bevroren. Aan gezien de overbruggingspremie lager is dan de bevroren pre mies is een onbevredigende toe stand gecontinueerd. Gestreefd wordt uiterlijk 1 november a.s. een oplossing gevonden te heb ben. De lijst van feestdagen en bij zondere dagen voor de periode 9 mei 1970 tot 1 mei 1971 werd in concept aan de raad voorge legd. Nogmaals wordt er op aange drongen, dat de direktie zo spoedig mogelijk de voorzienin gen, die moeten worden getrof fen in verband met de overplaat sing naar Zoeterwoude i.v.m. huisvesting bekend maakt. Wat betreft de funktieclassifica- tie deelt de voorzitter mede, dat de werkzaamheden, verbonden aan de beschrijvingen van funk- ties, in de administratie voor lopig zijn opgeschort, zulks in verband met de grote verande ringen in deze dienst, doch dat deze in de Technische Divisie bijna gereed zijn. De redactie-commissie Zoals U uit het verslag van de Ondernemingsraad-Amstel, dat elders in dit blad is opgenomen, zult hebben begrepen, is het de bedoeling, dat het Jubileum fonds voor het personeel op maandgeld zal worden opge heven. Reeds is de Centrale Salaris administratie verzocht om per de eerstvolgende salarisuitbeta ling geen inhoudingen meer op het salaris van het personeel op maandgeld te verrichten. Niettemin stelt de Jubileum commissie zich voor om die le den van het maandgeldperso- neel, die nog dit jaar jubileren, De tewaterlating van de ton door ir. Wanschers (links) en ir. Van Dam. De feestcommissie van de 'zil veren' bridgeclub Rotterdam heeft op 25 april gezorgd voor een daverende slotdag door een autopuzzel-bridgerit te houden. De 16 teams (paren) hebben een onvergetelijke dag beleefd. De puzzelrit werd uitgezet tus sen de plaatsen Zoetermeer- Moerkapeile-Zevenhuizen en Nieuwerkerk a.d. IJssel, en be stond uit 3 ritten en pleister plaatsen, waar tevens enkele spellen gebridged moest wor den. Vol moed hebben de deelnemers zich na vertrek in het strijdge woel gestort en iedereen had toen nog de gedachte, dat het allemaal wel mee zou vallen. Niets was minder waar. Waar nemers zagen auto's op verkeer de pleisterplaatsen arriveren, zagen verhitte hoofden vóórdat er gebridged werd en nog meer 'verhitte' hoofden als daarna de volgende rit weer gradioos werd 'misgereden'. Om het bridgen echter vlot te laten verlopen had ieder de op dracht na 20 minuten de enve loppe open te maken om te we ten waar het voor hen geldende aankomstpunt lag. Nog nooit heeft men zoveel stukgescheur de enveloppen bij elkaar gezien. Maar boven alles uit klonken de .uiüe lachsalv o voorai ais er enveloppen waren opengemaakt op nog geen 50 meter van de aankomstplaats. U begrijpt, dat het openmaken veel strafpunten gekost heeft. Een door het koude voorjaar nog maar moeizaam ontwaken de Zoo (Diergaarde Blijdorp) werd 24 april klaar wakker ge schud door de kletsende klap waarmee een stalen bierfustje in het bassin van de ijsberen op het water neersloeg. Het was er met vereende krachten inge smeten door ir. D. van Dam, vóór zijn benoeming tot direc teur van Blijdorp vijftien jaar brewery manager voor Heineken in de tropen en toen reeds be kend om zijn liefde voor dieren, en ir. H. Wanschers, adjunct-di recteur van Heineken. De bedoeling van het geschenk was de ijsberen, die door het heen en weer zwaaien van hun kop reeds zo lang van hun ver veling blijk geven, een stuk speelgoed te verschaffen. Eén seconde slechts was er bij de toeschouwers twijfel of de ton aan zijn doel zou beantwoorden. Het volgende ogenblik stortte zich een der ijsberen met uitge strekte voorpoten in het water en óp het fustje, dat hij vervol gens als zijn berebuit op het droge sleepte. Met de aanbieding van dit ge schenk werden de goede be trekkingen tussen Blijdorp en Heineken nog eens extra onder streept. een bedrag uit het fonds te schenken; na 31 december a.s. zullen de maandgeldjubilarissen echter niet meer op een bijdrage mogen rekenen. Jubileumcommissie Sinds 23 april beschikt de Rot terdamse vestiging over een nieuwe smaaktestkamer, die is ondergebracht in een gedeelte van het voormalige woonhuis. Na een korte toespraak, waarin hij een overzicht gaf van de verschillende, minder adequate ruimten, die tot dusver voor het organoleptisch onderzoek in ge bruik waren geweest, verklaarde de heer A. Ferdinandus de nieuwe accomodatie voor ge opend. Deze bestaat uit het eigenlijke proeflokaal en een bijbehorend keukentje, waarin onder meer een tapinstallatie staat opge steld. De nieuwe ruimte werd speciaal voor het smaakteston- derzoek geschikt gemaakt en ingericht. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden dat door middel van twee klimatoren de atmosfeer in het proeflokaal ver schillend geconditioneerd kan worden. Het smaaktestonderzoek is be langrijk voor de kwaliteitsbeoor deling zowel van de lopende produkties alsook van de expe rimenten, die van tijd tot tijd worden uitgevoerd. Uiteraard worden regelmatig monsterzen dingen van de buitenlandse ves tigingen en van bedrijven, die licentiehouder zijn, onderzocht. In het onderzoek worden ook monsters van concurrerende merken, zelfs tot uit Nieuw-Zee- land toe, betrokken. Voor het onderzoek zijn vaste groepen proevers geselecteerd en getraind. Deze groepen wor den in de wandeling smaak- panels genoemd. De smaaktestkamer is een on derdeel van het Technologisch Centrum. Het ligt in de bedoe ling ook op de andere brouwe rijen dergelijke ruimten in te richten, waarbij zij aangetekend dat men aan de Mauritskade reeds over zo'n speciaal inge richte accommodatie beschikt. Het laatste punt waar iedereen naar toe moest rijden was Gou da, waar in een Chinees-Indisch restaurant 50 personen aan een diner plaatsnamen. De feest commissie had namelijk ook echtgenoten, verloofden en een aantal gasten uitgenodigd. Ook het Chinese diner is een gran dioze 'happening' geworden, omdat de eigenaar te weinig personeel in de strijd had ge worpen. Hierdoor werden veel glazen Heineken bier door enke len van het gezelschap getapt en zonder hatelijk te zijn mocht geconcludeerd worden, dat deze tappers het beter deden dan de eigenaar zelf. Wat wil je met 'specialisten' in het gezelschap! Vanzelfsprekend is er ook nog gegeten! Voortreffelijk overi gens! Met het minste aantal strafpun ten in de autopuzzelrit en het meeste aantal punten in de bridge-partijtjes werd grandioos eerste het duo Malcorps - van Oosten. Een prestatie apart. In de prijzen vielen verder resp. als nummer 2, 3, 4 en 5 de volgen de paren: Fransen-Norp, Schim- mer-van Hoffen, echtpaar Rijkee en Mw. Meyer-van Hoffen Jr. De poedelprijs werd een bestuurs- aangelegenheid. De heren Van Schoneveld en Vermeule, die deze prijs waarschijnlijk zelf hadden ingekocht mochten hem nu weer meenemen. De heren Fransen-Norp wonnen beide een lady-shave, zodat ze voor die dag de dames Norp-Fransen werden genoemd. U begrijpt het, het is een ontzettend fijne dag geworden. Hulde aan de feestcommissie en dank aan de directie, zonder wiens hulp dit 5e lustrum nooit 'zo' uit de verf had kunnen komen. Op naar het volgende lustrum. G. A. Jansen Kijkje in de nieuwe smaaktestkamer. Op de achtergrond de 'stemhokjes' met daarin de leden van een smaak- panel, v.l.n.r. de heren J. van Strien, R. Bakker, C. E. Smith, A. P. Burik en H. N. de Wit, bezig met bier proeven. Vele belangstellenden, onder wie van directiezijde drs. J. Gombert en ir. E. H. van Leeuwen (resp. 1e en 2e van links) woonden de opening bij, die werd verricht door de heer Ferdi nandus (geheel rechts).

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5