AMSTEL-AMATEURS RIJDEN WEER STERK GEPENSIONEERDEN R DAM EEN HEERLIJK DAGJE UIT Ejj 'Als de gepensioneerden uit gaan, hebben ze altijd mooi weer', is een veel gehoorde op merking wanneer het gaat over het bekende jaarlijkse uitstapje van onze oudgedienden. En ja wel hoor, tegen de verwachtin gen van de jongens uit De Bilt in scheen op de morgen van de twintigste mei traditiegetrouw de zon uit een stralend blauwe hemel. Op het terrein van de brouwerij was het om half acht al een enorme drukte, ledereen, inclusief de acht bussen met hun chauffeurs, was op tijd aan wezig zodat we al om vijf over acht de eerste grens, de schei ding tussen het Heinekenter- rein en de rest van Rotterdam, konden passeren. Met de bus naar Brussel In kettingformatie reden we richting Brienenoordbrug. Toen we eenmaal de grote rivieren achter ons gelaten hadden, duurde het niet lang meer of we bereikten het eerste doel van de reis: café restaurant Na poleon, waar de koffie buiten al te ruiken was en het gebak zorgde voor een extra feestelijk tintje. Elektronische muziek schalde door de ruimte en er waren nu al aanwezigen die er een vrolijke boel van wilden ma ken. Maar de dag lag nog voor ons en om 's avonds op een redelijke tijd thuis te kunnen komen, moesten we opstappen en gingen we richting België. De tweede grensovergang ver liep, op het tekenen van de papieren na, even soepel als de eerste. Via Antwerpen voerde de reis ons nu over de nage noeg enige route in België die de naam autosnelweg verdient naar de hoofdstad. Aan de voet van het uit 1958 daterende Ato- mium strekten we even de be nen. Hier en daar zag men en thousiaste amateurfotografen zich in alle bochten wringen om de immense bollen zo voordelig en zo artistiek mogelijk op de gevoelige plaat vast te leggen. De rondrit door Brussel die nu volgde, was bar interessant en zeker niet in het minst door het kunst- en vliegwerk van de heren chauffeurs die de nauwe straat jes met aan weerszijden gepar keerde auto's doorworstelden op een manier om koude rillin gen van te krijgen, daarbij nog via de microfoon de inzittenden wijzend op de vele bezienswaar digheden die de stad rijk is, waaronder de markt met zijn prachtige gevels en natuurlijk het bekende manneke. Chauffeurs in de knel Ondanks al deze behendigheid raakte de laatste bus tenslotte toch nog zo verward in de par- keerprestaties van onze zuider buren, dat hij noch voor- noch achteruit kon en er zelfs links en rechts geen uitwijkmogelijk heid was. Met behulp van enige omstanders en eigenaars van auto's die het meest in de weg stonden lukte het de chauffeur uiteindelijk in de verkeerde rich ting (de enige oplossing om verder te komen) het verkeers plein op te rijden. Maar ook dat schijnt daar wel meer voor te komen, want niemand blikte of bloosde ervan. Aan de voet van het Atomium in Brussel verlieten onze gepensioneer den de bussen om het gigantische 'bolwerk' van dichtbij te bekijken. Om ongeveer half twee stapten we met z'n driehonderden 'de Hertog van Brabant' binnen, waar de aanblik van de reeds klaar staande lunch ons deed watertanden. Uitgerust en ge sterkt door de koffie en de broodjes wilden we vervolgens wat naar buiten maar de zon liet op dat moment verstek gaan en ook de temperatuur werkte eraan mee dat iedereen keurig op tijd weer in de bus zat. Na een flinke rit door het Belgi sche landschap stopten we om streeks vijf uur in de buurt van Antwerpen voor een drankje. Een groot deel van het gezel schap deed zich hier tegoed aan een, hoe kan het ook anders, stevige pils. „Heineken-ijs" 'n tractatie Een uitnodigende avondzon deed velen nog een wandelingetje maken rond de vijver voor het restaurant tot het claxonconcert van de chauffeurs ons weer her innerde aan het tijdschema en gehoorzaam stapten we in voor de een na laatste etappe, naar het riante landgoed Schaluinen. Het diner dat we hier voorge schoteld kregen was voortreffe lijk. Een speciale traktatie vormde het nagerecht, een crea tie die onze gastheren de naam 'Heineken-ijs' gegeven hadden. Na afloop beklom de heer A. J. van Agthoven het podium om namens alle gepensioneerden de organisatoren en allen die deze fijne uitgaansdag weer hadden mogelijk gemaakt hartelijk te bedanken. Souveniershop werd bestormd Tot slot werd de bij het land goed behorende souvenirwinkel voor belangstellenden, en dat waren er velen, nog even ge opend. Een voorspoedige reis naar Rottetrdam besloot een wederom geslaagde dag voor onze gepensioneerden. Nog maals dank namens hen allen en graag tot volgend jaar. Lida Een hui zen In het landgoed Schaluinen werd het slotdiner gebruikt. Kranten, radio en televisie ge ven de laatste maanden ruim publiciteit aan de verrichtingen op wielersportgebied van de Amstel amateurploeg, die dit seizoen voor het zevende ach tereenvolgende jaar in de slag zit. Ploegleider Herman Krott en zijn veertien renners hebben een volgeboekt programma. In alle grote wegwedstrijden is de Amstel-amateurploeg present. Individueel doen de Amstel-ren- ners mee aan vele plaatselijke wielerrondes, terwijl praktisch altijd wel enkele van onze ama teurs in de nationale afvaardi ging naar buitenlandse wedstrij den zijn opgenomen. Het is nog moeilijk om zo vroeg in het seizoen reeds een over zicht te krijgen van de presta ties van de Amstel-renners. Toch werden reeds vele goede klas seringen bereikt en herhaalde lijk staat één van de discipelen van Herman Krott op de hoog ste trede van het erepodium. Vorig jaar was de Amstel-ploeg veruit superieur, niet alleen op eigen bodem, maar ook in het buitenland. Met 114 overwin ningen werd een internationaal record bereikt, wat ook tot uit drukking kwam in de toeken ning van de Coupe du Monde aan Nederland, waarvoor prak tisch alle punten door onze ren ners werden binnengehaald. Wie de sportpagina's van de kranten openslaat komt bijkans dagelijks de namen van onze amateurrenners tegen. Veelal zijn de artikelen verluchtigd met een illustratie van de betreffen de renner, waarop dan weer duidelijk de merknaam Amstel- bier te lezen staat. Amstel is in de loop der jaren een begrip in de wielersport geworden, wat zeker niet op de laatste plaats te danken is aan ploegleider Herman Krott, die een goede kijk op vooral aankomend talent blijkt te hebben. De 'eigen kweek' heeft in de af gelopen seizoenen vele renners opgeleverd, die vooraan gingen in de amateurwereld en daarna als professional ook veel van zich lieten horen. Daartoe beho ren Harry Steevens, Wim Sche pers, Jaap Oudkerk en sinds het begin van dit seizoen Joop Zoe temelk, die veelbelovend aan zijn profcarrière is begonnen en zich nu al volledig voorbereid op de aanstaande Tour de France. Klinkende namen uit de Amstel- renstal van dit ogenblik zijn Fedor den Hertog, de gebroe De Amstel-equipe voor de start van Ölympia's Ronde van Nederland. V.l.n.r. Piet van Katwijk, Arie Has- sink, Jans Vlot, Fedor den Hertog, Wicher Vlot, Nanno Bakker en ploeg leider Herman Krott. ders Jans en Wicher Vlot, Piet van Katwijk, Matthijs de Koning en Nanno Bakker. Maar zij zijn het niet alleen die voor een overtuigende pers zorgen. Ook de anderen uit de ploeg com pleteren het succes. Het zijn: Albert Huizebosch, Fred van Lachterop, Arnold Voogt, Piet Neeskens, Jan Hordijk en de drie debutanten Arie Hassink, Piet Kleine en Jos Schipper. Zaterdag 20 juni zult u ze prac- tisch allemaal aan de start kun nen zien in Helmond, waar die dag de Nederlandse kampioen schappen op de weg voor ama teurs worden verreden. Maar ook in tal van andere wedstrij den zullen zij de komende weken de kleuren van Amstel verdedi- den. P-V. DEN BOSCH VERGADERDE Zaterdag 23 mei werd de Al gemene Ledenvergadering van de Personeels Vereniging Den Bosch in het ontvangst gebouw aldaar gehouden. Het aantal aanwezige leden was niet erg groot (van de 500 leden waren er naar schatting 35) en dit aantal bestond dan nog hoofd zakelijk uit de bestuursleden van de verschillende onderafde lingen. Gesproken werd er onder meer over de sportdag 1970, waar van de organisatie in handen is van de Amstel Brouwerij te Am sterdam. De leden richtten aan het bestuur het verzoek om voor deze sportdag, die op 19 sep tember zal worden gehouden, een vergadering te beleggen, waarbij de bestuursleden van de onderafdelingen aanwezig kon den zijn. Een ander gesprekspunt vorm den de problemen over de aan wezige accommodatie, die met name voor de judo- en tafelten nisvereniging, ontoereikend wordt geacht. De voorzitter, de heer H. M. Sikking, antwoordde dat het bestuur hierover in ge sprek is met de bedrijfsleiding en dat men zal trachten binnen korte tijd voor deze problemen een oplossing te vinden. Het vertrek bij de Rotterdamse brou werij. 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4