ONDERNEMINGSRADEN HOLLAND IN DRIE DAGEN AMSTERDAM I AMSTERDAM II VOLGENDE O.R.- VERG ADERINGEN ROTTERDAM Begin mei werden in de verschil lende vestigingsplaatsen van Heineken de vergaderingen van de Ondernemingsraden gehou den. Bijgaand publiceren wij de teksten, zoals die door de ver schillende redactie-commissies uit de raden werden opgesteld. Het verslag van de O.R.-verga dering in Den Bosch bereikte ons pas toen Vers van 't Vat reeds ter perse was, zodat we we dit niet in deze uitgave kun nen publiceren. Vrijdag 15 mei vergaderde de Ondernemingsraad Heineken Amsterdam. Daarin werd mede gedeeld, dat in het vervolg de agenda van elke O.R.-vergade- ring zal worden opgehangen op de mededelingenborden, zodat eenieder kan kennis nemen van de datum en de te bespreken onderwerpen. Toegezegd is, dat binnen het concern werk zal worden ge zocht voor werknemers vallende onder de invaliditeitsregeling. De voorzitter verzocht de leden van de raad om na te gaan op welke wijze de arbeidssfeer zou kunnen worden verbeterd, waar door mogelijk het ziekteverzuim zal kunnen verminderen. De leden van de raad wezen de voorzitter op de ongelijke ver houding in arbeidsvoorwaarden en honorering tussen medewer kers in vaste dienst en uitzend krachten. Hoewel één van de leden, de heer Dooyeweerd, van functie is veranderd en dus zijn plaats in de Ondernemingsraad ter be schikking zou moeten stellen, stelde men voor hem in verband met de lopende problemen als vertegenwoordiger van de botte larij te handhaven tot de volgen- dè O.R.-verkiezingen, welke be gin 1971 worden gehouden. Verzocht werd om in het ver volg de nabetaling, uitbetaling tantième en vakantiegeld duide lijker op de inkomstenspecifica tie te vermelden. Door de leden werd voorgesteld om: 1. wijzigingen aan te brengen in hét assortiment frisdran ken: 2. verbetering aan te brengen in de premiespaarregeling; 3. tot een gunstiger regeling te komen voor wat betrerft de uitbetaling van de verhogin gen van de invaliditeitsrege- ling; 4. een gunstiger pensioenrege ling voor gehuwde vrouwe lijke werknemers te maken. De redactie-commissie Vrijdag 8 mei kwam de Onder nemingsraad Amstel Brouwerij bijeen. Wat er werd besproken treft u hieronder aan. 1. Mededelingen van de Voor zitter De voornaamste punten zijn: a. Via de mededelingenborden zal worden gepubliceerd wanneer een Ondernemings raadvergadering plaatsvindt. De werknemers kunnen via hun vertegenwoordigers in de Ondernemingsraad ver zoeken punten op de agenda te plaatsen. b. Ook de Voorzitter is voor stander van een Centraal College, samengesteld uit afvaardigingen van de On dernemingsraden der diver se vestigingen. c. De vacantiehuisjes in Eg- mond en St. Maartenszee zullen na het seizoen van 1970 worden afgestoten (hetgeen de Ondernemings raad zeer betreurt). d. In verband met de verho ging van de A.O.W.-uitkerin gen worden de franchises in de Amstel-pensioenregle- menten B en C voor 1970 verhoogd van respectievelijk 5.700,- tot 6.300,- en van 4.000,- tot 4.400,-. De klassen in de reglemen ten A en C worden verhoogd met 1.000,-. 2. Positie van de gehuwde werkneemster Gebleken is, dat in het Heine- ken-reglement ten aanzien van de gehuwde werkneemster be palingen zijn opgenomen, welke afwijken van die, welke van toe passing zijn bij Amstel. Hierover zijn vragen gesteld, welke de Voorzitter aanleiding gaven tot de toezegging, dat deze materie in het kader van de harmonisa tie zal worden bestudeerd. 3. Functiejaren-tabel/ Leeftijdstabel Onderzocht zal worden in hoe verre toepassing van een func tiejaren-tabel nadelig kan zijn ten aanzien van een leeftijds tabel voor werknemers op maandsalaris. Tevens zal daar bij worden nagegaan of het in bepaalde gevallen mogelijk zal zijn eventuele nadelen door het schenken van functiejaren op te heffen. Het is al weer lang geleden 11 november 1969), dat de char mante Diana Sparrock in Enge land werd uitgekozen tot Ideal Barmaid 1969. Deze wedstrijd die ieder jaar wordt georgani seerd door Whitbread Ltd., le verde na verschillende regionale ronden (hieraan deden liefst 8000 gegadigden mee) 12 fina listen op. Onder meer danzij haar vlotte en efficiënte bedie ning, haar takt, attentheid en drankkennis won Diana de prijs, die onder andere een drie da gen durend uitstapje naar Am sterdam inhield. Zo gebeurde het, dat op 13 mei jl. Diana met haar echtgenoot op Schip hol arriveerde, waar zij met de Heineken T-ford werd afgehaald door de heer E. Thorns en T. Clarke van Whitbread Ltd. Diana, die het grootste gedeelte van haar bezoek gekleed was in een authentiek 16e eeuws ser veersterskostuum, bezocht als gaste van Heineken niet alleen de brouwerij en die Poort van Cleve, maar ook de Brittannia Pub, de Keukenhof en Neeltje Pater. Op de wagen v.r.n.l. Diana Sparrock en de heren H. van Boxtel en P. Roe. 4. Poviet De Raad van Bestuur heeft zich beraden over de toekomstige plaats van de Poviet binnen het concern en is daarbij tot de con clusie gekomen, dat de Poviet- producten als diversificatie bin nen het concern niet direct voor de hand ligt en dat, mede met het oog op mogelijke verbou wing op de Mauritskade, ver koop van de Poviet tot de mo gelijkheden behoort. 5. Jubileumfonds Voor het bedrag van 20.000,-, bijeengebracht door het perso neel, dat oorspronkelijk als bij drage was bestemd voor het 100-jarig jubileum, is thans een andere aanwending voorgesteld. Het zal worden opgedeeld in vier afzonderlijke donaties en ter beschikking worden gesteld aan de twee scholen naast de brouwerij, de kinderspeeltuin in de 's-Gravesandestraat en de Openluchtschool naast het Cen traal Magazijn. De Jubileumcommissie zal zich daarmee belasten. Nadere me dedelingen zullen nog volgen. Als gevolg van de herindeling van het personeel over de ver schillende vestigingen, zal op voorstel van de Ondernemings raad geen inhouding op de maadsalarissen meer plaatsvin den voor bijdragen aan te vie ren jubilea. Op speciale lijsten (systeem Heineken) kan vrij willig worden ingetekend. 6. Rondvraag Onder meer kwamen de volgen de onderwerpen ter sprake: - Er zal aandacht worden be steed aan een verbeterde dis tribuering van het personeels blad. Het adresseersysteem zal zo spoedig mogelijk wor den aangepast. Tot dan zul len voor hen, die het blad nog niet thuis ontvangen, losse nummers verkrijgbaar zijn bij de portiers. - Het zou bijzonder op prijs gesteld worden, indien van de kant van de leiding van het concern de agenda wat meer zou worden gevoed. - Op de vraag of werknemers bij Heineken zich kunnen bij verzekeren, indien zij door te weinig dienstjaren geen vol ledig pensioen kunnen opbou wen, wordt door de Voorzit ter bevestigend geantwoord. Bij overneming van de Am stel - pensioenverplichtingen door het Heineken-pensioen- fonds zal deze aangelegen heid nader worden bestu deerd. - Het parkeerprobleem rond de brouwerij zal in overleg met de bedrijfsleiding weder om worden bekeken. - Het wel of niet thuisbezorgen van personeelsbier en fris dranken is nog in studie even als de wijziging in het assorti ment van de frisdranken. - Als redactie-commissie voor verslaggeving in Vers van 't Vat worden voor de tijd van één jaar benoemd: de heren Van Beveren, Gans en Kroon. De Ondernemingsraad Helmond nam officieel afscheid, aange zien deze samenkomst voor haar waarschijnlijk de laatste zou zijn. De eerstvolgende vergade ringen van de verschillende Ondernemingsraden van Hei neken zijn vastgesteld in augustus. In Den Bosch komen de O.R.-leden bijeen op maan dag 17 augustus, 's middags om 2 uur. Woensdag 19 augustus is de beurt aan Amsterdam (Stad houderskade). Aanvang ook hier 2 uur 's middags. De Ondernemingsraad Rot terdam vergadert op donder dag 20 augustus, aanvang 2 uur. Amsterdam (Mauritskade) tenslotte komt voor de O.R.- vergadering bijeen op vrijdag 21 augustus, 2 uur. De volgende vergadering zal plaatsvinden op 21 augustus 1970, waarbij volgens medede lingen van de Voorzitter niet is uitgesloten, dat deze samen komst door de heer Wittert van Hoogland zal worden bijge woond. De redactie-commissie Verslag van de vergadering On dernemingsraad Rotterdam, ge houden op 6 mei 1970. Ir. J. M. van Rossum heeft aan de hand van een maquette van het toekomstig bedrijf te Zoe- terwoude een toelichting gege ven op de bouwplannen waar door een inzicht is ontstaan over wat er in Zoeterwoude gaat gebeuren. De voorzitter deelt mede, dat: a. het niet is uitgesloten dat Jhr. Wittert van Hoogland de augustus- en de volgende jaarvergadering zal bijwo nen; b. de heer N. Broekhuysen, hoofd Personeelzaken, de onderneming per 1 juli 1970 op eigen verzoek verlaat; c. contacten met de Bedrijfs geneeskundige Dienst te Lei den zijn gelegd om deze dienst in een zo vroeg mo gelijk stadium te betrekken bij de medische begeleiding van ons personeel; d. overwogen wordt de B3 70 cl fles in de personeelbier- en frisdrankenregeling op te nemen, terwijl de Pepsi-Cola 28 cl fles uit het assortiment gaat; e. het de bedoeling is 1 x per twee maanden een O.R.-ver gadering te beleggen. Naar aanleiding van wijzigingen in het pensioenreglement o.a. aangaande vaststelling pen sioengrondslag en het toe te kennen pensioen, verzoeken de leden meer informatie. De Heineken 4-daagse lopers maken ongewild tijdens de mar sen veel reklame. Voorgesteld wordt een eigen verzorgingswa gen te laten lopen. Dit zal wor den opgenomen met de reklame- afdeling. De huidige vorm van Vers van 't Vat is minder stijlvol gewor den. De ontwikkeling van perso neelsbladen gaat echter naar de krantenvorm die veelvuldig uitkomt en daardoor een snelle (lees verder pagina 5) 3

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3