VEILIGHEID: OPGERUIMD IS (MEER DAN) NETJES SPANWAGEN EN NIEUW PAARD VOOR AMSTELBIER Geschenk voor „HELMOND" bij vertrek brouwerij VERS VAN 'T VAT Over enkele dagen zal Amstel met een nieuwe spanwagen door de Amsterdamse binnen stad rijden. Daarmee is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. De wagen is volkomen identiek aan de oude wagen, die vele jaren dienst heeft gedaan, maar de laatste tijd steeds meer VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 92 43 43 Redactie: R. Elfrink Mej. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill N. Broekhuysen Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch Mej. R. van Eekert H. M. Sikking Helmond P. F. J. van de Vliert Eén van de laatste activiteiten met de oude spanwagen van Amstel was de rijdende modeshow door de Am sterdamse binnenstad, gehouden door Lex Daniels Boetieks. Het opvallende groepje trok overal veel bekijks. mankementen vertoonde. De nieuwe brouwerswagen met de twee paarden zal door zijn 'klas sieke model' weer veel belang stelling trekken, met name van de buitenlanders die zich uitput ten in het fotograferen van deze toeristische bezienswaardigheid. Door een verbetering in de con structie van het onderstel van de wagen is het thans mogelijk deze ook over langere afstan den over de weg te vervoeren. In het verleden moesten span wagen en paarden, wanneer er gens in het land acte de pré- sence gegeven zou worden, met veel omhaal in een veewagen worden geladen. De spanwagen moest daartoe in de garage met behulp van een brug op hoogte worden ge bracht, en dan met zes man in de veewagen worden geduwd. De huif moest er dan af, terwijl men in het laatste stadium ook de banden leeg moest laten lopen. Zat de wagen er eenmaal in dan werd de ruimte met een schot afgesloten, waarna de twee paarden er dwars voor kwamen te staan. Voor het uitladen was men altijd weer aangewezen op een be reidwillige garagehouder ergens in het land. De nieuwe wagen is uitgerust met een trekconstruc- tie en zal over de weg worden vervoerd met een Landrover. Ongeveer gelijk met de nieuwe spanwagen komt voor Amstel een nieuw paard op de weg. Tot nu toe had men de beschikking over twee paarden, Sonja en Cora. Eerstgenoemde was al een tijd lang niet helemaal in orde en is vorige week maan dag ter observatie naar de Die renkliniek in Utrecht overge bracht. De firma Suykerbuijk te Dit is Sonja op weg naar de Dieren kliniek. Orde en rust zijn twee factoren die van groot belang zijn voor een gunstig arbeidsklimaat. De ervaring heeft uitgewezen, dat in een rustige 'opgeruimde' werkplaats meer geproduceerd wordt dan elders. Nonchalance is er veelal de oor zaak van, dat wordt afgeweken van het vastgestelde patroon. We zeggen zo gemakkelijk: 'Ach, morgen ruim ik dat wel even op', waarna we dan vaak de volgende ochtend met tegen zin beginnen in een rommelige omgeving. Voorkóm dat en vergeet tevens niet, dat het ook 'veiliger' wer ken is in een schone omgeving. Geruchten zijn meestal de oor zaak van onrust. Ze ontstaan soms doordat onbevoegden ken nis nemen van stukken of ge deelten daarvan, welke dan ver keerd worden uitgelegd. Dat kan worden voorkomen. Maar ook hier is de oorzaak meestal nonchalance. Bureaux worden na werktijd niet of nauwelijks opgeruimd. Met in het achterhoofd dan de gedach te, dat men de volgende dag sneller met het werk kan door gaan. Maar realiseert u zich daarbij wel, dat als u er niet bent, elke ander ook inzage in uw papieren heeft. Toch is het maar een kleine moeite om alles even achter slot en grendel te doen. Op die manier kunt ook u mee werken aan de 'bedrijfsveilig heid'. Een onopgeruimd bureau: fout. Een opgeruimd bureau: goed. 'Uit het oog, maar niet uit het hart'. Zo kan men 't best het gebaar omschrijven dat begin mei in Helmond werd gemaakt tegenover de Helmondse ge meenschap, die na vijf jaren de Broek in Waterland heeft ruim twee maanden uitgezien naar een nieuw paard, dat van het zelfde ras moest zijn als Sonja en Cora. Dat is uiteindelijk ge lukt. Hoewel men aanvankelijk plan nen had de aanwinst een nieuwe naam te geven, heeft men het toch bij Ronda' gehouden, om dat het paard al ruim zes jaar naar deze naam luistert. De af gelopen weken heeft men de paarden 'afgestapt', dat wil zeggen in span laten lopen om aan elkaar te wennen. Zondag 21 juni zal de nieuwe brouwerskar met de paarden deelnemen aan de nationale Rij tuigdag van de stichting 'Paard en Koets'. In de middaguren wordt een rit door de Amster damse binnenstad gemaakt. Ook de Heineken-bierkoets neemt hieraan deel. Belangstellenden kunnen rond het middaguur en tegen 5 uur in de namiddag de koetsen bekijken in het Vondel park. Amstel-vestiging uit zijn stad ziet vertrekken. De heren P. Kranenberg en J. Kerckhoffs boden tijdens een bijeenkomst in de Helmzaal van de brouwerij de vertegenwoor digers van de wetenschap, de cultuur en de jeugd een pas send geschenk aan. Daarmee werd uitgedrukt, hoe zeer de brouwerij de plezierige contacten, die in de loop der jaren waren ontstaan en uitge breid, werden geapprecieerd. De geneesheer-directeur van het Lambertus ziekenhuis in Hel mond, dr. Beaumont, werd een miniatuur ziekenauto aangebo den, waarin hij een geldsbedrag aantrof. De heer N. van Hees- wijk, vice-voorzitter van de Ko ninklijke Stadsharmonie 'Phi- leutonia', ontving als represen tant van de cultuur een Amstel- spoorwagen met inhoud, terwijl mevrouw Geukers-Laufersweiler en de heer E. Hettema als afge vaardigden van het Stedelijk Helmonds Kinderkoor de jeugd vertegenwoordigden en op ge lijke wijze verrast werden. Met een geestig antwoord dank ten alle begunstigden de brou werij voor het sympathieke ge baar, dat uiteraard met een goed glas Amstelbier werd on derstreept. Wie met Heineken wil trim men in het Amsterdamse Bos dient te weten, dat men sinds kort niet meer op de zaterdag ochtend deze conditietraining houdt, maar op donderdag avond. De trimmers worden steeds om 6 uur 's avonds ver wacht bij het Bosbaan Restau rant. 9 Op 21 mei vierde de heer J. E. Rijnsdorp van het Architec tenbureau Van den Broek en Bakema zijn 25-jarig jubileum. Zoals bekend speelt de heer Rijnsdorp een belangrijke rol bij het ontwerp van de brouwerij in Zoeterwoude. Onze hartelijke gelukwensen. Belangstellenden voor de ac tiviteiten van het Nederlands Theater Centrum, voor zover werkzaam op de brouwerij Mau- ritskade in Amsterdam, kunnen zich in het vervolg in verbinding stellen met mej. M. J. Ketting van de Plaatselijke Personeels dienst. Onder het motto: 'Ruim 32 uur voetbal op de buis, haal vol doende Heineken in huis' wer den dezer dagen tienduizenden aantrekkelijk uitgevoerde vouw bladen onder de detailhandel verspreid. Het blad geeft een uitgebreid overzicht van het voetbalpro gramma van de Wereldkam pioenschappen in Mexico en tips voor de winkelier voor het maken van opvallende displays in hun zaken. Uit het maartnummer (1970) van International Management leerden wij, dat de Australische radioluisteraars op korte termijn een op bier lopende radio kun nen kopen. Boven een glas pils (waar anderswerd deze uitvinding gedaan door Jim Coyle, van wie ook de uitspraak is: 'Hoe ster ker het bier, des te beter de ontvangst'. Enige jaren geleden versche nen nieuwe namen voor nieuwe (aangepaste vormen) in de hotelwereld. Na hotel kwam motel, toen boteI en vervolgens hippotel. Het nieuwste is aqua- tel. Wat volgt? Onder bovenstaande foto, gepu bliceerd in de vorige uitgave van Vers van 't Vat, stond abui- sievelijk een verkeerd bijschrift. De persoon geheel rechts op de foto is niet de heer Van Os van Delden, maar mr. P. Roe van Heineken Ltd. London. De foto werd gemaakt tijdens de af scheidsreceptie van de heer M. J. Weymarshausen (links). In het midden de heer Cornelis. 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2