DISCO-AVOND WERD UITBUNDIG FEEST Komen en gaan HARTTRANSPLANTATIE ROTTERDAM GESLAAGD JONGEREN IN RAADSKELDER ROTTERDAM Rotterdam heeft een harttransplantatie on dergaan. De operatie is geslaagd en de patiënt is, na een wonderlijk herstel, bezig zich een hartveroverend uiterlijk aan te meten. ROTTERDAM het disco-festijn voor de jeugd weer het nodige leven in de brouwerij bracht velen eerst dachten dat het een Veronica 'drive-in' show zou worden de organisatoren zich afvra gen hoe zij zich dat dan wel hadden voorgesteld 'drive-in' in de raadskelder alleen mogelijk zou kunnen zijn voor bromfietsen en au to's met een kleine draai- cirkel het na afloop helemaal moei lijk zou zijn, omdat zelfs voor een kleine auto geen ruimte in de gang is om te zigzaggen dit voor een enkeling lopen de al problemen opleverde zij hiervoor wel een excuus hebben het namelijk vreselijk warm was op het feest het bier daarom overvloedig stroomde het toen toch wel wat van een 'drijf-in' show weghad de tapinstallatie de boel in de hand trachtte te houden door het af te laten weten hij meedogenloos vervangen werd door een nieuwe AMSTERDAM er een horeca-medewerker in ons beroemde, inmiddels berucht geworden, grachten pand beweert, dat hij het verschil tussen Amstel en Heineken kan proeven (hij is niet de enige, red.) hij dit wel met zijn ogen dicht moet doen, omdat hij het anders aan de kleur zou kunnen zien een knijper op z'n neus ook niet nodig is, omdat hij meestal toch verkouden is er ervaren mensen in de ho- recasector zijn, die het smaakvermogen van deze medewerker met klem be strijden er dus logischerwijs een weddenschap uit is ont staan na een serieuze afspraak de 'goede proever' nog steeds niet is verschenen hij nu zoveel schijnt te drin ken, dat hij het verschil toch niet meer proeft en dus wijselijk zijn tegenstander uit de weg blijft. DEN BOSCH na de restauratie kantoor I voortaan onder monumen tenzorg valt dit voor de mensen die er werken een hele geruststel ling is vooral bij het verfraaien van de hal kosten noch moeite zijn gespaard er daarbij niet is gekeken op een meter spaanderplaat meer of minder na de uitbreiding van het kantineassortiment er nu ook 2 soorten soep zijn en wel 1ste klas soep onder uit de pan en 2de klas soep bo ven uit de pan Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, rudie van eekert, ad sinkeldam, gerry van esch, rené prins, yvonne schutselaars, leen molenaar, suzan van der grint, albert lakwijk, lida eenhuizen, michel subelack, mary van overdam en yvonne luycks. Na twee dagen bezig te zijn geweest met het versieren van de 'Raadskelder' en dépendan ce was het vrijdag 10 april dan zover. De kelder werd openge steld voor de Heineken-jeugd onder de 24 jaar, waar zij mochten luisteren naar de aan gename stem van Lex Harding en naar de platen die hij al of niet op verzoek draaide. Dansen mocht ook, maar het duurde wel lang voordat men genoeg moed had verzameld om zich op de dansvloer te bege ven. Maar toen eenmaal de eer ste twee schapen, in dit geval een jongen en een meisje, over de dam waren, volgden er al spoedig meer. De dansvloer stroomde pas weer leeg toen 'Oom' Lex het gastoptreden van Mc. Buff the Jug Stompers aankondigde, een groep die met wat buitenspo rige instrumenten zeker wel iets aparts bracht. Daarna praatte Lex Harding weer welgemoed de plaatjes aan elkaar. Maar aan alles komt een eind en om ongeveer half één besloot Lex de avond met de wens dat iedereen van een goede nachtrust zou genieten. Mary er veel meer 2de klas soep is dan 1ste er ideeën voor waterbespa ring worden gevraagd de beste tip nu wel voor de hand ligt de beloning hiervoor goed is voor 250 kopjes eerste klas soep Hans en Jo altijd bereid zijn tot een democratisch ge sprek dit zo vaststaat dat zelfs aan een op 1 april aange kondigd bezoek niet wordt getwijfeld er na vergeefs wachten in de 'Pomp' is gezegd: Ober, kom, ik stap eens op er iemand dus goed in een 1 april grap is getuind, hoe wel dat niet voor 100% wordt toegegeven het geld van het telegram dus niet weggegooid is ge weest. De samenstelling van de 3LUIK- redaktie heeft enige wijzigingen ondergaan. Els Küper uit Den Bosch heeft tijdens de laatste vergadering haar plaats beschik baar gesteld. Ruim 3 jaar heeft zij van de jeugdredaktie deel uit gemaakt en ze was daarmee één van de redaktieleden van het eerste uur. Ook vanaf deze plaats zeggen we Els hartelijk dank voor haar bijdragen, zowel op papier als tijdens de redak- tievergaderingen. Haar plaats in Den Bosch wordt ingenomen door Gerry van Esch, die wij een heel plezierige start toewensen. Nieuw in de jeugd- Yvonno Gerry Luycks van Esch redaktie is ook Yvonne Luycks, sinds kort redaktie-assistente bij Vers van 't Vat, die daar door automatisch lid van de 3LUIK-redaktie wordt. Ook voor haar geldt: welkom in de groep en veel succes met de redactie-activiteiten. De druk bezochte bar in de dépen dance. tjonge, wat hadden wij een dorst McBuff en zijn Jug Stompers in aktie. Lex Harding hanteert een glas Heine ken even goed als de microfoon. Het was een operatie op lange termijn. Voor degenen die hem in de loop der jaren van nabij hebben meegemaakt is het dan ook haast ongemerkt gegaan. Maar als je het Rotterdamse centrum van mei 1945 vergelijkt met dat van mei 1970 dan is deze onderneming toch mins tens even spectaculair als de eerste harttransplantatie op de mens. Zoals elke dierbare patiënt zal ook Rotterdam ter ere van zijn herstel 'in de bloemetjes' ge zet worden en een stroom van blijde bezoekers ontvangen. En wij die de oorzaak van dat alles niet bewust of helemaal niet hebben meegemaakt mogen meedelen in de feestvreugde. Van mei tot en met september zal met 'Communicatie 70' on ze 25-jarige bevrijding herdacht worden. Het hieraan verbonden feestprogramma is zo uitgebreid dat we ons zullen beperken tot het noemen van enige hoogte punten te beginnen met de meest letterlijke: de Euromast. Deze karakteristieke toren is 70 meter hoger geworden. Om de verhoging is een roterende lift gemonteerd, zodat je tijdens de reis naar boven en terug heel Rotterdam te zien krijgt. Aan het Weena staat een ge zelligheidscentrum van zeven paviljoens met bars, restaurants en vijfduizend vierkante meter winkelruimte. Tegenover het Centraal Station is een enorme maquette van de havenstad Rotterdam te zien. In de Leuvenhaven is een drij vend dolfinarium verschenen met tribunes voor dertienhonderd toeschouwers. Door middel van een Zwitserse kabelbaan kun je je op een hoogte van 6 tot 8 meter door de binnenstad bewegen. Verder zijn er nog vele interes sante exposities te bezichtigen. Je vervelen is dus de komende zomermaanden praktisch onmo gelijk. Er zijn mensen die het allemaal onnodig en geld over de balk smijten vinden. Maar wat zou er gebeuren als we het 'stoppen met onnodig geld uitgeven' eens konsekwent zouden doorvoeren. Ik hoor ons economische en maatschappelijke bouwwerk al kraken. Wij hopen in ieder geval dat jong en oud veel genoegen aan deze ongetwijfeld uitbundige jubileumviering zal beleven en dat er vele guldens besteed zul len worden aan onbenullige za ken. Er komen nog genoeg akties van het kaliber 'Open het dorp', waar we altijd minstens even warm voor lopen. Of niet soms. Lida Dansen mocht ook 7

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7