TOAST VAN 4x65 PLUS 7 WAGENTJES VOOR JONGE GEHANDICAPTEN Gezellige receptie in Rotterdam H. Hein S. van der Koore H. Muntz J. Kraayenbosch Nog één pilsje op de valreep; v.l.n.r. de heren Kraayenbosch, van der Koore, Muntz en Hein gefotografeerd in de raadkelder. vakmanschap, dat de heer Kraayenbosch speciaal op het gebied van de ziederij-installa- tie aan de dag legde, zijn be wondering uit. Hij dankte de heer Kraayenbosch voor alle bewezen diensten en wenste hem en zijn echtgenote alle goeds toe voor de toekomst. Namens de visclub deelde de heer Van der Zijden nog mede dat het voor de heer Kraayen bosch geen echt afscheid is en dat de hengelvereniging nog veel plezier aan zijn deelname hoopt te beleven. Een cadeau onder couvert begeleidde zijn speech. De heer Norp kwam nog even terug achter de microfoon om namens de Algemene Bedrijfs groepen Centrale de heren Hein, van der Koore en Kraayenbosch dank te zeggen voor hun jaren lange lidmaatschap en hen hier voor tevens een kleine attentie aan te bieden. De heer J. Kraayenbosch sloot de rij. Het jubileumfonds werd ten slotte vertegenwoordigd door de heer Van Dijk, die zei haast in snikken uit te barsten van zoveel dienstjaren en zoveel prestaties. Hij gaf de reeds uit voerig toegesprokenen de raad het er nu vooral van te gaan nemen en van elke dag te ge nieten onder het motto: 'Aan het einde van mijn levend ben ik het strijden moe, voor elke dag mij meer gegeven, zing ik u een loflied toe.' Ons inziens is dit meer een spreuk voor hen, wier leeftijd in drie cijfers uit gedrukt gaat worden. Het leven begint toch bij 65! Toen de aanwezigen nogmaals op de gezondheid van onze nieuwe 65+-ers getoast hadden, spraken vervolgens op hun beurt de heren Kraayenbosch, Hein, Muntz en Van der Koore een kort maar krachtig dankwoord. M.E. Het was woensdagmiddag 29 april half vier. De dépendance van de raadskelder ademde weer die plechtige trouwzaal sfeer, vooral toen even later enige medewerkers met hun echtgenoten, die getooid waren met een fraai boeket bloemen, de ruimte betraden. De reden van hun komst was een eveneens zeer belangrijke mijlpaal in hun leven. Een mijl paal, die, ondanks de vrolijke gezichten, iets weemoedigs had, want Heineken Rotterdam moest die dag afscheid nemen van maar liefst vier medewerkers tegelijk, die, elk na een respec tabel aantal dienstjaren, de pen- sioengerechtigde leeftijd had den bereikt. De heer Van Ros- sem merkte in zijn toespraak op dat zij samen, en dat zijn dan de heren H. Hein, commercieel- technische dienst, S. van der Koore, ketelhuis, H. Muntz, in terne dienst en J. Kraayenbosch, mechanische werkplaats, 185 jaren de brouwerij hun diensten hadden bewezen. 'Met gemeng de gevoelens zult u dan ook de berichten omtrent de verhui zing naar Zoeterwoude hebben vernomen' zo zei hij. Helaas kon mevrouw Muntz hier om gezondheidsredenen niet aanwezig zijn. Gezondheids redenen waren er tevens de oor zaak van dat de heer Kraayen bosch eerst nu, eigenlijk een jaar te laat, officieel afscheid kon nemen. De heer Van Ros- sem dankte het scheidende De heer H. Hein achter de microfoon. Door de KJC Amstel Brouwerij werd op 13, 20 en 2 februari en 6 maart 1970 in de kantine der Amstel Brouwerij een groot klaverjas-toernooi georgani seerd, waaraan door ongeveer 900 klaverjassers van verschil lende plaatselijke verenigingen werd deelgenomen. De organiserende vereniging wilde op deze wijze een finan ciële bijdrage leveren aan de Amsterdamse Tyl Tyl stichting, welke beoogt het verlenen van een toepasselijke 'vrije tijdsbe steding' voor alle lichamelijke gehandicapte kinderen. Tijdens de slotavond op 24 april kon de voorzitter der plaatse lijke personeelsvereniging, de heer G. Struiksma, aan de K.J.C. D.J.K. Amsterdam de eerste prijs alsmede de wissel- prijs uitreiken. Negen andere verenigingen vielen eveneens in de prijzen. Aan het slot van deze bijzonder geslaagde avond was het voor zitter G. Dijst die het batig saldo van het toernooi met ge paste trots aan de voorzitter van de stichting, de heer de Vries, kon overhandigen. Met een woord van dank aan alle medewerkers die tot het wel slagen van het toernooi hadden bijgedragen, werd een bedrag van 3667,- aan Amstel tand arts de Vries overhandigd. Deze laatste was zichtbaar ver rast en dankte voor de grote financiële bijdrage. 'Er zullen', aldus de heer de Vries, '7 wa gentjes voor gekocht worden, zodat het vervoersprobleem door Uw aller medewerking ver licht wordt'. Hij overhandigde een door de kinderen van leer gemaakt schildje waarop de dank der kinderen tot uitdruk king kwam. Al met al kan het bestuur van de K.J.C.A.B. op een zeer ge slaagde actie terugzien. Reeds nu zijn de heren G. Dijst, H. Diederich en C. van As voorbe reidingen aan het treffen voor een in 1971 te organiseren toer nooi voor hetzelfde doel, doch men wil een nog grotere op brengst bewerkstelligen. H. A. Hesse Het bestuur van de klaverjasvereniging Amstel Brouwerij', derde van links tandarts De Vries. kwartet namens de directie voor alles wat het gedurende die vele jaren voor de maatschappij heeft gedaan. Hij sprak de wens uit dat de vier oudgedien den nog lange tijd klant van het Heineken pensioenfonds mogen blijven, hen daarbij tevens de gebruikelijke enveloppe met in houd overhandigend. Na dit officiële gedeelte begaf het gezelschap zich naar de raadskelder, waar vele belang stellenden hun collega's de hand kwamen schudden en waar de vier loopbanen nog eens afzon derlijk zouden worden belicht. De heer Hein startte zijn werk zaamheden bij Heineken in fe bruari 1925 in de kuiperij, van waar hij in augustus 1960 te recht kwam bij de commercieel- technische dienst. Hij werd toe gesproken door de heer Kok, die aan de tien jaar samenwer king met de heer Hein alleen prettige herinneringen had. Wel moest de heer Hein af en toe wat aangespoord worden, zij het dan om het wat kalmer aan te doen, want soms wist hij van geen ophouden. Door werk zaamheden in verband met C'70 konden enige collega's niet aan wezig zijn. De heer Kok bood de heer Hein namens hen allen een kleine herinnering aan, een cadeautje aangepast aan zijn hobby: reizen, en wenste hem en zijn echtgenote nog vele ge lukkige jaren toe. De heer S. van der Kooore spreekt een dankwoord. Het woord was nu aan de heer Salomons, die zich richtte tot de heer Van der Koore. Met be hulp van een 'spiekbriefje' zo zei hij, herinnerde de heer Sa- lomons aan de eerste kennis making van de heer Van der Koore met paardekrachten, toen hij in 1924 zijn werkzaamheden in de stal aanving. In de loop der jaren doorliep hij diverse afdelingen om tenslotte in maart 1951 te belanden in het ketel huis, waar hij met de techni sche paardekrachten werd ge confronteerd. De heer Van der Koore, zo ging de spreker ver der heeft zijn taak altijd tot volle tevredenheid verricht. Met slechts één ding had hij moeite en hierbij werden enige humo ristische feiten omtrent een bromfiets opgehaald. De heer Van der Koore kreeg als blijk van dank een cadeaubon aange boden. De heer H. Muntz' dankt voor de be langstelling. De heer Norp nam vervolgens achter de microfoon plaats om de heer Muntz in het zonnetje te zetten. Hij sprak zijn spijt uit over het feit dat mevrouw Muntz niet aanwezig kon zijn en herinnerde vervolgens aan de prettige samenwerking met de heer Muntz, die in 1922 even eens in de stal begon. Ook hij werkte in diverse afdelingen van het bedrijf voordat hij in 1964 zijn laatste sprong, naar de in terne dienst, maakte. Namens deze afdeling werd hem een cadeau onder couvert aangebo- Aan de beurt was toen de heer Kraayenbosch, die door de heer Schrijver onder de loep werd genomen. De heer Kraayen bosch is als een van de weini gen vanaf het begin, in mei 1924, werkzaam geweest in de zelfde afdeling, de mechanische werkplaats. De heer Schrijver sprak voor dit feit, voor de daaruit voortvloeiende enorme ervaring en voor het uitstekende 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6