BRANDWEER DEN BOSCH BLUSTE ER OP LOS OP DE TV AMSTEL GOLD RACE GROOTS EVENEMEMT Reisvereniging naar Duitsland GESLAAGD Jaarvergadering PV Den Bosch Drukte op het brouwerijterrein in Hel mond vóór de start van de vijfde Amstel Gold Race. Belgische ploeg Mann Grundig die het als eerste haalde en later uit handen van de heer P. Kranenberg, groepsdirecteur Ho reca, een 14 karaats met de hand gemaakte ring, in ont vangst mocht nemen. 't Was 'ne schoene zege', zei de winnende Vlaming tegen de omstanders en dat was het ze ker voor hem. Voor ons was het een 'schoene' wedstrijd. De Reisvereniging 'Amstel Brouwerij" zal op 13 en 14 juni de jaarlijkse weekendreis naar Duitsland maken. Het reisdoel is het plaatsje Det- mold in het Teutenburgerwald. Het gezelschap, dat uit ruim veertig personen bestaat, maakt de tocht per bus. Het bestuur van de reisvereni ging heeft met Pasen de route al een keer gereden om de no dige voorzieningen te treffen. Hoewel de weersomstandighe den toen nog bar slecht waren ('het leek wel een wintersport reis was men er al gauw van overtuigd, dat het een bij zonder interessante tocht gaat worden. In tegenstelling tot andere jaren wordt er geen fotowedstrijd voor de deelnemers uitgeschre ven. Het aantal inzendingen werd steeds kleiner, waardoor het niet eenvoudig was om de prijzen toe te kennen. De deel nemers zullen echter wel foto's maken, die dan gehonoreerd worden met plaatsing van de beste foto's in Vers van 't Vat. Mej. IV. M. de Heer uit Rotter dam is geslaagd zowel voor het examen Engelse Handelscorres pondentie als voor het examen Nederlandse Handelscorrespon dentie. AMSTEL Voor of na Mei Merk Zender journaal van do. 21 Si-Si II na 20 uur Seven Up 1 voor 19 uur za. 23 Heineken II voor 20 uur Pepsi II na 19 uur B 3 II na 20 uur ma. 25 Heineken II na 19 uur Seven Up II voor 20 uur di. 26 Pepsi II na 20 uur Royal Club 1 na 20 uur do. 28 Si-Si 1 na 19 uur vr. 29 Heineken 1 na 20 uur B 3 II voor 19 uur Amstel 1 na 20 uur Juni ma. 1 Heineken II na 19 uur Si-Si II voor 20 uur Pepsi 1 voor 20 uur di. 2 Royal Club II na 19 uur Seven Up 1 na 19 uur do. 4 Heineken 1 voor 19 uur vr. 5 B 3 II na 19 uur Seven Up II voor 20 uur IlilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM De heer Van den Eerenbeemt (links) wenst de heer Van der Heijden geluk met de tweede prijs. De heer Knuiman (links) wordt gefeli citeerd met de behaalde vierde prijs. De wedstrijddag werd afge sloten met de prijsuitreiking in de kantine van de brouwerij in Den Bosch. De deelnemers wer den daar als eerste toegespro ken door ir. A. K. E. ten Brug gen Cate, bedrijfsleider van Heineken Den Bosch. De heer F. van den Eerenbeemt, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, reikte vervol gens de prijzen uit. De heer C. van der Heijden nam voor Hei neken de tweede prijs in ont vangst, de heer J. Knuiman de vierde. Er namen in totaal 16 bedrijfsbrandweercorpsen aan de wedstrijden deel. Zaterdag 25 april ging de eerste ploeg van de bedrijfsbrandweer Heineken Den Bosch naar wed strijden in Oss. Dinsdag 28 april werden de examens Hoofd brandwacht afgenomen. Voor ploeg II van Heineken staan za terdag 30 mei wedstrijden in Reuver op het programma. Leden van de Heineken Brandweer be spreken na afloop nog even de op drachten. De beste renners uit Europa waren bijna allen aan de start van de vijfde Amstel Gold Race, toen op 25 april burgemeester Mr. J. A. Geukers in Helmond het startschot loste. Nog nim mer in het vijfjarig bestaan van deze wedstrijd stonden zo veel prominente namen op de intekenlijst en dit feit alleen ver leende het lustrum al veel glans. De Amstel Gold Race is, on danks de concurrentie van vele klassieke wedstrijden, die reeds geruime tijd geleden de middel bare leeftijd hebben gepas seerd, een algemeen erkend In het ontvangstgebouw in Den Bosch zal zaterdag 23 mei de jaarlijkse algemene ledenverga dering van de Personeels Ver eniging Den Bosch worden ge houden. Aanvang half elf 's morgens. Eddy Merckx bij de eerste doorkomst in Meerssen. evenement in de wielerwereld geworden en dat is ongetwijfeld een bijzondere prestatie. Een 'course' maakt zelden snel naam in de harde wereld van de ren ners. De ploeg Salvarani (met o.a. Gimondi) was speciaal per vliegtuig uit Italië gekomen om te trachten een winnaar te leve ren in Meerssen na 240 km of 6Vi uur rijden. Jan Janssen was van de partij en Eddy Merckx had de Amstel Gold Race uit gekozen, hetgeen een hele eer is, want hij is de drukst bezette renner van Europa. De ploeg Mars Flandria wierp zijn hoog ste troeven in de strijd, zoals Erik de Vlaeminck en Eric be man. Jammer dat in Helmond al de eerste regendruppels begonnen te vallen. Zij groeiden onderweg uit tot ware tropische stort buien, die de honderdduizenden toeschouwers veel last bezorg den en die tezamen met de sterke wind de renners in moei lijkheden brachten. Natte wegen werkten lekke ban den in de hand en deze waren dan ook in ruime mate aanwe zig en droegen ertoe bij dat vele kanshebbers op de eerste prijs moesten afzien van de overwinning. Jan Janssen gaf op toen een paar kilometer voor de finish de lucht uit zijn band floot en Eric de Vlaeminck hoorde het zelfde geluid slechts 500 meter voor de eindstreep. De wegsissende lucht nam een bijna zekere eerste prijs voor hem mee in het niet. Het was de kleine George Pin- tens, een 23-jarige renner uit de De plaatselijke brandweercorp sen van Den Bosch hebben za terdag 18 april de jaarlijkse wedstrijden gehouden. De Hei- neken-ploegen, onder leiding van commandant W. F. van de Luur, hebben zich daarbij voortreffe lijk geweerd. In de categorie mét motorspuit behaalde ons Bossche corps de tweede prijs achter de ploeg van De Gruyter. In de categorie zónder motor spuit eindigde Heineken op de vierde plaats. De eerste prijs in deze afdeling werd in de wacht gesleept door de ploeg van het Provinciaal Bestuur Noord-Brabant. In een pand aan het St. Geer truikerkhof was een brand in scène gezet. De ploegen had den tot taak eerst een jonge man, die het perceel niet meer tijdig had kunnen verlaten, te redden. Na het bluswerk op de eerste verdieping van het pand, was er nog een tweede op dracht: het doven van een vloei- stofbrand met behulp van poe derblussers. Ook hiermee had den de goed getrainde corpsen niet al te veel moeite. Ir. Ten Bruggen Cate tijdens zijn wel komstwoord. Burgemeester Geukers lost voor de brouwerij in Helmond het startschot. Naast hem de heren Timmer en Van de Vliert. De heer Kranenberg (rechts) compli menteert winnaar George Pintens tij dens een receptie in het raadhuis van Meerssen. Een dolgelukkige Pintens draagt fier het 'Gouden Amstelvat' om zijn rech- terpink. 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5