SPECIALE KRANT BIJ HET AFSCHEID VAN M. J. WEYMARSHAUSEN BRANDWEERWEDSTRIJDEN BIJ 'DE STADHOUDERSKADE' Mr. J. M. ELINK SCHUURMAN VERLAAT DE BROUWERIJ DE LEEFTIJD DER STERKEN Belangstelling voor de speciale krant van de heer en mevrouw Weymars- hausen, de heer Van Duursen en mej. Volders. Ook de heer J. Peters, voor malig exportmanager bij Am- stel sprak zijn scheidende col lega-concurrent toe. Hij memo reerde, dat de wijze waarop beide exportmensen elkaar des tijds bestreden hebben, steeds bijzonder prettig was. De heer Weymarshausen zei in zijn dankwoord, dat de basis voor de bloeiende export gelegd is door de brouwers, die door de jaren heen een goed produkt hebben geleverd, dat ook goed te verkopen was. Evenzeer was hij dank verschuldigd aan de wederverkopers, de agenten en importeurs, die deze verkoop hebben geactiveerd en aan alle medewerkers in de sector ex port van de eigen brouwerij. -X- Enkele dagen voor mijn vertrek als niet-arbeids-gemotiveerde' heb ik geprobeerd van zoveel mogelijk Heineken- en Amstel- vrienden-bekenden persoonlijk afscheid te nemen, maar dat is tot mijn spijt niet overal gelukt, omdat menigeen op reis was of geteisterd werd door het 'ver gaderwezen'. Daarom maak ik dankbaar gebruik van de mo gelijkheid, die de redaktie van Vers van 't Vat mij biedt om hen die ik gemist heb via het personeelsorgaan te groeten en ook hen een goede toekomst te wensen: de beste en simpele wens die ik voor iedereen van Heineken/Amstel kan uitspre ken is, dat zij te zijner tijd ook met plezier op hun 'bier-leven' zullen kunnen terugzien. De jongste gepensioneerde: Weymarshausen Mededeling Raad van Bestuur Hiermede wordt ter kennis ge bracht dat Mr. J. M. Elink Schuurman in wederzijds over leg met ingang van 1 mei 1970 op eervolle wijze wordt onthe ven van zijn huidige functie on der gelijktijdige beëindiging van het dienstverband. Gedurende een groot aantal jaren heeft de heer Elink Schuurman veel waardevolle diensten bewezen aan de Am- stel Brouwerij. Wij wensen hem al het beste toe. Zondag 3 mei vierde mevrouw A. H. Grund-Leune uit Rotter dam haar 91ste verjaardag. Een dag later werd mevrouw C. M. Minnebruiker-Lakerveld uit Rotterdam 94 jaar. Haar 80ste verjaardag hoopt me vrouw A. van Breemen-Kluijten- berg te vieren op 22 mei, ter wijl mevrouw C. Schutter-de Kruif uit Amsterdam die dag 90 jaar zal worden. Tenslotte viert de heer G. A. Schoo uit Amsterdam op 28 mei feest vanwege zijn 80ste verjaardag, evenals de heer J. F. Niemeyer, ook uit Amster dam, die 30 mei 92 jaar hoopt te worden. Al deze jarigen bieden wij onze hartelijke gelukwensen aan en wij hopen, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid zullen doorbrengen. Eén van de cartoons uit de speciale krant. De heer Weymarshausen is een ver woed postzegelverzamelaar. Daarom ontwierp tekenaar Arend van Dam een speciale postzegel, die de heer Weymarshausen beslist nog niet in zijn ver zameling had. onder de kop van het Algemeen Handelsblad, waaraan tal van brouwerijmedewerkers, relaties en bekende cartonisten hun me dewerking hebben verleend. De ze extra editie werd tijdens de receptie luidkeels 'uitgevent', waarna alle aanwezigen gretig de twee krantenpagina's spel den en zich in het bijzonder met de vele fotomontages en car toons kostelijk vermaakten. Tijdens de toch wel informele bijeenkomst werd namens alle export-medewerkers het woord gevoerd door de niet-exportman, de heerTimmer, die op heel luch tige wijze tal van zaken uit le ven en werken van de heer Weymarshausen aantipte. Als afscheidsgeschenk van de naaste medewerkers en een grote groep vrienden bood hij de heer Weymarshausen een boekenkast aan, die een plaats zal krijgen in diens studeerver trek. Het uitdelen van de extra edities van het Algemeen Handelsblad door mej. Van Eek. De heer M. J. Weymarshausen, tot voor kort exportdirecteur van Heineken, heeft dinsdag 28 april zijn werkzaamheden voor onze vennootschap afgesloten. Gedurende 38 jaar heeft hij de brouwerij zeer belangrijke dien sten bewezen, hetgeen bij ge legenheid van zijn pensionering op verschillende manieren tot uitdrukking is gebracht. Nadat eerder in kleine kring door de exportmedewerkers reeds afscheid van hun vroegere directeur was genomen, werd eind vorige maand in hotel De l'Europe in Amsterdam een re ceptie voor relaties en goede bekenden van de heer Weymars hausen gehouden. Zeer velen maakten van deze gelegenheid gebruik om de heer en mevrouw Weymarshausen ten afscheid de hand te drukken. Een speciaal tintje bij dit af scheid werd bereikt door het uitgeven van een speciale krant Handdruk van de heer Van Os van Delden (rechts). In het midden de heer Cornelis. Begroeting tussen de heren Peters (links) en Weymarshausen. Zaterdag 25 april werden de provinciale brandweerwedstrij den 3e klasse gehouden voor gemeentelijke en bedrijfsbrand weerkorpsen in Amsterdam. Aan het verzoek van het Alge meen Brandweer Wedstrijd Commitee om dit evenement op het brouwerijterrein Stadhou derskade te laten plaatsvinden, was gaarne gevolg gegeven. De lijst van deelnemende groepen vermeldde 8 inschrijvingen van bedrijfs- en 9 inschrijvingen van gemeentelijke brandweren. De wedstrijdopdracht, die door de provinciale wedstrijdleider, de heer J. Bührs, met de leiding van onze bedrijfsbrandweer was samengesteld, luidde: 'Een landbouwtrekker is bij startmoeilijkheden in brand ge raakt in een overdekte stalling ruimte. De brand is naar de bovenliggende verdieping door geslagen en gevaar bestaat voor overslag naar het naast liggend biermagazijn'. Met één uitvaller bij de bedrijfs- brandweren waren de ochtend uren gevuld, waarbij de Chemi sche Fabriek Naarden als eer ste uit de bus kwam met op de tweede plaats Cinder Uithoorn. Na een pauze kwamen in de middag de gemeentelijke brand weren aan de beurt. Hier be reikte Schlagerbrug de eerste en Opperdoes de tweede plaats. Van het geheel gaan de eerste drie ploegen over naar de ge westelijke wedstrijden. Dat wa ren: 1. Chemische Fabriek Naarden 269 punten 2. Schagerbrug 250 punten 3. Opperdoes 249 punten Tijdens de feestelijke prijsuitrei king in 't Koelschip (Wat kun nen die kerels 'nablussen'!) werden de prijzen uitgereikt door de heer J. Mellegers, die aan de eerste ploeg van de be drijfs- en de gemeentelijke brandweer tevens een blijvende herinering van Heineken mee gaf. Onze ploeg kon helaas niet meespelen, omdat dit op eigen terrein niet is toegestaan. Za terdag 25 mei zal de Heineken- ploeg in Zaandam weer in het strijdperk treden. L. Hof Met op de achtergrond een Heineken bierwagen krijgen de mannen van Linoleum Krommenie de laatste instructies. Op het binnenterrein van de brouwerij aan de Stadhouderskade zijn de brand weerlieden van Cinder Uithoorn volop in aktie. 3

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 3