HOOFDKANTOOR SCOORDE DE MEESTE DOELPUNTEN VERS VAN 'T VAT Slecht weer bij wandeltocht Den Bosch HOCKEYERS IN AKTIE PUBLIEK STOND TE KLEUMEN SCHIPPERIJN IN „LAPPENDEKEN" CORBEAU-BRUNING: HARD TEGEN HARD KLEINTJES PILS EN HALVE LITERS De heer Teengs Gerritsen (met plei ster) in de aanval ziet zich zelf al scoren; een hakende heer Hinze ge looft daar nog niet 2o in! Voor nog méér verrassing zorg de de derde en laatste wed strijd. Het Hoofdkantoor draaf de weer op, ditmaal tegen de Wibautstraat, waarbij het Hoofdkantoor glorieus zege vierde met een 5-0 overwinning. Wie precies de doelpunten scoorde is niet helemaal duide lijk, maar dat de heer Lagaay uit Rotterdam de meeste ervan voor zijn rekening heeft geno men staat wel vast. De heer Teengs Gerritsen, die inviel in het Wibautelftal, sloeg bewust in eigen doel, waaruit bleek dat er iets niet klopte. Op de kreet 'je moet de andere kant uit spelen!' zei hij: 'ik probeer het wel maar het lukt niet'. Vanaf dat moment speelde het Hoofd kantoor met 12, de Wibaut straat met 10 mensen. De eerste en enige prijs - een flessepop van twee meter-werd na afloop in het clubhuis van Amsterdam door de heer Brill overhandigd aan de heer La gaay van het elftal Hoofdkan toor. Waar deze opgehangen zal worden, is nog niet beslist. Het gehele festijn werd kleur rijk afgesloten in de Gijsbreght- kelder, waar over het schui mend vocht heen al plannen op borrelden voor een nationaal tournooi. Dank aan de enthousiaste sup porters (20?), die een gewel dige steun waren voor de bloed, zweet en tranen (van het lachen) vergietende spelers. P.S. Na de wedstrijd Maurits- kade - Wibautstraat, tekende een hevig verontwaardigde heer Van Duursen protest aan tegen het feit dat er geen strafpush was toegewezen na een onwet tig optreden van keeper Cor- beau. Een speciale tweehoof dige commissie heeft dit pro test in behandeling genomen en De heer d'Artillac Brill overhandigt de eerste prijs aan de heer Lagaay, die deze vol ontzag in de ogen blikt. Strafcorner van de Wibautstraat tegen de Mauritskade. Het ziet er naar uit, dat de heer Van Duursen de bal in eigen doel gaat slaan. De gepensioneerden van Hei- neken Amsterdam krijgen woensdag 27 mei hun jaarlijkse uitstapje. Op het programma staat dit jaar een bustocht naar het ontspannigspark 'De Efte- ling' in het Brabantse plaatsje Kaatsheuvel. Er stond een harde wind en een flauw zonnetje, toen drie elftal len maandag 20 april om half zes de hockeyvelden van Am sterdam opstormden. (Nou ja, stormden?!) Nadat de heren van de Maurits kade - de dames geloofden het wel - zich in de zeegroene, veel te kleine shirtjes hadden ge wurmd, klonk het fluitsignaal en de eerste wedstrijd kon begin nen: Mauritskade contra Hoofd kantoor. Laatstgenoemde ploeg werd al meteen overrompeld door de stoottroepen van de Maurits kade, met in de voorste gelede ren de drie doelpuntenmakers: VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 92 43 43 Redactie: R. Elfrink Mej. Y. Luycks Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill N. Broekhuysen Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch Mej. R. van Eekert H. M. Sikking Helmond P. F. J. van de Vliert 0 Eigenlijk zou dit keer boven deze rubriek moeten staan: kleintjes pils en halve hecto's. En wel vanwege de grote hoe veelheden bier, die in de Feij- enoord-nacht in Rotterdam zijn weggedronken. Voor de mannen van de poortcontrole van onze brouwe rij aldaar betekende dat een ge weldige toeloop van caféhou ders, die zonder bier dreigden te geraken. En die derhalve ge zwind naar de Crooswijksesingel kwamen om een of meer vaten (halve hecto's) af te halen. Die nacht en de volgende ochtend vroeg noteerden onze collega's aan de Rotterdamse poort een 'omzet' van 66 va ten en bijna 400 kisten, terwijl de vraag naar glazen zelfs abnormaal groot (bijna 500 stukswas. Bovendien ontvin gen zij die nacht bestellingen voor de levering van nog eens duizend fusten! Dit laatste aantal meegere kend zijn er in de nacht, waar in Feijenoord historie schreef, aan de Rotterdamse poort ruim 1100 halve hecto's bier ver kocht! Rekent u maar uit hoe veel kleintjes pils dat zijn. De televisieuitzending uit ca fé Rust burcht (Rotterdam Zuid), waar de Feijenoord-supporters feestvierden, liet er geen twijfel over bestaan dat deze gezellige mensen Heineken bier dronken. Floewel de zaal na de uitzen ding gesloten werd, kon de ex ploitant, de heer J. H. Veelen- turf, 's anderendaags met een tevreden gezicht de omzet op maken: ruim twintig vaten en ongeveer zeventig kisten. Q Stel, dat Feijenoord zou gaan deelnemen aan de strijd om de officieuze Wereldbeker en stel dat de Rotterdam mers ook dié Cup zouden win nen Wij durven er niet aan te denken. Want waar halen wij dan het bier vandaan? Begin april werd in Alkmaar het nationale congres van Hore ca Nederland gehouden. Op de laatste dag verscheen een acht pagina's tellende congreskrant, de 'Horeca Express', welke werd aangeboden door Heine ken en Amstel. Het blad werd uitgereikt aan het eind van de eerste nationale biertapwedstrijd van dit seizoen met op de voorpagina de namen van de prijswinnaars en hun portret. De totale oplage groot 34.000 exemplaren werd nog diezelfde avond naar alle hore cabedrijven in het land gezon den. Ook de Heineken bierwagen was tijdens het congres in Alk maar present. Staatssecretaris drs. L. J. van Son van Econo mische Zaken nam voor het Alk- maarse Raadhuis plaats op de bok en liet zich een stukje rij den. De Heineken Voorjaarswandel tocht op 2 mei in Den Bosch was geen daverend succes, waarschijnlijk door de slechte weersomstandigheden. De tocht van dit jaar had een deelname van 393 personen, waar ook de lopers, die in groepsverband liepen, bijgeteld zijn. Het schijnt, dat ondanks het slechte weer, de mensen tóch dorst hadden, gezien de naar verhouding hoge consumptiever koop. Dat deze tocht ook buitenland se bekendheid begint te krijgen, was te merken aan het feit, dat er lopers waren uit België, Duitsland en Australië. Over het geheel beschouwt, mag men zeggen, dat deze tocht, ondanks het slechte weer tóch een prettige herinnering zal zijn voor de lopers en organisato ren. In het Helmonds Dagblad stond dezer dagen weer eens een foto van de 'Prins Maurits', het Roode Kruis schip, dat enige jaren geleden door Am- stel-medewerkers uit Helmond geheel werd verbouwd en van een bemanning werd voorzien. Ook dit jaar worden weer vele boottochten met zieken ge maakt. Bakker, Bruning en Teengs Ger ritsen. Vooral de laatste ver dient hier een eervolle vermel ding, daar hij reeds vóór de wedstrijd een bal tegen zijn hoofd had gekregen en zo vak kundig verbonden was, dat hij met anderhalf oog speelde. Ondanks alles zag het hoofd kantoor toch kans een tegen doelpunt te scoren na een mooie voorzet van R. Schip- perijn, die gehuld in 5 rode, blauwe en groene shirts de glanswedstrijd van zijn leven speelde. zij geeft de heer Van Duursen in deze gelijk, zodat de stand voor de Wibautstraat 2-0 is ge bleven, omdat de strafpush im mers toch gemist zou zijn. Einduitslag: Hoofdkantoor: 6 doelpunten; Mauritskade: 3 doelpunten; Wibautstraat: 2 doelpunten. De heer Smit (tweede van links) pro beert met bolle kant de heer Bakker (vijfde van links) te stuiten tot grote hilariteit van de heer Van Dijk (derde van links). De heer Schipperijn (elftal Hoofdkan toor) staat gereed om zich in de strijd te storten. Vanwege de kou in rood, groen en blauw. Na deze eerste 2 maal een kwartier, betraden de elftallen van de Mauritskade en de Wi bautstraat het veld. Het won derlijke geval deed zich toen voor, dat de briljante voor hoede van de Mauritskade faalde en o.a. door een fel at- tackerende heer Linck van de Wibautstraat, falikant in het zand (wij denken vooral aan de ruimten binnen de cirkels) werd gehakt en wel met 2-0. Wibaut- keeper, de heer Corbeau, bleef alle tegenaanvallen zeer moedig de baas, kranig gesteund door de uit zes man bestaande ach terhoede, waarin vooral de heer Smit uitblonk. Hij gebruikte n.l. op slimme wijze beide kanten van zijn stick (bij voorkeur de bole zijde) en boorde zijn te genstandster mej. A. Volders herhaalde malen met een fikse heupzwaai de grond in. Dat het af en toe hard tegen hard ging, bewezen de heer Corbeau en de heer Bruning, wiens stick een geweldige bot sing bij het uitlopen van de keeper, niet meer overleefde. 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2