INGRIJPENDE VERBOUWINGEN OP DRIEHOEK' MAURITSKADE 1970 33x25 8x40 18x65 Poort naast kantoor straks 9 m. breed IN GIJSBREGHTKELDER: J. G. VERMEULEN gehuldigd DANKBETUIGING Onderstaand overzicht geeft u de jaarkalender van alle jubilea en pensioneringen van brouwerijmedewerkers, aangevuld met die van Poviet. Teneinde misverstanden te voorkomen moet gezegd worden, dat de genoemde data in vele gevallen niet corresponderen met de dagen, waarop een jubileum of afscheid gevierd zal worden. Over deze data wordt u steeds tijdig in een afzonderlijk berichtje in dit blad geïnformeerd. Laten we degenen, die dit jaar het 121/2 -jarig jubileum vieren even buiten beschouwing, dan telt de lijst 41 jubilarissen. Liefst 33 van hen zijn 25 jaar bij de brouwerij; de overige 8 zijn 40 jaar in actieve dienst. Wie even terugrekent zal zien dat de zilveren jubi larissen direct na de tweede wereldoorlog, in 1945, in dienst kwamen. En de meesten dan nog in de maanden augustus, sep tember en oktober. Het aantal pensioneringen in 1970 bedraagt 18. Niet opgenomen in onderstaande kalender zijn zij, die dit jaar de pensioengerech tigde leeftijd bereiken, maar om welke reden dan ook al eerder de actieve dienst verlaten hebben. Degenen, die vóór 2 april (de datum van verschijning van dit Vers van 't Vat) hun jubileum of afscheid gevierd hebben, hebben we ook niet meer opgenomen. De jaarkalender 1970 ziet er derhalve als volgt uit: 30 april 30 april 30 april 30 april 30 april 30 april 1 mei 26 mei 31 mei 6 juni 25 juni 6 augustus 18 augustus 21 augustus 28 augustus 29 augustus 1 september 25 september 26 september 27 september 27 september 30 september 30 september 1 oktober 10 oktober 12 oktober 15 oktober 15 oktober 15 oktober 15 oktober 22 oktober 12 november 12 november 13 november 30 november 30 november 1 december 1 december 5 december 7 december 10 december 12 december 19 december 19 december 19 december 21 december 31 december 31 december G. Keuter (Deb. Inform. A'dam) pensioen H. Hein (Bierservice R'dam) pensioen H. Muntz (Interne Dienst R'dam) pensioen S. v. d. Koore (Energiedienst R'dam) pensioen P. J. Roeks (Export Amstel A'dam) pensioen W. P. C. van Aartsen (Doe. Thuisverbr. Amstel A'dam) pensioen mr. J. C. Bossard F (Juridische afd. Amstel A'dam) 40 jaar W. Spel (Deb. Adm. Amstel A'dam) 40 jaar A. H. N.van Nunen (Interne Dienst Amstel A'dam) pensioen A. van Dijk (Electr. techn. werkpl. R'dam) E. de Guliker (HTB Proj. bur, R'dam) 40 jaar 25 jaar 25 jaar P. Smit (Garage Amstel A'dam) H. A. G. van Bakel (Gistkelder Amstel A'dam) 25 jaar Th. J. Wegh (Expeditiekantoor Amstel A'dam) 25 jaar D. W. Wakker (Bouwk. afd. Amstel A'dam) 25 jaar A. van Delft (Brouwhuis Amstel A'dam) 25 jaar P. B. Weeda (Boekhouding R'dam) 25 jaar A. J. Podt (Spoelplaats Amstel A'dam) 25 jaar B.Jacobs (Bouwk. afd. Amstel A'dam) 25 jaar B. J. van Nieuwkerk (Garage Amstel A'dam) 25 jaar Th. G. de Wit (Poviet A'dam) 25 jaar M. Neufeld (Kwal. dienst R'dam) pensioen A. van Dijk (Electr. techn. werkpl. R'dam) pensioen P. J. Pos (Export Amstel A'dam) 25 jaar J. Spel (Kistenbott. Amstel A'dam) 25 jaar W. A. de Groot (Ketelhuis Amstel A'dam) 25 jaar C. A. Akkermans (Schildersw.pl. R'dam) 25 jaar J. Th. Opdam (Bottelarij A'dam) 25 jaar P. Kranenberg (Horeca Amstel A'dam) 25 jaar J. P. Slot (Ketelhuis Amstel A'dam) 25 jaar G. F. van Dijken (Thuisverbruik Amstel A'dam) 25 jaar P. Geerts (Deb. Adm. Amstel A'dam) 25 jaar C. G. van Meel (Techn. opl. R'dam) 25 jaar P. Rieder (Bottelarij Amstel A'dam) 25 jaar N. Sahetapy (Bottelarij R'dam) pensioen P. W. Plagge (Portiers en bew. dienst R'dam) pensioen E. J. de Geest (Instr. mak. Amstel A'dam) R. E. Papavoine (Comm. Techn. Dienst Amstel A'dam) J. Scheenlopp (Drankenh. Havenstad R'dam) J. Versteeg (Centr. Mag. R'dam) H. B. Bekker (Mech. Onderh. A'dam) P. A. van Liempt (Mech. Onderh. A'dam) W. Tromp (Expeditie Amstel A'dam) H. Fleurbaay (Res. Lab. Amstel A'dam) G. de Wit (Horeca Amstel A'dam) J. de Bruyn (Lagerkelder A'dam) K. B. Smink (Exp. kantoor A'dam) mej. G. F. v. d. Meer (Poviet A'dam) 25 jaar 25 jaar 25 jaar 25 jaar 25 jaar 40 jaar 25 jaar 25 jaar 25 jaar 25 jaar pensioen pensioen Met man en macht wordt er gewerkt om nog voor het sei zoen begint de reconstructie van de 'driehoek' van de brou werij aan de Mauritskade af te ronden. Op het terrein tussen kantoor en vatengebouw werden dezer dagen onder de tien me ter hoge overkapping de laatste zogeheten havenplaten gelegd, die als bestrating zullen dienen. Kelder 5 en 6 zijn nagenoeg vol tooid en ook de glassilo vordert snel. Vorige week is een begin ge maakt met de verbreding van de doorgang tussen kantoor en vatengebouw. De poort aan de Mauritskade, die wordt afgeslo ten met een dubbel hek, wordt 9 meter breed. De afbraak van een deel van het vatenperron levert nogal wat problemen op, omdat op deze plaats alle lei- Zo zag de doorgang aan de Maurits kade er tot voor enkele dagen uit. Naast de poort het controleurshokje dat nu gaat verdwijnen. dingen voor water, stoom, elec- triciteit en telefoon met het kantoorgebouw lopen. Trilboren moeten eraan te pas komen om de zware fundering weg te bre ken. Inmiddels is de nieuwe buiten muur al gemetseld. Daarin komt op de hoek een cabine voor het controlerend personeel. Van uit deze cabine zullen ook de twee halve slagbomen, die het parkeerterrein vóór het vaten gebouw zullen afsluiten, bediend worden. Men verwacht dat om streeks half mei de slagbomen gereed zijn. De nieuwe doorgang zal wel licht eind april al in gebruik genomen kunnen worden. Dan zullen de vrachtwagens met lege emballage via de Andreas Bonnstraat het terrein oprijden, het lege goed afladen onder de overkapping en via de nieuwe poort weer naar buiten rijden. In de Gijsbreghtkelder van de brouwerij aan de Mauritskade in Amsterdam werd maandag 16 maart het 25-jarig jubileum gevierd van de heer J. G. Ver meulen, werkzaam op de hoofd boekhouding in het kantoor Boerhaavestraat. Op verzoek van de jubilaris werden geen toespraken gehouden, maar daar stond tegenover dat een lange rij brouwerijmedewerkers de heer Vermeulen, zijn vrouw en zoontje met een persoonlijk woord kwam feliciteren. Tevoren was in de commissaris- senkamer in kleine kring het jubileum gevierd. De heer P. Bol ging daarbij in grote lijnen in op de loopbaan van de heer Vermeulen en haalde even aan dat de jubilaris in verband met de reorganisatie na de fusie een zeer zware tijd achter de rug heeft. Uit naam van de direktie dankte Gaarne maak ik van ons nieuwe personeelsblad gebruik om allen die in welke vorm dan ook van hun belangstelling bij mijn 40- jarig jubileum hebben blijk ge geven hartelijk te danken. Ook mijn vrouw en kinderen waren zeer verrast zoveel vriendschap te mogen constateren. Deze dag zal bij ons een blijvende herin nering achterlaten, mede door het geschenk onder couvert dat ik mocht ontvangen en waar van we inmiddels een filmpro jector hebben aangeschaft. G. C. Nieuwendijk de heer Bol hem voor zijn grote ijver en toewijding en overhan digde hem de gouden Amstel- speld alsmede een cadeau on der couvert. Mevrouw Vermeu len werd met een boeket bloe men in de hulde betrokken, ter wijl de zoon een boekenbon ten geschenke kreeg. De heer Van der Pol vertegen woordigde op deze informele bijeenkomst het personeel van de afdeling Hoofdboekhouding en bood namens hen een enve loppe aan. Ditzelfde deed de heer Kroon uit naam van de jubileumcommissie. Al deze goede gaven zal de heer Vermeulen wellicht beste den aan zijn 'kampeer-uitrus- ting', want tijdens dit onder onsje in de Commissarissenka- mer kwam wel duidelijk tot uit drukking, dat het echtpaar Ver meulen zo vaak als mogelijk is naar buiten trekt. Later in de Gijsbreghtkelder werden nog tal van oude ver halen opgehaald en bleef men nog geruime tijd het jubileum van de heer Vermeulen meevie ren. 6

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6