SCHAATSFESTIJN OP DE JAAP EDEN-BAAN FESTIVITEITEN VAN ZILVEREN BRIDGECLUB UITSLAG 500 M. Vijfde Amstel Gold Race 1. Van Leeuwen 55.7 2. Van der Hulst 57.1 3. E. G. Borgers 57.7 4. L. van Arnhem 60.9 5. G. Broere 61.9 6. L. Hof 62.6 7. P. Pieters 64.6 8. J. Stapel 72.6 9. Th. Liebrand 73.8 10. H. N. de Wit 77.2 11. H. Woudenberg 81.0 12. J. van Rijsewijk 87.0 13. W. Kroon 97.3 14. Th. Smakman 127.8 dapper strijdende heer Smak man kwam precies na 500 me ter het verlossende einde. Er werden overigens zeer scherpe tijden gemaakt, getuige het op deze pagina afgedrukte klasse ment. De heer Borgers gelukte het zelfs zijn persoonlijk rekord (vorig jaar tijdens de schaats wedstrijden van Heineken gere den) nog scherper te stellen. Voor de prestatietocht hadden de organisatoren, de heren A. Koornstra en L. Hof, een onder scheid gemaakt in drie catego- rièn: jeugd, dames en heren. De jeugd had de bijna onmogelijke taak om tien baanronden over het ijs te gaan, de dames draai den 20 rondjes en de heren 30, wat neerkomt op resp. 4, 8 en 12 km. Jeugd beet van zich af Een groot compliment gaat vooreerst naar de jeugdige rij ders en rijdstertjes, die vol overgave aan het avontuur be gonnen en steeds weer met een zucht van verlichting de ronden- commissaris hoorden 'aftellen'. Verheugend groot was ook de deelname bij de dames, van wie vooral mevrouw d'Artillac Brill een opmerkelijke prestatie le verde, vooral als men bedenkt dat zij op eenvoudige friese schaatsjes de 20 ronden vol maakte. Ook zagen we nog een dame op kunstschaatsen over de baan gaan, wat nu ook bepaald niet de meest ideale ijzers zijn voor een lange afstandsrace. Zélfs de bel voor de laatste ronde ont brak niet op de Jaap Edenbaan. dat U in dit verslag geen uitslag zult aantreffen, want alleen het volbrengen van de tocht telt. De beloning voor alle zwoegers kwam later in het Koelschip van de brouwerij aan de Stadhou derskade, waar de dames jo viaal gekust werden door de heer Hof, en de heren door mej. Hetty Stock omhelsd werden. Naast deze 'warming up' was er voor alle deelnemers en deel neemsters nog een herinnerings vaantje. Amsterdamse Bos in trek Met deze schaatsmiddag is ove rigens nog geen einde gekomen aan de aktiviteiten van de schaatsclub in oprichting. Wel iswaar is de Jaap Edenbaan weer voor een aantal maanden gesloten, maar men heeft het plan opgevat om ook in de zo mer wat aan de conditie te doen. Elke zaterdagmorgen kan men daarvoor terecht in het Amsterdamse Bos. Voorlopig gaat het om wat loopoefenin gen, in een later stadium wil men van tijd tot tijd een fiets tochtje maken. En dat alles om zo aan het begin van het vol gend seizoen meteen weer fiks 'in de slag' te kunnen. Belang stellenden kunnen zich melden bij de heer A. Koornstra op de brouwerij aan de Stadhouders kade, waar hij bereikbaar is op toestel 118. Start van de jeugd voor de tien zware baanronden. werd contact gezocht met an dere verenigingen. Als eerste was dat het bekende 'Van Marle'. De enorm gezellige Kerstdrive's liggen bij de oude ren nog vers in het geheugen. Eigenlijk valt er nog veel meer over de bridgeclub te vertellen maar wij gaan er vanuit dat goede wijn geen krans behoeft. Voor de geschiedschrijver is het misschien nog interessant te vermelden dat na de inmiddels overleden heer Giltay, die de functie van secretaris jarenlang heeft vervuld, de heer Fransen en vervolgens de heer Malcorps deze taak op zich namen. Thans is het de heer Vermeule, die zijn krachten hieraan besteedt. Opvolgers van penningmeester Huisman waren respectievelijk de heren Van Maurik en Jansen, mejuffrouw Kleyngeld en de heer Vermeule. Op het ogenblik verzorgt de heer J. Schooneveld de financiën. Momenteel bezet Heineken met één punt achterstand op de R.V.S. in de bedrijfscompetitie de tweede plaats. Het zou een waar jubileumgeschenk zijn als de vereniging dit jaar kampioen zou worden. In mei bestaat de bridgeclub dus 25 jaar, maar de festivi teiten vinden reeds in april plaats. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 11 april is er een 'open Bridgedrive' in de Raadskelder van de brou werij; zaterdag 18 april is er van 3 tot 5 uur wederom in de Raadskelder te Rotterdam een receptie, waarop éénieder wel kom is; zaterdag 25 april ten slotte is er alleen voor leden een autopuzzeltocht, welke wordt besloten met een diner. G. A. Jansen FRESCA DE BARRIL El primer premio para el mas bonito traje sacaron el Senor Hernandez Sanches y su sefiora durante la fiesta de media cua- resma de nuestra compahia en Den Bosch. En la primera pa gina de este numero se puede ver una fotografia de este ma- trimonio vestido en los trajes premiados. Los miembroes de los consejos laborales de todas nuestras cervecerlas en el pais se en- contraron en Den Bosch para una conferencia concernienta la relación anual de Heineken. En la pagina 3 se encuentran un gran numero de fotografias hechas con esta ocasión. El paso entre la oficina prin cipal y el 'edificio de la botel- leria' de la cerveceria en la Mauritskade en Amsterdam se ensanchara hasta 9 metros. Dentro de algunas semanas se entregara el embalaja vacio en el terreno que se encuentra de- tras de esta puerta. Stevig tempo Toen in mei 1945 de bridgeclub van de brouwerij in Rotterdam werd opgericht, zo vlak na een verschrikkelijke oorlog, had nie mand het vermoeden dat deze vereniging na 25 jaar nog de zelfde geest van doorzetten en gezelligheid zou hebben behou den. In de jaren na de oorlog was het oprichten van verenigingen een modeverschijnsel. Vele van deze clubs, zoals de buurtver enigingen, waren dan ook na enkele jaren weer verdwenen. Het is een prettige gedachte dat het toenmalige bestuur van de bridgeclub ernaar streefde de vereniging gezond te houden. Door hun voortreffelijke leiding is dat dan ook gelukt. De oprichter, de heer K. K. van Hoffen, werd meteen tot voor zitter gekozen. En dat is hij nog! Een unieke prestatie voor waar! Het eerste bestuur be stond buiten de heer Van Hof fen nog uit de heer Giltay, se cretaris en de heer Huisman, penningmeester. Aanvankelijk werd er onder elkaar een partij tje gebridged, doch al spoedig Ook bij de heren werd in stevig tempo gereden, hoewel het er bij een prestatietocht niet op aankomt, wie als eerste over de finishlijn gaat. Dat betekent ook Liefst 100.000 speciale bier viltjes zullen dezer dagen in de horecabedrijven in Oostelijk Brabant en Limburg worden ver spreidt. De viltjes zijn aan een kant bedrukt met een vignet en een tekst betreffende de vijfde Amstel Gold Race, die op za terdag 25 april wordt gehouden. Aan de andere kant staat het Amstel-merk. De Amstel Gold Race is een wegwedstrijd voor beroepsren ners uit binnen- en buitenland. Ruim 130 renners zullen aan de start verschijnen, waaronder zeer velen van internationale topklasse. De start is vóór de brouwerij in Helmond, 's mor gens om half twaalf. Na onge veer 240 km race is de finish rond half zes in het Zuid-Lim burgse Meerssen. Bijna 60 enthousiaste schaats liefhebbers waren zaterdag 14 maart naar de Jaap Edenbaan in Amsterdam gekomen om ter afsluiting van het schaatssei zoen de krachten te meten. On der de belangstellenden waren niet alleen medewerkers van de brouwerijen in Amsterdam, maar was er ook een kleine delegatie uit Rotterdam. Wie zichwellicht door de straffe oostenwind heeft laten afschrik ken en de schaatsen vroeg in het vet heeft gezet, heeft be slist wat gemist, want de 'mee ting' op het fraaie ijs van de Jaap Edenbaan is een geweldig festijn geworden. Vooral ook omdat de baan geheel was vrij gehouden voor de Heineken- mensen en we dus helemaal 'onder ons' waren. Specialisten Na het warmrijden van de deel nemers was direkt de beurt aan de specialisten op de korte af stand: de 500 meter, wat voor de minder geroutineerde rijders toch altijd nog een 'lange' af stand is. Maar ook voor de Mej. H. Stock wenst één van de schaatsers geluk met zijn geslaagde prestatietocht. Organisator A. Koornstra gaf vooral de jeugdige deelnemers een extra compli mentje. 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4