In 1965: 25 beloningen en 13 aanmoedigingspremies UITBUNDIG HALFVASTEN FEEST IN BRABANT HALLEN Ideeënbus Den Bosch VERS VAN 'T VAT Kinderbijslag PERSONALIA BUITENLAND RUIM 850 KLAVERJASSERS IN KANTINE MAURITSKADE Uit het jaarverslag van de plaatselijke Ideeënbuscommis sie in Den Bosch ontlenen we de navolgende gegevens: In de loop van 1969 werden 84 ideeën ingediend. Hiervan wer den 25 ideeën beloond; er wer den 13 aanmoedigingspremies uitgereilkt; 19 ideeën kwamen niet voor beloning in aanmer king; in afwachting van een na der onderzoek werden 2 ideeën voorlopig beloond; 25 ideeën zijn thans nog in behandeling. In totaal werden in Den Bosch in het afgelopen jaar 1.925,- aan beloningen en aanmoedi gingspremies uitgekeerd. In 1969 werd door de Centrale- Ideeëenbuscommissie aan de heer Van den Akker, werkzaam in de legkelder van de Bossche brouwerij, een beloning uitge reikt van 2.500,-, wat tot op heden de hoogste beloning is, die bij Heineken uitgereikt is. Het jaar 1969 heeft zich geken merkt door reorganisatie. De nieuwe opzet heeft inmiddels zijn nut bewezen. In mei 1969 VEERTIENDAAGS BLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 92 43 43 Redactie: R. Elfrink Redactiecommissie: W. Kloppenburg Mr. C. H. W. d'Artillac Brill N. Broekhuysen Mr. D. P. de Graaf Mr. L. M. Pahud de Mortanges J. G. Timmer Correspondenten: Amsterdam I Mej. H. D. van den Steen hoven L. Hof H. J. Leeflang Amsterdam II H. A. Hesse Rotterdam Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch Mej. R. van Eekert H. M. Sikking Helmond P. F. J. van de Vliert werd de commissie uitgebreid met één lid, aangewezen uit de ondernemingsraad. Ten gevolge van de benoeming van de heer Swinkels in de Commerciële Divisie (stand plaats Amsterdam) ontstond een vacature. Aangezien de ideeën doorgaans betrekking hebben op produktie-technische situaties is in deze vacature de heer Klein Hesselink van de Centrale Engineering benoemd. De commissie is thans als volgt samengesteld: Ir. A. ten Brug gen Cate - voorzitter, H. Klein Hesselink, J. A. Mulders, pl.v. L. A. Timmermans (O.R.), J. M. M. van Berkom - sekretaris. Medewerkers, die in het ver leden onder de salarisadmini stratie van Amstel vielen, die nen er rekening mee te houden, dat de kinderbijslag in het ver volg steeds zal worden bij de eerste salarisbetaling volgend op de drie maanden, waarover de kinderbijslag wordt bere kend. De eerstvolgende maal is dus omstreeks 15 april. Op vier achtereenvolgende vrij dagavonden in februari en maart werd in de kantine van de brouwerij aan de Maurits- kade in Amsterdam een gigan tisch klaverjastoernooi gehou den. Het initiatief hiervoor ging uit van de Klaverjasvereniging Amstel Brouwerij, die in haar 22-jarig bestaan ditmaal voor de tweede keer een zo groot gebeuren organiseerde. Niet minder dan 90 verenigin gen uit Amsterdam en verre om geving namen aan dit toernooi deel. In totaal bood de kantine deze vier avonden plaats aan zo'n 850 enthousiaste klaver jassers. Vanzelfsprekend deed de eigen klaverjasvereniging ook mee. Elke wedstrijdavond echter met een ander team. Het bestuur van de klaverjas vereniging had aan dit toernooi een speciale gedachte ten grond slag gelegd. De baten namelijk Zoals gebruikelijk organiseerde de personeelsvereniging Den Bosch ook dit jaar weer een Half-Vastenfeest voor haar le den, welk feest deze keer werd zullen ten goede komen aan het spastische kind, waarvoor deze maand een bedrag zal worden afgedragen aan huize De Teil in het Amsterdamse Bos. Op deze avond zullen tevens de hoogstgeklasseerde verenigin gen worden uitgenodigd om ge tuige te zijn van de prijsuit reiking. Wie het toernooi heeft gewonnen en hoe de Amstel- teams zich hebben geplaatst, kunnen we dus pas in één van de volgende nummers publice ren. Een compliment gaat echter uit naar het bestuur van de klaver jasvereniging Amstel Brouwerij voor de perfecte organisatie en naar het kantinepersoneel van de Mauritskade, dat ertoe heeft bijgedragen, dat dit monster- toernooi in de analen van de vereniging als zeer geslaagd kan worden bijgeschreven. gehouden in het restaurant van de Brabant Hallen. Het lag misschien aan het feit, dat dit feest eerst veertien da gen na de datum van half-vasten werd gehouden, dat de animo ditmaal aanmerkelijk minder was dan de organisatoren had den verwacht. De thuisblijvers hebben echter ongelijk gekregen, want het is een bijzonder gezellig feest ge worden. Tot in de kleine uurtjes werd op muziek van de Conti nentals gedanst, gehost en ge sprongen. De prijzen in de vorm van boe- kenbonnen voor de leukste cos- tumering gingen naar de heer en mevrouw Hernandez San chez, de heer en mevrouw C. de Wijs, en de heer M. Sube- lack. Het bestuur van de klaverjasvereni ging: v.l.n.r. de heren Van As, Dijst en Diederich. Il!lllllll;llllllllil!:lll!l[!!lll|[!llil!!ll!:!llll!il!lll!i:!!!l!iil!i!ill!ll!;i!lilllii!!lllll!!lll!!i! Op 3 maart kwam de heer A. J. Anink met zijn gezin met verlof uit Kumasi in Nederland aan fa Eveneens op 3 maart verliet de heer D. van Dam met zijn gezin Kumasi, vanwaar hij voorgoed is teruggekeerd naar Nederland ■fa Op 6 maart arriveerde de heer 1/1/A. Vermaas uit Kin shasa met verlof in Nederland fa De heer M. Krouwer en zijn vrouw, eveneens uit Kinshasa, kwamen op 7 maart met verlof in Nederland aan fa In Sura- baja werden de heer T. J. Post- ma en zijn vrouw op 7 maart ver blijd met de geboorte van hun zoon Robert Tom fa Op 9 maart vertrok de heer H. J. Hofman met zijn gezin naar Freetown fa Uit Kisangani kwam op 14 maart de heer J. J. de Winter met verlof naar Nederland. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniNiuiiiiiiiiiiiiiiiiM Een marketingmedewerker, die van nature graag het waar om wil weten, vroeg zich weken lang af, wie of wat in de laatste uitgave van Vers van 't Vat 'oude stijl' VAARWEL gezegd werd. TotdatVers van 't Vat 'nieuwe stijl' verscheen. In het hem toegezonden 'oude stijl'-nummer was namelijk op de pagina's 2, 3, 22 en 23 de drukgang zwart weggevallen, zodat op de blanco pagina's alleen een paar voor hem niets zeggende koppen in rood ge drukt stonden. Gelukkig had de jeugdredak- tie op pagina 22 alleen maar 'Oudt nieuws' opgenomen. Leerlingen uit de voorlaatste klassen van het Voorbereidend Hoger- en Middelbaar Onderwijs hebben dezer dagen weer een beetje bezit genomen van de brouwerijen in Rotterdam en Amsterdam (Mauritskade). Het is geen aktie voor het een of ander, maar de jaarlijkse scho lieren werkweek van de Com missie Bedrijfsleven-Onderwijs. Men wil de jongelui een in zicht geven in de organisatie van een grote onderneming en in de werkzaamheden van de diverse sectoren van een brou werij. Vele van onze medewer kers zijn bij deze vorm van voor lichting ingeschakeld. Een stemgerechtigde uit Am sterdam (geen brouwerij-mede- werker) stuurde ons zijn op roepkaart voor de Statenver kiezingen op 18 maart met daar op in grote letters geschreven: IK STEM ALLEEN HEINEKEN. In een werkorder van de Commercieel Technische Dienst voorheen Bierpompenservice werd onlangs vermeld: 'Als nieuw vat bier aangesloten wordt, loopt het weg'. Ook de fusten maken dus kennelijk een evolutie door, want in onze geschiedenisboek jes stond tot voor kort nog: '100 jaar voor Chr.: De vaten bier rollen ons land binnen'. 9 Een andere werkorder van dezelfde afdeling bracht het volgende opzienbarende nieuws: 'Dinsdag heer Beek gerepa reerd, er komt nu niets meer door'. We zijn benieuwd of de heer Beek de rekening voor deze chirurgie bij het ziekenfonds kan indienen. Bij de biljartvereniging in Rotterdam is nog plaats voor nieuwe leden. Het bestuur schreef ons ter opwekking on der meer de volgende zin: 'Maak nu die beslissende carambole in uw biljart/even en meldt u aan De club speelt op dinsdag avond en op zaterdagmorgen in kantine Hollandia van de brou werij in Rotterdam, waar men zich ook kan aanmelden. KLEINTJES PILS EN HALVE LITERS 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 2