„JEUGD" ging half uurtje fröbelen in Rotterdam FEEST IN RAADSKELDER POSTDUIVEN VLIEGEN IN DE PEN Er zijn de laatste tijd weer eni ge redaktieleden weggegaan en bijgekomen. En omdat Vers van 't Vat in gewijzigde vorm, waar van hier het eerste nummer, een nieuwe periode ingaat en voor taan ook bij Amstel verschijnt, hebben wij besloten de hele 3- LUIK-redaktie zoals die op het ogenblik samengesteld is weer eens te vereeuwigen en aan de hand daarvan opnieuw voor te stellen. Voor een passend de cor op de foto mochten wij ge bruik maken van een kleuterlo kaal van de Bosjesschool aan de Goudsesingel te Rotterdam. Wij zouden hier nog zo graag aan toevoegen bijvoorbeeld: Gijsbreght van Amstel, Maurits- kade, afd. boekhouding. Maar wij weten nog niet wie van de Amstelbrouwerij onze jeugdre- daktie komt versterken. De heer Elfrink, redakteur van Vers van 't Vat (voorheen van Het Spon gat, dus bij Amstel wel bekend) heeft op de mededelingenbor den aan de Mauritskade reeds namens ons een smeekbede la ten ophangen, maar hij heeft nog geen enthousiaste menigte in de Wibautstraat gezien. Helaas, want ons 3LUIK67 is eigenlijk nog niet kompleet. Wij zullen het even nader verklaren. AMSTERDAM het ophangen van kunst in de tandartskamer een pure noodzaak is daardoor de mond van de te behandelen patiënt van verbazing openvalt dit voor de tandarts de ma nier van werken alleen maar vereenvoudigt kunst dus wel terdege een maatschappelijke funktie kan hebben de nieuwe bewoners van de de etage Wibautstraat het idee hebben dat ze in een aquarium zitten men volgens hen alleen ver geten heeft er water in te doen ze zich nu voelen als een stelletje vissen op het dro ge de nieuwe bewoners aan de Mauritskade nogal vlin derachtig zijn de portiers van het kan toor aldaar daarom sinds kort speciale vlinderdasjes dragen het bezit van een collectie antieke klokken niets met tijd te maken heeft de eigenaar van een derge lijke collectie aan de Ie van der Helst zich ondanks al die klokken toch versla pen heeft hij typisch wei de klok heeft horen luiden maar niet weet waar de de wek ker is bij diezelfde collectie de helft van de klokken ach ter loopt en de andere helft voor op deze manier altijd de gemiddelde tijd verkregen wordt verslapen dus uit de tijd is ROTTERDAM er in Rotterdam een nieu we kreet opgeld doet na melijk 'ga je mee diese len' deze kreet werd geïntro duceerd door een 'techni sche' automobilist, die op een nachtelijke rit zonder benzine dreigde te gera ken .hij toen volgens zijn eigen verhaal bij een automaat arriveerde en daarin klak keloos enkele riksen depo neerde om vervolgens even klakkeloos de slang in de benzinetank te hangen .hij zich daarna verwonder de over de vele liters die hij voor het luttele bedrag, dat hij gestort had, ont ving het onheil toen reeds was geschied zijn tank namelijk gevuld bleek met dieselolie hij door dit nachtelijke avontuur zijn bed nauwe lijks meer gezien heeft hij door de penetrante die- seloliegeur, die in zijn wa gen hangt, nog wekenlang aan zijn pompcapaciteit herinnerd zal worden 3m\m Jeugdrubriek onder redaktie van madeleen van eek, hans jonkers, rudie van eekert, ad sinkeldam, els küper, rené prins, yvonne schut selaars, leen molenaar, suzan van de grint, albert lakwijk, lida eenhuizen, michel subelack en mary van overdam. In de kleuterklas: vooraan: Yvonne; midden v.l.n.r.: Mary, René (montage) en Suzan; achter v.l.n.r.: Albert, Ru- die, Lida, Michel, Madeleen, Hans, Ad en Leen (beide laatsten montage). De vraag blijft: wie waren stand-in? 1967 is het jaar waarin de jeugdrubriek van start ging en volgens 'Van Dale' is EEN DRIELUIK: 'schilderstuk dat uit drie met scharnieren onderling verbonden panelen bestaat, triptiek', en TRIPTIEK: 'uit drie delen bestaand schilderij, waar van de beide vleugels als deu ren voor het middenstuk ge draaid kunnen worden'. Een tijdlang bestond de kop van de jeugdrubriek uit drie fo to's in de vorm van zo'n drie luik. Het linker luik vertegen woordigde met de Laurenskerk Rotterdam, het middelste met de Westertoren Amsterdam en het rechter door middel van de St. Jan Den Bosch. Het gaat dus om de steden waarin onze brouwerijen gevestigd zijn. Aan gezien het middenluik tweemaal zo groot is als een zijluik moet dit ook eigenlijk twee brouwe rijen vertegenwoordigen. Niet voor niets heeft een vooruitzien de jeugdredaktie destijds Am sterdam in het midden geplaatst (terwijl de Westertoren toch duidelijk minder plaats innam). 3LUIK zal dus 3LUIK blijven en terecht. Wij hopen van harte dat onze smeekbede verhoord zal worden en één of misschien wel twee Gijsbreghten (of Gijs- breghtina's) zich geroepen voe len voor 3LUIK te noteren wat er zoal op en om de Maurits kade en in de rest van Neder land gebeurt, of wat er onge twijfeld ook aan de Amsteltap gefluisterd wordt. De Rotterdamse jeugdredaktie is dit jaar weer in de gelegen heid gesteld een feestavond te organiseren voor de Rotterdam se Heineken-jeugd tot 24 jaar en wel op vrijdag 10 april a.s. in de raadskelder. Ter afwisse ling zal een disc-jockey deze keer de avond muzikaal opluis teren. De keus is daarvoor ge vallen op niemand minder dan Lex Harding, een welbekende naam voor Veronica-fans. Ten overvloede voegen wij hier nog aan toe dat Lex onlangs door de lezers en lezeressen van Muziek Expres werd gekozen tot Neerlands Disc-Jockey num mer één. Het programma zal on derbroken worden door het op treden van de jugband 'Mc.Buff and the Jug Stompers'. Aantal kaarten is beperkt Wij herinneren er nog eens aan dat deze jaarlijkse jeugdfeesten in eerste instantie georganiseerd worden voor jongeren die niet tot het grote personeelsfeest worden toegelaten, dus óf jon ger dan 18 jaar óf nog geen jaar in dienst zijn. Mocht je tot deze groep horen dan moet je zorgen dinsdag 31 maart a.s. de eerste te zijn bij Mary van Overdam, kamer VOORUITSTREVEND Bij de Citroënfabrieken in Frankrijk, een uitermate conser vatief bedrijf, (wie zei daar iets), heeft men onlangs de prikklok afgeschaft. Voortaan gaan de deuren van fabrieken en kantoren vijf minuten vóór tijd op slot! Waarom? Wat dacht je? leder, die te laat komt, moet nu aanbellen en wordt vervolgens opgeschreven. De straf is een boete. Wie één minuut te laat aan zijn machine staat, krijgt een kwartier loon minder uitbetaald. Over vooruit strevend gesproken! (vrij naar Jan Brusse) er op de toiletten bordjes hangen waarop te lezen staat 'welwater' er vaak 'geen water' is dat veel problemen geeft men ineens iemand met wit- uitgeslagen handen de af deling op ziet komen men dan voor niets schrikt omdat het maar zeep is DEN BOSCH er in de gangen van het kantoor nodig verkeers borden geplaatst moeten worden door alle interne verhuizin gen het verkeer in de gan gen danig toeneemt 106, of Lida Eenhuizen kamer 9, die dan met het uitdelen van de kaarten zullen beginnen. Voor de overigen geldt dit vanaf 1 april. Lex Harding m de kantoren drastisch wor den gerestaureerd verbouwingen ernstige per soonlijke problemen kün- nen opleveren de constructie van ons 'nood'-kantoor niet toelaat om kapstokken op voor ie dereen bereikbare hoogte te hangen het misschien daarom is dat één van de dames haar voetenbankje regelmatig mist door de stijging van de kantineprijzen bij heel wat dames de weegschaal min der pondjes aan zal gaan geven Op een artikel in 3LUIK (kerst nummer Vers van 't Vat 1969) over vormingscursussen in de werktijd voor jongeren tot en met 18 jaar, waaraan ook de Heineken-jeugd deelneemt, kwam de volgende reactie bij ons binnen, ondertekend door 5 Rotterdamse postjongens. 'Naar aanleiding van uw inte ressante artikel in Vers van 't Vat, Jeugdrubriek, zouden wij graag hierop willen reageren. Ook op onze afdeling (Interne Dienstzijn jongens van onder de ld jaar, die het leuk zouden vinden als er wat van hun 'recht' terecht zou komen. Waarom wij naar Vers van 't Vat schrijven? Omdat niemand er iets van weet en iedereen overleg moet plegen. Dus een soort van het kastje naar de muur sturen. Waarom er enige tijd geleden een aanplakbiljet werd opgehangen met als tekst dat 'vrouwelijke medewerksters onder de leeftijd van 18 jaar voor zo'n cursus in aanmerking konden komen' is ons ook een raadsel. Het zal er wel op uit draaien dat we niet 'gemist' kunnen worden, maar we heb ben er in ieder geval wat aan gedaan. Hopend dat u dit stuk je in uw uitstekende jeugdru briek zult plaatsen verblij ven wij, hoogachtend, 'De postduiven' Wij hebben een kopie van deze brief ter behandeling doorgege ven aan de desbetreffende afde ling. En nu maar hopen dat ook onze duiven eens buiten het da gelijkse traject mogen vliegen.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7