VERKOOP HELMOND GRANDIOZE HAPPENING Afscheid H. F. A. Brouwenstijn SAMENWERKING GEDISTILLEERD Veel waardering Ijverig man IN MEMORIAM C P. VERHAAR Huldiging G. P. TACQ bij Drankenhandel Havenstad Mededeling Raad van Bestuur Begin februari werd aan de pers het navolgende communique verstrekt: De ontwikkelingen op de Neder landse gedistilleerd markt ge durende het afgelopen jaar wij zen er op dat voor de continuï teit van de bedrijfstak de be hoefte bestaat tot herstructure ring in grotere eenheden. In het licht van deze ontwikke ling hebben de Besturen van Coebergh's Verenigde Distilleer derijen N.V., Koninklijke Neder landse Gist- en Spiritusfabriek N.V., Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. en de Zuid- Nederlandse Spiritusfabriek N.V. besloten te onderzoeken in hoeverre een nauwere samen werking op het gebied van hun gedistilleerd belangen doelma tig zou zijn. Verwacht mag worden dat over enkele weken nadere medede lingen over een eventuele sa menwerking kunnen worden ver strekt. MEDEDELING R.v.B. Van de vele bijeenkomsten, die de Rotterdamse raadskelder in de loop van de jaren zich bin nen zijn muren zag afspelen, zal de afscheidsreceptie van de heer H. F. A. Brouwenstijn, vrij dag 27 februari, worden ge boekstaafd als 'gewoon een grandioze happening'. Hetgeen, vrij vertaald voor degenen die dit niet hebben bijgewoond, wil zeggen dat de heer Brouwen stijn, gedurende zestien jaar vertegenwoordiger thuisverbruik, door zijn afdeling een afscheid kreeg aangeboden, dat zijn weerga niet kent. In het officiële gedeelte waren het de heren Kleiberg en Van Son, die de kersverse 65-plus- ser (14 februari jarig geweest) toespraken. De heer Kleiberg, die, om redenen welke later dui delijk zouden worden, de ge bruikelijke levensbeschrijving achterwege liet, bepaalde zich in hoofdzaak tot een typering van en waardering voor de per soon en het werk van de heer Brouwenstijn. Toen deze op 1 januari 1954 bij Heineken kwam, was het in de afdeling (t)huisverbruik nog pionieren geblazen. Als Amster dammer met een rijke Rotter damse ervaring werd hem Den Haag als werkterrein toege wezen. Stadschauvinisme was hem echter volkomen vreemd en spoedig toonde hij zich een ware Heineken chauvinist. Zijn taak was ir. Den Haag van groente- en melkboeren Heine ken verkopers te maken. 'U bent', aldus de heer Klei berg, 'een zeer markante figuur geworden bij de Haagse groen te- en zuivelhandel, terwijl ook de slijters en de biergroothande laren goede bekenden van u zijn. Samenvattend: Uw aandeel voor ons marktaandeel is uitstekend geweest. U hebt heel hard ge werkt, met ijver, plichtsbetracht ing en enthousiasme. Voor Hei neken hebt u de eindstreep op voortreffelijke wijze gehaald. Na mens de directie daarvoor hul de, waarin ik graag ook uw vrouw wil betrekken voor haar steun op de achtergrond'. De toespraak van de heer Van Son werd besloten met de ont hulling van een 'monument' dat de twee grote liefdes van de heer Brouwenstijn, zijn vrouw en bokbier, symboliseerde. De klap op de vuurpijl werd ge vormd door het optreden van het C.B.K., het Commerciële Bierknapen Koor, onder leiding van Brouwketeldirigent (en vroegere bestrijder van Brou- wenstijn's Heineken praktijken) M. van Soest. Deze bracht een uit zes - zelf geschreven - ver zen bestaand afscheidslied ten gehore op de wijs van het be kende 'Dat is uit het leven ge grepen' van Farce Majeure. Het refrein, door een klein koor van collega's krachtig de raadskel der ingeslingerd, werd door de aanwezigen telkens uit volle borst meegezongen. Hiermee kwam het einde van deze 'anders dan anders'-voor- stelling. Een afscheidshulde, waarin de begrippen improvisa tie en collegialiteit (die zoals de heer Vleghert eerder had ge zegd in het vaandel van de af deling thuisverbruik geschreven staan) weer eens nadrukkelijk Het echtpaar Brouwenstijn en de heren Bol Clinks) en Kleiberg (tweede van links) genoten bijzonder van het pro gramma onderstreept werden. Nadat nog de heer Dinsbach namens twee Haagse relaties een geschenk had overhandigd, nam de heer Brouwenstijn, wél onder de in druk maar niet van de wijs ge bracht, plaats achter de micro foon om met enkele welgemeen de woorden te danken voor de spontane huldiging, die zoals hij zei voor hem en de zijnen onvergetelijk zou blijven. IV. J. Bruggeman Woensdag 18 februari jl. werd bekend gemaakt, dat het com plex van de Amstel Brouwerij te Helmond begin oktober a.s. zal worden overgedragen aan de limonadefabriek Sparks N.V. te Breda, een dochteronderne ming van Breda-Oranjeboom N.V. Sparks N.V. zal in het complex frisdranken gaan produceren. De produktie van Amstel bier door het Helmondse bedrijf zal met ingang van 2 oktober a.s. door de Amstel Brouwerij te Amsterdam worden overgeno men. Het feit dat in het complex soortgelijke bedrijfsaktiviteiten Dinsdag 3 maart is in Amster dam plotseling overleden de heer C. P. Verhaar, die tot zijn pensionering op 1 juli 1960 bij Amstel werkzaam was op de afdeling bouwvakken. De heer Verhaar werd geboren op 27 juni 1895 en kwam in dienst op 19 juli 1943. De heer Verhaar heeft zich ge durende zijn werkzaamheden bij de brouwerij bijzonder verdien stelijk gemaakt o.m. als lid van de ondernemingsraad en als be stuurslid van het pensioenfonds. 'Cor' Verhaar was een beminne lijk collega die bovendien door zijn grote rechtschapenheid bij een ieder van hoog tot laag in hoog aanzien stond. Na zijn pensionering heeft hij - tesamen met zijn echtgenote enkele jaren de leiding op zich genomen van het vakantie centrum in Ommen. Ook daar heeft hij nog vele vrienden ge maakt. Wij zijn hem allen dankbaar voor wat hij voor ons heeft ge daan en wij wensen zijn vrouw en kinderen heel veel sterkte toe dit grote verlies te dragen. Moge hij ruste in vrede. In de Drankenhandel Havenstad in Rotterdam is onlangs het 40- jarig jubileum gevierd van de heer G. P. Tacq. Voorafgaand aan de officiële receptie werd de jubilaris toegesproken door de heer J. van der Doll, die de heer Tacq dankte voor de grote toewijding waarmee deze zijn werk steeds heeft verricht. Voor zijn verdiensten ontving hij de gouden Amstelspeld met bril jant alsmede een enveloppe met inhoud. De heer H. J. Konijn, directeur van de drankenhandel, zei ver volgens zeer veel waardering te hebben voor al het werk dat de heer Tacq speciaal de laatste tijd voor de drankenhandel had verricht. In zijn hulde betrok hij ook mevrouw Tacq. Tenslotte complimenteerde ook de heer J. Siep de jubilaris met het bereikte in de afgelopen pe riode, waarbij hij hem dankte voor het werk dat hij met name voor de export heeft verricht. Vervolgens kondigde de heer Vleghert, kort voor de receptie tot ceremoniemeester gebom bardeerd, in welke functie hij uitstekend op dreef was, een 'Dit is uw leven' - programma aan, dat de scheidende Brou wenstijn door de afdeling thuis verbruik werd aangeboden. Tot grote verrassing van de aanwe zigen, en niet in het minst van de heer en mevrouw Brouwen stijn en hun jongste zoon, ont rolde zich daarna een 'leken spel' waarin een aantal thuisver- bruikcollega's als rasechte ac teurs de verschillende beroepen uitbeeldden, waarin de heer Brouwenstijn werkzaam was ge weest. Elk beroep werd door de heer Vleghert ingeleid en toegelicht, waarna iedere acteur, in de bij het desbetreffende beroep be horende kleding gestoken, met verve de problemen en humo ristische voorvallen uit de on derhavige levensperiode van de heer Brouwenstijn ten tonele bracht. Het werd een grandioze voorstelling, aan het eind waar van de heer Riemslag namens de collega's het apparaat, waar mee al het gesprokene van deze middag op de band werd vast gelegd, symbolisch overhandig de. Maar nog was de happening niet ten einde. Opgestegen uit de diepten van de Zeeuwse Wa teren (Luctor et emergo) ver scheen Neptunus in hoogsteigen persoon in de raadskelder om sportvisser Brouwenstijn enkele goede raadgevingen alsook een 'Tot spoedig ziens' toe te roe pen. Het Commerciële Bierknapen koor on der leiding van voorzanger M. van Soest (achter de microfoon) oogstte- veel bijval zullen worden voortgezet heeft voor de werknemers het voor deel dat zij naast het aanbod om in de Heineken's Brouwerij te 's-Hertogenbosch werkzaam te kunnen zijn nu ook ongeveer gelijk werk in Helmond zullen kunnen vinden, terwijl daarnaast de indertijd gedane investe ringen in gebouwen en appara tuur door deze overname tot hun recht komen. De in verband met de over plaatsing van het bedrijf reeds met de vakbonden en onderne mingsraad overeeengekomen regelingen ter sociale begelei ding blijven onverkort van kracht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiy Op 15 januari kwam mevrouw E. E. Albronda - Sonders met haar zoontje over uit Freetown; zij keerde 13 februari weer terug De heer M. I/I/. F. Boreel kwam op 24 januari met zijn gezin met verlof uit Lagos naar Nederland Eveneens op 24 januari keerde de heer P. C. van Onselen na genoten verlof met zijn vrouw terug naar Lagos De heer J. \NVeenhuyzen reisde na een kort verblijf in Neder land op 2 februari weer naar Bujumbura Op 5 februari kwamen de heer en mevrouw R. Lans met hun dochtertje uit Freetown naar Nederland De heer en mevrouw J. J. Commis saris reisden 9 februari naar Kisangani, waar de heer Com missaris de bedrijfswerktuig- dige tijdens diens verlof ver vangt ir Uit Kaduna arriveerde op 1 februari de heer L. Muller met zijn gezin met verlof in Nederland Ir. A. J. Kruidenier reisde op 18 februari naar Ku- masi, waar hij ir. D. van Dam zal opvolgen als Joint General Manager Technical Op 21 februari kwam de heer J. Rosier met zijn gezin uit Lagos met verlof in Nederland aan De heer F. B. M. Monsma ging op 24 februari met zijn gezin terug naar Boma. [IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Tijdens een gezellige bijeen komst in het gebouw van Ha venstad kwamen vele medewer kers en relaties de heer Tacq feliciteren en werden hem tal van geschenken aangeboden. Bij gelegenheid van zijn jubi leum werd de heer Tacq enkele weken na deze huldiging onder scheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6