«JAARFEEST ROTTERDAM met Bossche verrassing Veel artiesten Feestgedruis DANKBETUIGING G. Ch. NIEUWENDIJK 40 JAAR IN DIENST Veelzijdig man Marketing directeur VRUMONA BUITENLAND Voor het jaarfeest in Rotterdam heeft de personeelsunie voor de tweede maal onderdak gezocht in hét gebouw van Rotterdam (op de Heineken-brouwerij na) De Doelen. Het is bijna acht uur en de magnifieke concert zaal stroomt langzaam vol. Keu rig op tijd en na de enigszins tegenstribbelende microfoon tot de orde geroepen te hebben, heet de heer Oosterbroek ons van harte welkom en wenst een ieder een prettige avond toe. Hij vermeldt hierbij speciaal de door Heineken Rotterdam zeer op prijs gestelde aanwezigheid van enige directieleden en ver tegenwoordigers van onze ves tigingen buiten Rotterdam, waar onder dit jaar voor het eerst ook de Amstelbrouwerij. En dan wordt ons in al zijn kleurrijke schakeringen en in een vlot tempo het programma voorgeschoteld. De diverse on derdelen worden vaardig met een praatje en een grapje door Als we na de pauze onze plaat sen weer innemen zien we tot onze verbazing, dat het Bos sche fanfareorkest onder leiding van kapelmeester Karei van Dijck op het podium heeft plaats ge nomen. Hun repertoire en de presentatie daarvan blijkt enorm in te slaan. De geweldige trom petsolo van Jan Persons mag hier wel even apart worden ver meld. Evenals de Spanjaard Jo sé Rejon Molina die nu, de po pulaire 'Pasodoble' mag aan kondigen. José werkt al vijf jaar in de brouwerij te Den Bosch en is sedert de oprichting, onge veer drie jaar geleden, actief lid van de fanfare. Hij bege leidt het muziekstuk via de mi crofoon met juichende Spaanse teksten. Dit werkt zo inspire rend dat om een herhaling ver zocht wordt. En wanneer het 'hand in hand kameraden' als eresaluut van Den Bosch aan hun Rotterdamse collega's ge klonken heeft, treedt José een tweede maal voor het voetlicht. Daarna gaat hij als laatste on der luide toejuichingen - zoals De Bossche blaaskapel in aktie tijdens het bal Inmiddels heeft Harry Toué be neden 'n kijkje genomen. Hij ver klapt alvast dat het er door toe doen van de heren Cottaar en De Lange van de kommissie personeelsfeesten vreselijk ge zellig uitziet. Het is intussen al half twaalf geworden en mis schien wel mede door de opmer king van de heer Toué verlaten Mej. Ch. Crommelin plotseling overleden Op 10 maart j.l. is op 25-jarige leeftijd plotseling overleden mej. Ch. J. M. F. Crommelin, assistente in de huispraktijk van onze be drijfsarts in Amsterdam, dokter J. H. Hovy. Degenen, die wel eens voor het perio diek geneeskundig onderzoek naar de Willemsparkweg zijn geweest, zullen haar on getwijfeld gekend hebben. Mededeling R v.B. José Rejon Molina (links achter de microfoon), de artiest die het meeste applaus kreeg de eerste feestgangers, nog voor het einde van het variété programma, de zaal om bene den hun dorst te lessen. Als we even later door de uitge breide feestruimten wandelen, kunnen we alleen maar consta teren dat iedereen zich uitste kend amuseert, hetzij met mu ziek van het Trio Cas Oosthoek dat in de intieme bar musiceert of het Meteoor kwartet dat de grootste ruimte voor zijn reke ning heeft genomen, een trapje hoger met het beat-ensemble The Blue Diamonds of met de meer mobiele, in carnavalskie- len gestoken Bossche blaaska pel. De finale wordt voor velen veel te vroeg aangekondigd, maar een blik op de klok bewijst dat alles volgens plan verloopt. Wei- bedankt organisatoren, welbe- dankt Den Bosch voor de leuke verrassing. Tot volgend jaar. Lid a Eenhuizen Voor de belangstelling en de blijken van medeleven van de zijde van Heineken's Brouwe rijen bij de begrafenis van mijn vader wil ik, mede namens mijn moeder en de overige familie leden, gaarne mijn hartelijke dank uitspreken. J. A. Jeronimus. In de Gijsbreghtkelder werd dinsdag 3 februari het 40-jarig jubileum gevierd van de heer G. Ch. Nieuwendijk van de af deling Training en Opleiding. De belangstelling was daarbij - met name van de gepensioneerde Amstel-medewerkers - bijzon der groot. De heer P. Kranenberg schetste in grote lijnen de loopbaan van de heer Nieuwendijk, die in 1930 als 15-jarige op het expe ditiekantoor begon. Via de de biteuren-administratie en de af deling bruikleen goederen kwam de heer Nieuwendijk bij de com mercie, waar hij thans belast is met de opleiding van toekom stige afnemers voor het horeca- vakdiploma. De heer Kranenberg tekende de jubilaris als een veelzijdig man, die steeds een kwalitatief goed stuk werk afleverde. Hij noem de de heer Nieuwendijk ook een bijzonder goed organisator, die bovendien met veel toewijding in het verenigingsleven actief was. De dank van de directie ging vergezeld van de gouden speld met briljant en een en veloppe met inhoud. De heer W. F. de Jong karak teriseerde de heer Nieuwendijk als een man, waarop men nooit tevergeefs een beroep deed. Namens de commerciële groep bood hij een cadeau onder cou vert aan. Tevens zat in deze enveloppe het geschenk van de jubileumcommissie. In zijn dankwoord schilderde de heer Nieuwendijk onder meer het nut van bijeenkomsten als deze, waarop vele collega's die elkaar door de spreiding van het concern niet meer zo vaak ontmoeten, weer eens een nuttig maar vooral ook aangenaam kontakt hebben. Hij dankte alle sprekers en aanwezigen voor hun gelukwensen en cadeaus. De heer P. Kranenberg (rechts) over handigt mevrouw Nieuwendijk de gou den Amstel-speld, die zij later haar man opspeldde Met ingang van 1 maart is de heer M. F. Auer benoemd tot marketing directeur van Vrumo- na in Bunnik. De heer Auer was van 1955 tot 1963 in verschil lende funkties werkzaam in het Unilever-concern. Sedert 1963 is hij verbonden aan de Neder landse vestiging van het Ame rikaanse bedrijf Quaker-Oats, de laatste jaren belast met de directie van alle marketing- en verkoopaktiviteiten. De heer Auer rapporteert recht streeks aan mr. C. J. G. Becht. (vervolg van pagina 3) CENTRAAL AFRIKA - De ontwikkeling bij de Bras serie du Logone S.A. te Moundou, Tchad, was gedu rende het afgelopen jaar we derom voorspoedig. Er zal een omvangrijk investerings programma ten uitvoer wor den gelegd teneinde aan de vraag te kunnen blijven vol doen. - De resultaten van de 7 brou werijen (gevestigd in Kongo- Kinshasa, Kongo-Brazzaville alsmede in Rwanda en Burun di) van Interbra S.A. te Brus sel stemmen tot tevredenheid. Besloten werd een nieuwe vestiging te stichten en wel te Mbandaka. Met de bouw werd een aanvang gemaakt. De brouwerij in Angola ont wikkelt zich voorspoedig. ZUID AFRIKA - Ondanks een stijging van de omzet van Whitbread South Africa (Pty) Ltd., Johannes burg, kan nog niet van een geheel bevredigende gang van zaken worden gesproken. - In het verslagjaar is de om zet van het in Johannesburg door The South African Bre weries Ltd. in licentie gepro duceerde Amstel bier toege nomen. CARAIBISCH GEBIED - Brasserie Lorraine S.A., Fort de France, Martinique, heeft ook dit jaar weer een belang rijke omzetvermeerdering be haald. - De verkopen van Antilliaanse Brouwerij N.V. te Willemstad, Curapao, hebben de opgaan de lijn weten te behouden en zullen de omzet van het vo rige boekjaar aanzienlijk over treffen. Het investeringspro gramma tot vergroting van de produktiecapaciteit werd ver volgd. In het verslagjaar werd een tweede bottelserie in be drijf gesteld. ZUID AMERIKA - Het niveau van de verkopen van Surinaamse Brouwerij N.V. in Paramaribo in het ver streken boekjaar lag weder om beduidend hoger dan het jaar daarvoor. - De gang van zaken bij Bras serie Guyanaise S.A. te Ca yenne, Frans Guyana, die in maart 1968 in productie is gekomen, heeft een teleur stellende ontwikkeling te zien gegeven. Besloten is ons ulti mo december 1969 uit dit project terug te trekken. dat in vaktermen heet - 'af door de zijdeur'. Zijn familie in Spanje, die hij binnenkort weer gaat opzoeken, móet hiervan wel onder de indruk zijn. Dat er veel talent onbekend is, blijkt uit de presentatie door zes Heineken-mensen van het indertijd door Wim Sonneveld nieuw leven ingeblazen 'Catoot- je'. Dit onder deskundige lei ding van Tonny Leerink. Uitgelaten op de dansvloer conferencier Harry Toué aan el kaar geregen. Andere op het programma vermelde artiesten zijn Conny Vink, Ria Valk, John Woodhouse, Sjakie Schram en het kwartet Los Andes, leder levert op eigen wijze, muzikaal gesteund door het Meteoor kwartet, een bijdrage aan het feestelijk geheel. Ingetogen in de concertzaal 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4