DE GEWESTELIJKE VERKOOPKANTOREN AMSTERDAM, Herengracht 166 DEN BOSCH, Zuidwal ZWOLLE, Nieuwe Deventerweg Enige tijd geleden zijn, voor wat Amsterdam, Den Bosch en Zwolle betreft, de Gewestelijke Verkoopkantoren in een aparte behuizing ondergebracht. De verkoopleiding van het Gewest Rotterdam bleef in het kantoorgebouw aan de Crooswijksesingel gevestigd. Hieronder treft u enkele bijzonderheden aan over de nieuwe verkoopkantoren in Amsterdam. Den Bosch en Zwolle, alsmede een exterieur- foto van elk van deze „buitenposten". In een later stadium Nederland N.V. en Amstel Brouwerij N.V. werden ge- integreerd en besloten werd dat de Verkoopleiding Gewest Zuid kantoor zou houden op de brouwerij 's-Hertogenbosch bleek al snel dat het kantoor Den Bosch te weinig ruimte en accommodatie bood voor een redelijke „huisvesting" van alle medewerkers. Een oplossing werd gevonden in het huren van het parterre gedeelte van een vleugel van de kantoorflat „Zuidwal", gelegen nabij het centrum van Den Bosch en toch gemak kelijk bereikbaar via rondwegen en stadswal. Gedurende de maanden oktober en november werden de nieuwe ruimten ingedeeld en gestoffeerd en op 3 december jl wel iets later dan gepland kon de verhuizing van Rietveldenweg naar Zuidwal plaatsvinden. Op 8 december vond op informele wijze de opening van het nieuwe kantoor plaats en konden de heren Kerckhoffs en Ritman. respectievelijk Gewestelijk Verkoopleider Horeca en Thuisverbruik hun gasten vol trots de moderne, ruime kantooraccommodatie tonen. In het kantoor Zuidwal hebben de Gewestelijke Verkoop leidingen Horeca en Thuisverbruik, het commercieel secre tariaat, de reclame-afdeling en de afdeling debiteuren-infor matie een plaats gevonden. Het kantoor Zuidwal is bereikbaar onder nummer (04100) Horeca en Thuis verbruik van Gewest Zuid vonden onderdak in een gedeelte van de par terre (rechts op de foto) van Gebouw Zuidwal. A In dit 17e-eeuwse pand aan de Heren gracht is sinds enige tijd het Gewestelijk Ver koopkantoor Randstad Noord gevestigd. hopen wij u ook een indruk van de verschillende interieurs te kunnen geven. In dit huis aan de gracht vond het Gewestelijk Verkoop kantoor Randstad Noord, zowel Horeca als Thuisverbruik, een nieuw onderdak. Het alleen van binnen verbouwde 17e eeuwse pand ligt in een van de fraaiste bochten van de Herengracht en het blijkt, vooral zónder automobiel, ge makkelijk bereikbaar. (Telefonisch onder no. 020 - 230004) Op 20 januari 1970 werd deze nieuwe behuizing op onoffi ciële wijze geopend. Deze plechtigheid geschiedde in de bar. Met heel eenvoudig materiaal is er in het souterrain een zo noodzakelijk rustpunt voor de werkers in het com merciële leven geschapen. Zelfs een authentiek kunstwerk, een wandobject van Hesselius, ontbreekt niet. Het was er. gezien de vele bewoners en de enkele genodig den meer dan overvol wat echter voor de heren Mollerus en Timmer geenszins een bezwaar was enige woorden te zeggen. Teneinde nog wat meer leven in het pand te bren gen vergezelden een mollige en een ranke goudvis de woorden van de heer Timmer. Hij wenste ze een lang, zwemmend en nimmer „droog" leven toe. De gasten be hoefden evenmin droog te leven en dankzij beide merken die vlot van de hand gingen bleef men nog geruime tijd bijeen. Wij hopen dat het nieuwe pand niet zulk een aan trekkingskracht uitoefent dat we de Gewestelijke Amster dammers nooit meer elders zien! c,. Toen bij de vorming van de Divisie Commercie Nederland de commerciële diensten van Heineken's Brouwerijen In tegenstelling tot de beide andere Gewestelijke Verkoop kantoren is in het pand te Zwolle alleen de Horecasector ondergebracht. De medewerkers van de groep Thuisverbruik van dit gewest verblijven nog in Assen. Het pand te Zwolle is gevestigd aan de Nieuwe Deventerweg 99 en telefonisch te bereiken onder nummer (05200) 17600. Er wordt naar gestreefd ook in dit gewest de groepen Horeca en Thuis verbruik binnen niet al te lange tijd in één pand te huis vesten. Het personeel van het Gewestelijk Verkoopkantoor (Horeca) Zwolle kwam te wonen in een huis-met-een-tuin aan de Nieuwe Deventerweg. 5

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 7