Einde van dierenluchtbrug Dr. H. P. Heineken- Prijs voor professor Britton Chance EERSTE PAAL voor nieuw gebouw aan de Stadhouderskade Ir. D. van Dam. bij velen van onze lezers bekend door zijn smakelijke artikelen over zijn hobby Luchtbrug naar Artis" - drie afleveringen), is vorige maand benoemd tot directeur van Diergaarde Blijdorp. Wij zijn bijzonder verheugd dat het voor hem, die ook blijkens zijn verhalen in Vers van 't Vat zoveel met dieren ophad, is weggelegd leiding te geven aan de Rotterdamse Zoo. De Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen heeft op 29 november 1969 be kend gemaakt, dat de Dr. H. P. Heineken-Prijs voor 1970 is toegekend aan de Amerikaanse professor Britton Chance. De Dr. H. P. Heineken-Prijs wordt eens in de drie jaar ver leend voor een uitzonderlijke prestatie op het gebied van de biochemie en de biofysica. De prijs, die 100.000,be draagt, wordt beschikbaar ge steld door de Heineken Stich ting. Vorige prijswinnaars zijn de Amerikaanse professor E. Chargaff 1964) en de Belgi sche professor J. L. A. Brachet (1967). Professor Chance (56) is hoog leraar in de biofysica aan de Universiteit van Pennsylvania in Philadelphia (V.S.). Hij heeft talrijke instrumentele en expe rimentele bijdragen geleverd, vooral door toepassing van ver fijnde spectrofotometrie. Deze onderzoekingen hebben het in zicht betreffende de mechanis men van de fotosynthese en de celademhaling, waarmede de plant de energie uit de zonne straling en het dier de energie uit het voedsel betrekt, zeer vergroot. Het is de bedoeling dat de prijs in een bijzondere zitting van de Afdeling Natuurkunde in de loop van dit jaar zal worden uitgereikt. Plaatsbepaling met op de achtergrond het hoofd kantoor aan het 2e Weteringplantsoen. A Op de plaats waar vroeger de timmerwerkplaats en de zogenaamde kap zich bevonden (hoek 1e van der Helststraat/Stadhouderskade), komt straks het nieuwe gebouw. Op 2 december 1969 werd de eerste paal geslagen voor een nieuw gebouw op de noordoosthoek van de brouwerij aan de Stadhouderskade te Amsterdam. In dit gebouw zullen worden gehuisvest de tech nische en elektrotechnische werkplaats, het laboratorium, de technologische dienst en de nieuwe telefooncentrale. In een later stadium van de bouw zullen wij op een en ander nader terugkomen. 4

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 6