VAARWEL, VERS VAN 'TVAT-OUDE-STIJL Dit is het laatste nummer van Vers van 't Vat in de uit voering zoals u die de laatste jaren gewend was. Elders op deze pagina's heeft u kunnen lezen wat de redenen geweest zijn. die hebben geleid tot het besluit voortaan met een concernpersoneelsblad in een nieuwe vorm en met een grotere frequentie te gaan verschijnen. Bij het uitkomen van deze laatste editie-oude-stijl past een woord van af scheid met betrekking tot dat wat geweest is. Op de voor- en achterpagina treft u. in de vorm van een reproduktie, een greep aan uit de nummers Vers van 't Vat-oude-stijl van de afgelopen negen jaar. Frontpagina's met de meest uiteenlopende onderwerpen. Van nieuwe ontwikkelingen als gepalletiseerde vaten en containervervoer, van jaarlijkse evenementen als de sportdag en een uitstapje van het per soneel, van afbraak en nieuwbouw, van export en transport, van paarden en tijgers tot een goed vermomde, door niemand herkende redacteur aan het zonnige strand van de Mediterranee. Bijna twintig jaar lang en zo'n honderdzestig nummers dik is de geschiedenis van het Heineken personeelsblad, dat in april 1950 met een inspirerend voorwoord van dr. H. P. Heineken voor de eerste keer verscheen. De beginjaren waren de moeilijkste. Maar het kleine team, dat destijds geroepen was telkenmale weer een goed vat in elkaar te zetten, slaagde daarin wonderwel. En het waren zeker niet de minst gezellige nummers, die uit de handen van deze amateurkuipers kwamen. Na zeven jaar droegen zij de immer versgesneden pen over aan een professionele schrij ver, die in 1961 door ondergetekende werd opgevolgd. Er is, in vergelijking met de eerste nummers, sindsdien aan zowel het uiterlijk als aan de inhoud van het Vat nogal wat veranderd. Steeds echter is ernaar gestreefd dat de lading gedekt werd door de vlag: van en voor het personeel. Dat dit laatste inderdaad geen loze leus is geweest betekent voor mij een grote voldoening. Waaraan ik onmiddellijk wil toevoegen, dat het zonder de plezierige medewerking, van hoog tot laag, altijd en overal, niet mogelijk zou zijn geweest die leus waar te maken. Evenals zoveel andere dingen is, zou men kunnen zeggen. Vers van 't Vat in de stroomversnelling van deze tijd ge komen. De veertiendaagse verschijning is daarvan een wel zeer letterlijk voorbeeld. Wat de actualiteit betreft een heel duidelijk winstpunt. Aan Vers van 't Vat-nieuwe-stijl zal vanaf heden door mijn collega van het Amstel personeels blad Het Spongat, de heer R. G. H. Elfrink, gestalte en inhoud worden gegeven, terwijl ik mijn werkzaamheden ten behoeve van de commerciële bladen Het meest getapt en Bulletin in versterkte mate zal voortzetten. Wat het personeelsbiad-nieuwe-stijl betreft doe ik van haue een beroep op allen, die mij in staat gesteld hebben van Vers van 't Vat-oude-stijl een blad van en voor het perso neel te maken, mijn opvolger dezelfde plezierige medewer king te geven. Zeker nog in de eerstkomende tijd, maar ook daarna, waar en wanneer nodig, blijf ik uw redacteur W. J. Bruggeman. Bij de foto. Eind 1957 onderging Vers van 't Vat een face lift. U ziet de voorpagina's in miniformaat uit de periode 1958 tot 1962.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 5