VAN DE ONDER NEMINGS RADEN CONCERN PERSONEELSBLAD VERS VAN 'T VAT: VOORTAAN VEERTIENDAAGSE VERSCHIJNING Op 21 en 22 januari 1970 kwamen de ondernemingsraden van Heineken in vergadering bijeen. In deze vergaderingen deelde de voorzitter mede, dat in de periode februari- mei 1970 cursussen voor de leden van de ondernemingsraad zullen worden gehouden. Het personeelsblad Vers van 't Vat zal in een nieuwe vorm gaan verschijnen. Daarover zullen aan het personeel nadere mededelingen worden gedaan (zie hiernaast). Het belangrijkste onderwerp van deze vergaderingen was de harmonisering van de arbeidsvoorwaarden van Heineken en Amstel. Hierover werd een zeer openhartig gesprek gevoerd. Teneinde de leden alle gelegenheid te geven hun gedachten over de ver schillende onderdelen van de harmonisatie te uiten, zegde de voorzitter toe hierover nog een aparte vergadering te houden met delegaties uit de onder nemingsraden op 4 februari. In Amsterdam werden vragen gesteld over de mogelijkheid om bij pensione ring de premie van de premiespaarregeling over de gespaarde bedragen voort te zetten totdat de vereiste periode van 4 jaar is bereikt. Ook werd gevraagd overwerk in aanmerking te nemen voor de berekening van het inkomen, waarover tantième wordt uitgekeerd. Tenslotte vroegen de leden aandacht voor hen, die in de invaliditeitsregeling zijn opgenomen. Het kan voorkomen, dat zij gedeeltelijk arbeidsgeschikt worden verklaard, waarna dan onderzocht moet worden of zij in eigen bedrijf passend werk kunnen vinden. De inhoud van de invaliditeitsregeling zal aan betrokkenen zo duidelijk mogelijk worden toegelicht. In Rotterdam werd door de leden de overplaatsing naar Zoeterwoude aan de orde gesteld. Gevraagd werd zo spoedig mogelijk informatie te geven over regelingen en mogelijkheden in verband met deze overplaatsing. Naar aanleiding van berichten in Vers van 't Vat over de flats in Delft, ge bouwd met deelneming van het Heineken's Pensioenfonds, werd gevraagd in een voorkomend geval het personeel in de gelegenheid te stellen eventueel bij voorkeur een flat te kunnen huren. De voorzitter zegde toe dit nader te zullen onderzoeken. Door de fusie Heineken/Amste! en de daaruit voortgevloeide integratie is de behoefte ontstaan aan één personeelsblad voor het gehele brouwerijpersoneel. Tot voor kort verscheen bij Amstel de 14-daagse uitgave Het Spongat, terwijl het Heineken personeel tot nu toe maan delijks Vers van 't Vat ontvangt. Om een zo goed mogelijke personeels- voorlichting te verkrijgen en een wezen lijke communicatie binnen het gehele concern tot stand te brengen, is besloten met ingang van donderdag 19 maart een 14-daags blad voor het gehele brouwerij- personeel te laten verschijnen. Dit blad zal de naam Vers van 't Vat dragen. De grotere frequentie van het blad zal de actualiteit in de berichtgeving zeer ten goede komen, terwijl de gewijzigde uitvoering (groter formaat en andere opmaak) hopelijk een ieder tot lezen zal aanzetten. 2

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 4