Keukenzitjes op drie poten Wele krukjes, tabouretjes en dergelijke op drie poten hebben gevaar van kantelen als men op de zitting gaat staan. Det komt omdat het ronde zitje tussen twee poten buiten de steunpunten van de poten steekt, zie tekening. Plaats men zijn ge wicht dan buiten de stippellijn dan kantelt het geheel. Beter zou zijn de krukjes van vier poten te voorzien of de drie poten zover naar buiten te plaatsen dat de zitting in zijn geheel binnen de steunpunten van de poten blijfr. M. van Delft (Noot van de redactie: Krukjes op vier poten zullen minder gauw kantelen, maar hebben wel eerder kast van wiebelen. Overigens, een zitje is om op te zitten, niet om op te staan. Helaas uit gemak zucht zal de mens wel door blijven gaan gebruiksvoorwerpen op een verkeerde en onveilige manier te gebruiken. U kent toch wel de veiligheidsplaat met de tekst: „Haal een trapje!"?) uwwwwwvwvwwwwwwwvwvwvwwvwwvwvwv Winnende limerlc BASJE 3 Het wordt steeds moeilijker om uit de toenemende inzendingen de beste limerick te kiezen. Ook dit keer zijn er weer vele inzen dingen. Er zijn er bij die wal drie of meer linericks uit hun pen laten vloeien, en toch kan uit al die limericks er maar één winnen. Toch zullen wij proberen geslaagte lime ricks te plaatsen als deze geschikt zijn ook zonder het plaatje. De inzonder ont- vangt hiervoor een kleine boloning. Ge zien de plaatsruimte kunnen dit er niet veel zijn. De beste is dir keer van J. H. Loorback, Da Costastraat 42, Haarlem. Ons Basje heeft een zeer goede reden Om nooit meer een trap te betreden Wanneer zo gezegd Een tree is „belegd" Hij kwam eens té rap naar beneden.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 31