UITSLAG Vraag- en Antwoordprijsvraag 104 Bij de velen inzendingen ditmaal een col lectieve inzending van de Technische School uit Maarsbergen, het was een heel pak. Deze prijsvraag stond zo in de belang stelling, dat de klasseleraren het vodig en nuttig vonden om alle leerlingen te animeren aan deze wedstrijd mee te doen. In de veiligheidsles werd de prijsvraag behandeld. De apgave gaf ruimschoots voldoende stof voor een klassengesprek. Op zelf gefabriceerde briefkaarten werd het grote aantal inzendingen collectief opgestuurd. Op deze wijze werd op de porto nog veel bespaard. Wij geloven dat deze methode navolging verdient, niet alheen van scholen maar ook van bedrijven. En dan nu de resultatun: Heel veel inzen dingen waren niet correct, zo lezen we vele malen: „Nu werk veilig" en „Werk nu veilig". De juiste oplossing luidt: „Werk veilig, nu!" Gezien hit belang volgen hier de twaalf vragen met de juiste antwoorden. 1. Waar gebeuren de minste dodelijke ongevallen? R. In fabrieken en werkplaatsen. 2. De spanning van een wisselstroom is ongevaarlijk tot: L. 42 volt. 3. Een elektriciteitsbrand mag wel wor den geblust met: G. Koolzuursneeuw. 4. Hoe tilt men zware voorwerpen? K. Met gestrekte rug en gebogen knieën. 5. Het Veiligheidsinstituut staat in: I. Amsterdam. 6. Driehoekige verkeersborden zijn bor den die: V. Een gevaar aanduiden. 7. Bij het opsporen van een lek in een gasleiding gebruikt men: E. Zeepsop met kwast. 8. Het opvolgen van veiligheidsinstruc ties is in de eerste plaats in het be lang van: U. U zelf. 9. In de werkplaats vliegt een bak met olie in brand, hoe blust u? W. De bak afdekken met een me talen plaat. 10. De spanning van een gelijkstroom is ongevaarlijk tot: E. 110 volt. 11. Als in de bebouwde kom 70 km mag worden gereden, hoe snel mag dan een bromfiets rijden? N. 30 km. 12. Voor een brand is nodig? I. Brandbaar materiaal, zuurstof en verhitting. Dit zijn des winnaars, die elk een prijs wonnen van 10,Vijf prijzen zijn beschikbaar gesteld door Koninklijke Zwavelzuurstoffabrieken v/h Ketjen te Amsterdam: J. Dols, Pelerstraat 3, Munstergeleen (ZL); A. J. Laan, Twiskeweg 244, Zaan dam; H. Stevens, Moerdijkstraat 5, Eind hoven; G. Timmer, Kokmeeuwstraat 3, Dordrecht; M. Vrelust, Colomastraat 5, Mechelen, België; H. de Vries, Texel- stroomlaan 52, Den Helder; G. van Bem- mel, LBW 4; T. Koudijs, Meub. 3; W. Nab, M2C en G. P. Wes, LBW 4, allen leerlingen Technische School Maarsber gen. De prijzen worden verzonden door het Veiligheidsinstituut, Hobbemastraat 22, Amsterdam. wwwwwwwwwwww

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 30