MENSEN EN MODE BELASTINGPRAATJE AMSTERDAM ROTTERDAM DEN BOSCH (een frielans bijdrage) Aangezien dit het eerste stukje is, wat ik over mode wil gaan schrijven, begin ik met de vraag „Waarom kleedt men zich ledereen weet dat je niet zonder kleding kunt vanwege het klimaat in ons land. Nu kun je wel in jute gaan lopen om warm te blijven, want dat is geen probleem, maar dat willen we niet want we zien er graag leuk uit. Dat doe je niet alleen voor je zelf, maar ook voor een ander, want onbewust wil je opvallen. Er zijn maar wei nig mensen die opvallen doordat ze goed gekleed zijn. Dat zijn niet de mensen die er het meeste geld aan uitgeven, maar degenen die met zorg hun kleding kiezen. En dat is nu iets wat maar weinig mensen beseffen, want kleding hoeft niet altijd duur te zijn om er goed in uit te kunnen zien. leder kledingstuk kan tot zijn recht komen als het maar door de juiste persoon gedragen wordt. Hoe vaak denk je niet bij jezelf „wat ziet die er afschuwelijk ge kleed uit, hoe kan iemand er zó bij lopen". Dat komt dan alleen omdat het niet staat en niet om dat de kleding op zichzelf niet mooi is, want een ander kan er fantastisch in uit zien. Let daar om altijd goed op, of de kleur je wel staat als je iets koopt. Ook de combinatie van een sjaal of ceintuur die verkeerd gekozen wordt, kan een kledingstuk totaal bederven. De roklengte is iets dat met persoonlijke smaak te maken heeft. Hierover wil ik graag een volgende keer een stukje schrij- Elly Spiekerman Hieronder volgen enkele tips voor studerende jongeren, die niet we ten dat zij vermindering van loon belasting kunnen krijgen. De ver mindering van loonbelasting geldt onder andere voor studiekosten voor een opleiding of voor een beroep. Onder studiekosten wor den verstaan lesgelden, boeken, reis- en verblijfkosten voor het volgen van de lessen en naar de examens. Tevens komen in aan merking voor aftrek de kosten voor verlichting en verwarming studeerkamer. Vergoedingen door de werkgever gedaan moeten in mindering wor den gebracht. Om vermindering te verkrijgen moet men een for mulier aanvragen bij de inspec teur der directe belastingen van zijn woonplaats. Na terugont vangst van het formulier door de inspecteur, kan deze een beschik king afgeven. Deze beschikking moet aan de werkgever worden overhandigd, die voor de verwer king zorgt. Het was niet de bedoeling een uitgebreide opsomming te geven van alle aftrekbare kosten, waar voor men in aanmerking kan ko men. Wil je nog meer weten over deze materie koop dan de Belas ting-almanak van Elseviers-week- blad. Leen (Gegevens uit de Belasting-almanak) de commerciële mensen er weer eens goed afkomen ze op de Herengracht n.l. over een complete tapinstallatie be schikken daar dus wel kon, wat des tijds op de 6e verdieping van de Volkskrant niet mogelijk was, hoewel daar ook behoor lijk wat mensen zitten ze het daar nog steeds met een ijskast moeten doen ze wat dat betreft dus op de zelfde lijn staan als de men sen in het Frans Halshuis en de Quellijnstraat het nu echter de moeite van een tap niet meer waard is de Wibauters namelijk medio dit jaar naar het Wetering plantsoen verhuizen dan het nieuwe hoofdkantoor klaar is hier wel een en ander aan schijnt te mankeren het er van binnen een beetje raar uit gaat zien er zodoende wel moeilijkhe den zullen komen met het in richten van wat kamers deze nl. zo smal worden, dat een normaal bureau er over dwars net in past corpulente mensen niet eens langs hun eigen bureau kun nen lopen ze er dus maar over heen moeten springen ze hiervoor, tegen de tijd dat het nodig is, een cursus kun nen volgen onder het motto: Hoe spring ik hoog, maar val ik zacht dit natuurlijk alleen geldt voor diegenen die persé hun bureau overdwars in de kamer willen zetten er nog een mogelijkheid be staat: met de rug tegen de muur wel blijkt dat verhuizen op het ogenblik de sport is waar bij ons het meeste aan gedaan wordt, maar het ook de meest vervelende is men zich stierlijk verveelde in de verlengde lunchpauze en van „armoe" nog maar een pilsje nam Heineken flink geschrokken is van dat „armoedige" pilsje toen onmiddellijk aan de werktijden is gesleuteld sinds we korter lunchen en eerder naar huis gaan geen misverstanden maer omtrent het Heerlijk Helder Prachtpils de wereld ingeslingerd wor den de heren nu net voor de Fa beltjeskrant klaar kunnen zijn met de afwas, hatsekidee! ...een supermachinemoller over geplaatst wordt naar Amster dam in Den Bosch nu geen klap pen meer gehoord zullen wor den men in Amsterdam dus ge waarschuwd is en een hele machine voor twee telt zij dus goed op hun tellen moeten passen de overplaatsing door zal moe ten gaan omdat er geen hele machines meer in Den Bosch zijn Zuid-Nederland ook zijn wal letjes heeft dit door zijn ligging de Zuid- wal genoemd wordt .deze primeur voor rekening van Heineken komt dit een speciale attractie voor Heineken-afnemers is dit dus een commerciële in richting heeft gekregen, maar er nu echter sprake is van functiediscriminatie omdat de medewerkers daar namelijk niet behoeven te klokken ingeval van brand dus niet te controleren is wie uit de brand is dit dus een levensgevaarlijke situatie is en dat dit ook op ander gebied tot uiting komt zij namelijk nu reeds te wei nig ruimte hebben en er niet meer uitgebreid kan worden er zodoende niet meer gefu seerd kan worden dit echter tot zekerheid dient voor nog niet overgeplaatsten

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 27