PAUL IS NOG STEEDS BU QMS Hetgeen momenteel de gehele (pop)wereld bezig houdt, is de vraag of Paul Mc. Cartney van de fameuze Beatles de werke lijke Paul is, of een dubbelgan ger, opgepikt uit Canada. Is Paul dan toch omgekomen bij een auto-ongeluk in z'n snelle Aston- Martin, enkele jaren geleden? Hier volgt dan een verslag, dat ik voor jullie uit het Amerikaanse magazine "Life" opsnorde en dat dan misschien wat verheldering kan brengen in deze "Magical Mistery Tour". Duizenden en nog eens duizenden krankzinnige Beatlefans hebben zogenaamde bewijsstukken tegen elkaar af gewogen, en zijn tot de conclu sie gekomen, dat er een of ander ongeluk met Paul moet zijn ge beurd. Er was genoeg om te onder zoeken. De adspirant onderzoe kers zijn klaarblijkelijk maanden lang bezig geweeest om alle Beatle-platen na te gaan De platen zelf hebben ze gedraaid op 78, 45, 33 en zelfs op 16 toeren. Iedere track van elke plaat is onderzocht. Tevens heb ben ze de moeite genomen om bandopnames achterstevoren te draaien. Daarnaast werden alle hoezen met de nauwkeurigheid van het CIA laboratorium onder zocht. "Ik ben er zeker van, de bewijzen zijn er toch", sprak Louis Yager, de voorzitter van de "Is Paul Mc. Cartney Dood Club" van de Hofstra Universi teit. Zo wordt bijvoorbeeld op de hoes van Sgt Pepper een hand boven het hoofd van Paul ge houden. Tevens is Paul de enige die met z'n rug naar de camera staat, op de achterkant van de zelfde hoes. Tot overmaat van ramp draagt Paul ook nog over z'n militair uniform een armbatch waarop de letters O.P.D. staan, waaraan de onthutste fans on middellijk de onverbrekelijke con clusie hebben verbonden, dat deze letters betekenden: Original Paul Dead. Ook met het op verschillende toeren draaien en het terug draaien van verschillende tracks kwamen de onderzoekers tot ver rassende ontdekkingen. Op de witte dubbel-L.P. nl. tussen de nummers I am so tired en Black bird kan men duidelijk een ge mompel waarnemen. Toen men dit gemompel achterstevoren draaide, hoorde men duidelijk John Lennon verklaren: "Paul is dead, miss him, miss him, miss him". Ook in het nummer Straw berry Fields ontdekten de fans weer een meer dan verrassende mededeling van John Lennon n.l. "I buried Paul" ("Ik heb Paul begraven"). Uiteraard zijn de onderzoekers met hun bewijsstukken naar Derek Taylor, de persagent van de Beatles gestapt. Natuurlijk had hij voor alle be wijsstukken een keurige verkla ring. Op "Strawberry Fields" zou Lennon n.l. gezegd hebben "I am very bored". Veel verder ging hij niet in op de nogal delicate kwestie. Wel gaf hij nog toe, dat het best in het slimme brein van John Lennon kon zijn opgekomen om iets achterstevoren op te nemen. Hiermede werd het on derzoek afgesloten, alhoewel de fans in 't geheel nog niet tevre den waren "maar het is allemaal te emotioneel, zodat we er voor lopig maar in berusten en het De Beatles tijdens de repetitie voor een kerstshow. Boven links George Harrison, rechts Ringo Star, onder links Paul en rechts John Lennon. nogmaals rustig gaan analyseren" aldus Yager. Voeg ik er nog aan toe, dat Paul de laatste jaren altijd werd gezien in gezelschap van Jane Asher, terwijl hij dit voorjaar plot seling met de Amerikaanse Mrs. Linda Eastman trouwde. Enfin, ieder heeft zo z'n eigen gedachte over deze eigenaardige zaak; desondanks hoop ik dat de Beatles nog vele Sgt. Peppers en Abby Road's maken met of zonder een echte Paul. Hans (Bron: Life 24 november 1969). Een vrij recente foto van Paul met zijn Amerikaanse vrouw Linda Eastman en haar dochtertje Heather (6) op weg naar de Franse Rivièra voor een korte vakantie.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 26