UITGAAN IN: "JULLIE HEBBEN HET VEEL TE GOED..." Drideeënbus is een nieuw rubriekje, dat naar wij hopen een even voorspoedig leven gaat leiden als "Aan de tap wordt gefluisterd". Deze ideeënbus van Drieluik staat open voor iedereen, die met een zinnig of onzinnig (maar dan wel leuk) idee komt. Beloningen zijn er ook: in de vorm van eervolle vermeldingen. Het beste idee van het jaar krijgt de speciale 3Luik-prijs. En hier is dan het eerste Dridee: Amsterdam: De heer K. te A. vermengde toevallig druivensap met bier (Heineken). Dit smaakt zo lekker volgens hem, dat hij voorstelt om dit mengsel op de markt te brengen onder de naam "drubie". Misschien is het een idee om zelf eens te proberen. (Wij staan niet voor de gevolgen in. 3-Luik.) Natuurlijk komen we hier volgende keer veel ruimte te kort, want iedereen (vooral 'n Drieluiker) zit boordevol ideeën. Dat is echter helemaal geen bezwaar. Er komen altijd weer nieuwe Verse Vaten met nieuwe Drieluiken. Drideeën kunnen dus onbeperkt gezonden worden aan de redactie van Drieluik. Dat krijg je te horen van ouders en/of grootouders als je thuis komt met de mededeling dat je maar 50,opslag gekregen hebt en je de hele familie, die er verder ook niet mee zit, dreigt met het nemen van je ontslag. Tot overmaat van ramp vervol gen ze dan nog met "Nee, dan wij vroeger pas". En plotseling verandert die anders zo goeie ouwe tijd in een ellende die niet te overzien was. Je haalt je schouders op en staat er verder niet bij stil. toch kijk je wel even raar als je, zoals wij, ineens een „CAO" voor kantoorklerken uit 1850 voor je neus geschoven krijgt. Wij hebben hem dan ook voor de aardigheid even hier af gedrukt. 1. Godsvrucht, properheid en stipt heid zijn karaktertrekken, de welke onontbeerlijk zijn voor een goede handel; 2. Op aanwijzing van de Gouver neur heeft onze firma de werk uren verminderd en het personeel dient vanaf heden slechts op weekdagen ten burele te zijn tussen zeven uur des voormid dags en zes ure des namiddags. 3. De zondag dient voor de kerk gang, maar mocht iemand goed van node hebben, dan zullen de klerken op zondag ten burele werken; 4. Dagelijkse gebeden zullen iedere morgen gezegd worden in het Grote Kantoor. De klerken die nen aanwezig te zijn; 5. Kleding dient sober te zijn. De klerken zullen zich hoeden voor het dragen van kleding in op vallende kleuren en van kousen, die niet gestopt zijn; 6. Overjassen en overschoenen mo gen niet ten burele aangehouden worden, halsdoeken en hoofd- kleding kunnen in geval van guur weer gedragen worden. Er is voor een kachel gezorgd ten gerieve van de klerken. Steenkool en hout moeten in een kast opgeborgen worden. Aan bevolen wordt dat iedere kan toorklerk gedurende de tijd van het koude weer vier ponden steenkool per dag meebrengt; 7. De klerken mogen het vertrek niet verlaten zonder toestemming. Het is toegestaan de natuurlijke drang te volgen, waarvoor zij de tuin achter de tweede poort kun nen gebruiken. Dit terrein dient in goede staat gehouden te wor den. 8. Gedurende de kantoortijd is spre ken verboden; 9. Het hunkeren naar tabak, wijn of sterke drank is menselijke zwak heid en derhalve voor alle kan toorklerken verboden; 10. Nu de kantooruren drastisch ver minderd zijn en wel tot elf uren per dag, is het tot zich nemen van voedsel toegestaan tussen half twaalf en twaalf uur, maar het werk mag onder geen enkele voorwaarde onderbroken worden; 11. De klerken moeten zelf hun schrijfpennen mede brengen. Een slijper is op aanvraag bij de boekhouder aanwezig en verkrijg baar; 12. Een oudste klerk wordt benoemd die verantwoordelijk is voor de properheid van het kantoor en alle jongste klerken zullen zich veertig minuten vóór het gemeen schappelijk gebed bij hem melden voor het schoonmaken der ver trekken en zij zullen na kantoor tijd blijven voor dergelijke werk zaamheden; borstels, bezems, zeep en water worden door de firma beschikbaar gesteld; 13. De nieuwe verhoogde weeklonen zijn voor jongens tot veertien jaar 0,52, jongste bediende f 2,40, aankomende klerken f4,50, kler ken 5,50, oudste klerken na vijf tien jaar diensttijd 10,25. Er wordt verwacht dat iedereen hier mede een verhoogde hoeveelheid werk zal afleveren. (Overgenomen uit ,,van Beurs en Bond"). Ontstellend, niet? Het lijkt meer op een goeie mop dan op de harde werkelijkheid die toen toch echt zo was. Maar ach, zeg je dan en haalt weer je schouders op, als je in die tijd leefde, wist je ook niet beter. Zo is het toch? Bovendien zullen ze vroeger ook wel eens geklaagd hebben, anders hadden wij het nu niet "veel te goed". AMSTERDAM Concertgebouw Iedere vrijdagavond t/m 29 mei а.s. cabaret PePijn met Opus 4. Medewerkenden: Paul van Vliet, Liselore Gerritsen en Ferd. Hugas. Aanvang: 20.15 uur. Telefoon: 020-71 83 45 Lurelei-Theater, Leidsekade 90 Kabaret: Met blijdschap geven wij kennis van met Gerard Cox, Conny Stuart en Frans Halsema. Dagelijks (behalve maandag) om 20.30 uur. Telefoon: 24 83 01 Tenttheater Olympisch Stadion elke avond, (behalve maandag) Musical Hair (gedeeltelijke ver taling). Elke vrijdag en zaterdag nacht voorstelling. Aanvang 12.00 uur, ROTTERDAM t/m 4 maart 1970 in het Luxor- theater Volkstoneel met De Jan tjes, Ramses Shaffy, Elsje de Wijn en anderen. 8.15 u. t/m 7 maart 1970 iedere zaterdag in de kleine zaal van de Doelen cabaret PePijn. 8.15 u. 5 t/m 11 maart in het Luxorthea- ter "Potasch en Perlemoer" met o.a. Johan Kaart en Johan Bos kamp. 8.15 u. DEN BOSCH begin maart. Iedere 1e zondag van de maand in de Stadsschouw burg "Op de koffie bij" gratis toegang. Hierbij speelt het Bra bants Orkest. 2 maart 1970 Musical "Hello Dolly", Stadsschouwburg. 5 maart 1970 IJshockeywedstrijd 's-Hertogenbosch tegen Tilburg, Nederlandse competitie. Aanvang 8.30 uur op overdekte ijsbaan. 7 en 8 maart 1970 4e Interna tionaal Concours Hippique in Brabanthallen. 13 maart 1970 "Jazz in 's-Herto- genbosch", Theatercafé.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 25