AFSCHEID A. J. BACKER Ome Arie, blij met het cadeau-i het-personeel. Vrijdag 30 januari 1970 waren weer velen naar 't Koel- schip gekomen om van een bekende figuur in de Amster damse brouwerijgemeenschap afscheid te nemen. Na bijna 42 jaar zat het er op voor Ome Arie, zoals hij de laatste 15 jaren bekendheid had verworven als tapper in de raads kelder. De heer Timmer sprak, zoals gewoonlijk zeer spits vondig, over een aantal pikante bijzonderheden uit de Bij zijn afscheid ontving de heer Backer de (versierde) bierkraan uit de raadskelder dis aandenken. Links de heer Timmer. loopbaan van de heer Backer. Allereerst bracht hij echter hem en zijn vrouw een eresaluut voor de enorme dosis liefde en wilskracht, waarmee zij hun twee zoons hebben opgevoed en de mooie plaats die dezen mede daardoor in de maatschappij hebben bereikt. Het deed de spreker voorts genoegen de heer Gerrit Schutter (gepensioneerd) bij de belangstellenden te hebben gezien, want Gerrit Arie waren lange tijd een begrip geweest in dezelfde mate als C. A., Jansen en Tilanus, Sloot en Van Deudekom en Amstel en Heineken. Omdat de kraan zo'n belangrijke rol in het leven van Ome Arie heeft gespeeld, overhandigde spreker hem de ver sierde bierkraan uit de raadskelder als aandenken voor de tijd dat hij vaak de redding bij grote dorst was. Namens het personeel bood de heer Timmer een fiets aan met de beste wensen voor de toekomst. De heer Van der Togt sprak over de tijd die hij met Ger rit Arie had meegemaakt. Een tijd van lol en gein maar ook van grote plichtsbetrachting. Namens de collega's, de rondleiders en een groepje mensen, die na kwart over vijf Arie nog wel eens goeiedag kwamen zeggen, overhandigde hij een complete hengeluitrusting. De eerste vis aan de hengel was een karikatuur (van Arie) die in zich enige verrassingen verborg, zoals een lidmaatschap van de Am sterdamse hengelclub. Namens de gepensioneerden sprak de heer Vos over de heer Backer als laatste der Mohikanen. De heer Hesselius noemde hem echter de man van het zwierige gebaar en de geestelijke inspiratie. Namens de Heineken galerij bood hij een schilderij aan. De heer Bouwmeester van de telefoon dienst vertolkte een zeer belangrijk gedeelte van een werk dag van de heer Backer, namelijk de tijd tussen 14.30 en 18 uur. Dit alles in gebarentaal, hetgeen grote hilariteit ver oorzaakte. Namens de Amsterdamse slijters overhandigde de heer Weisscher nog iets als dank voor de vele prettige avonden. Tot slot dankte de heer Backer mede namens zijn vrouw en kinderen voor alle overweldigende dingen die op deze dag waren gebeurd en zei voorts een slechte spreker te zijn, maar een betere drinker. Bij het gezellig samenzijn daarna bleek het laatste bij velen het geval. Enigszins jammer dat een "technische" storing een, naar veler mening vroegtijdig, einde aan deze afscheidsreceptie maakte. L.H. Mede namens mijn vrouw en kinderen wil ik mijn hartelijke dank betuigen aan directie, bedrijfsleiding, chefs, collega's en het gehele personeel voor de belangstelling, de toespraken en de mooie cadeaus ter gelegen heid van mijn afscheid. Ook degenen buiten Heineken, die hebben bijge dragen tot de onvergetelijke viering van mijn afscheid, mijn hartelijke dank. Amsterdam A. J. Backer DANK Mede namens mijn vrouw stel ik er prijs op allen, die op zo prettige wijze alsnog aandacht hebben willen besteden aan mijn afscheid in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, hartelijk te bedanken. Amsterdam P. J. Adriaanse Door de gepensioneerden van de Rotterdamse vestiging is mij het verzoek gedaan de directie en het personeelfonds hartelijk te danken voor het kerstpakket, dat weer bijzonder in de smaak is gevallen. Ook voor de gezellige middagen eens per maand en de goede zorgen van het personeel van kantine Hollandia spreken zij graag hun erkentelijkheid uit. Rotterdam J. L. A. Zom 55-JARIG HUWELJK Op 17 maart hopen de heer en mevrouw A. J. Elverding (Amsterdam) de dag te herdenken waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijk tra den. Ook voor hen onze hartelijke gelukwen sen. 50-JARIG HUWELIJK De heer en mevrouw H. Verhoef (Amsterdam) herdachten op 12 februari de dag waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Van harte gelukgewenst! DE LEEFTIJD DER STERKEN Op 5 februari vierde mevrouw J. M. Groos- Rademaker (Rotterdam) haar 85e verjaardag. Op 3 maart hoopt de heer C. A. J. A. Pasché (Rotterdam) zijn 80e verjaardag te vieren even als de heer J. Castelein (Rotterdam) die op 7 maart tot de „sterken" zal gaan behoren. Onze welgemeende felicitaties voor hen allen. DE LEEFTIJD DER ZEER STERKEN Eveneens gaan onze hartelijke gelukwensen uit naar de heer J. Bethlehem (Rotterdam) die op 6 februari 95 jaar is geworden en naar me vrouw K. H. Hippe-Varsseveld (Amsterdam) die op 24 maart haar 91e verjaardag viert. 15

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 17