EERSTE DELEN PROEFTANK NAAR DEN BOSCH VERSCHEEPT (of: Apollo-project naar Cape Carnaval) Hoge Oeteldonksche onderscheiding voor de heer A. H. Heineken Op donderdag 5 februari werden vanuit de Waalhaven te Rotter dam de eerste delen verscheept van een stalen tank, die voor het nemen van proeven op het brou werijterrein in Den Bosch zal worden geplaatst. De tank, die een diameter van 6 meter heeft, zal verticaal worden opgesteld. De totale hoogte zal te zijner tijd ruim 23 meter bedragen. Mede door het bordes, dat als een lanceertoren langs de tank komt te staan, geeft het geheel het idee van een ruimteraket. Vandaar dat onder onze technici het totale plan al spoedig de naam „Apollo-project" kreeg. Op de foto's ziet u hoe het eerste deel (het onderste stuk) van de tank en het bordes met behulp van een drijvende bok van de wal getild en op een platte schuit gezet werden. In de nacht van 6 op 7 februari, dus vlak vóór het grote feest, werden de eerste delen van het Apollo-project op Cape Carnaval in Den Bosch gelost. Het bordes (5,6 ton) hangt in de takels. Met kunst- en vliegwerk (letter lijk!) werd het 18 ton zware tank gedeelte op de platte schuit ge zet. Voor de elfde maal een zeer belangrijk carnavalesk lustrum werd op carnavalsdinsdag op de brouwerij te Den Bosch Prins Amadeiro XX met zijn gevolg en de Oeteldonksche hoogwaardigheidsbekleders ontvangen. On der de vele notabele Oeteldonksche gasten had zich ook de heer Heineken geschaard die, nadat de heer Kloppenburg Prins Amadeiro had verwelkomd door Z.K.H. werd be noemd tot Opperhofbrouwer van het Oeteldonksche rijk en gerechtigd tot het dragen van de daarbij behorende versierselen. Tevens bood Z.K.H. de heer Heineken de bij deze onderscheiding behorende fraai gecalligrafeerde oor konde aan. De heer Kloppenburg overhandigde de officiële genodigden een tinnen bierpul met persoonlijke inscriptie als herinne ring aan deze elfde ontvangst, die een bruisend hoogtepunt vormde in de drie dolle carnavalsdagen. De heer Heineken bekijkt, samen met Prins Amadeiro, de versierselen behorende bij zijn benoeming tot Opperhofbrouwer van het Oeteldonksche rijk.

Vers van 't Vat | 1970 | | pagina 10