MEDEDELING RAAC PRODUKTIE AMSTEL BIER VAN HELMOND NAAR AMSTERDAM De kwestie van de eventuele uitbreiding van het bedrijf te Helmond tot een complete brouwerij, is vooral door de fusie Heineken/Amstel in een geheel ander licht komen te staan. De eerder door Amstel gevoelde noodzaak om uit concurrentie- overwegingen en om redenen van technische aard een begin te maken met de vestiging van een brouwerij in het zuiden van het land, is niet meer aanwezig. Na bestudering van het vraagstuk van de vergroting van de produktiecapaciteiten van de tot het Heineken concern behorende bedrijven, kwamen wij tot de overtuiging dat. om een verant woorde geografische spreiding van deze capaciteiten te ver krijgen, de uitbouw van het bedrijf te Helmond tot een volledige brouwerij niet verantwoord zou zijn. De bedrijfseconomische consequentie hiervan is, dat wij moes ten besluiten de produktie van het bedrijf te Helmond, bestaande uit lager- en afvulafdelingen, na afloop van het seizoen 1970 over te brengen naar de Amstel brouwerij te Amsterdam. Aldaar zullen die aanvullende voorzieningen worden getroffen, die nodig zijn om de produktiecapaciteit, mede gezien de stijgende verkoop van Amstel bier, voldoende te vergroten. Door de gestage groei van het concern kan gelukkig aan het voltallige personeel van de Helmondse vestiging een gelijkwaar dige plaats worden aangeboden bij de Heineken brouwerij te Den Bosch, waardoor het dienstverband normaal kan worden gecontinueerd. Voor hen, die de voorkeur geven aan een arbeidsplaats in Helmond, zullen er vermoedelijk eveneens mo gelijkheden zijn. Er zijn namelijk contacten met industriële gegadigden inzake de overname van het terrein en de gebou wen. Verwacht mag worden, dat een nieuwe industrie geïnteres seerd zal zijn in het aantrekken van personeel. Met de vakbonden en de ondernemingsraad Helmond zijn wij in overleg over de sociale begeleiding van de uit het bovenstaande voor het personeel voortvloeiende wijzigingen. Bovendien zal er in de komende maanden voldoende gelegenheid zijn de per soonlijke belangen van de Helmondse werknemers met hen te bespreken. De maatregel zal geen verandering brengen in de distributie, die via alle gebruikelijke verkoopkanalen op geheel dezelfde wijze zal worden voortgezet. DE RAAD VAN BESTUUR Als laatste van de serie mededelingen van de Raad van Bestuur over de organisatorische opzet van de Divisie Commercie Nederland, de Technische Divisie en de Concernstafdiensten laten wij hierbij de nieuwe structuur volgen van de Internationale Divisie. Zoals u uit bijgaand schema I zult zien zal de Internationale Divisie worden georganiseerd in twee groe pen en een aantal staforganen. Alle internationale activiteiten van Heine ken zowel als van Amstel zullen in deze groepen en stafdiensten worden geïntegreerd. I Groep Export (schema II) Deze groep zal onder leiding staan van de heer M. J. Weymarshausen. thans directeur van Heineken's Brou werijen Nederland N.V. Onder leiding van de heer Weymars hausen staan drie ..Regional Man agers", te weten: 1. Regional Manager voo en Afrika: de heer J. C. Cornelis portmanager Heineken rijen Nederland N.V.; 2. Regional Manager voo de heer D. Leegstra, tf manager Heineken's 1 Nederland N.V.; 3. Regional Manager t Oceanië, Military en viand: de heer J. Siep, thans ager Amstel Brouwerij Voorts een stafafdeling n hoofd een „shipping-ma heer J. Burger, die tha functie bij Heineken's I Nederland bekleedt. II Buitenlandse Belangen De groep Buitenlandse B geleid worden door drs. A thans directeur Amstel Bro Het bedrijf in Helmond. (Foto KLM-Aerocarto). 5 6

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 6