FOTO EN FILMCLUB ROTTERDAM Bossche PV had unieke (circus)avond VAN ONZE VERENIGINGEN de prent. Dit gedeelte vraagt ook onze aandacht en verstoort enigszins de compositie. Als u deze foto horizontaal afdekt, dus vlak boven de paal, of vlak onder de bloembakken, of vlak boven de bloem bakken, krijgt u weer een andere afbeelding. Probeert u dit eens met een stukje papier! Een nadeel vinden we echter, dat dan de ramen rechts verloren gaan. Weten de Rotter dammers (of niet-Rotterdammers) ook waar deze foto ge maakt is? Stuurt u uw oplossing op naar de secretaris van de fotoclub. Onder de goede inzenders verloten wij een boekenbon. Zoals wij reeds in de aanhef vertelden, een wat ongewone prent. Toch wel leuk. Foto-van-de-maand, december, C. W. Poot, groep gevorderden A. De foto-van-de-maand, december, is anders dan we gewend zijn te publiceren en behoeft daarom ook enige uitleg. Hoewel deze foto beslist interessant is, kunnen we u ver tellen dat ook bij de jury de meningen verdeeld waren. Laten we eerst de positieve punten nader belichten. De foto is goed van compositie. Het beeldwerk is verdeeld door horizontale lijnen met een grappige afsluiting van de bloem- bakjes. De paal en de ramen staan op een sterk punt, de blik wordt getrokken door de paal en gaat via deze naar de ramen rechtsboven. Door de schaduw van de paal op de kademuur krijgt deze foto (althans op het origineel) een driedimensionaal karakter. Bepaald een negatief gedeelte van de foto is de schutting en de nieuwbouw linksboven in In het weekend van 14, 15 en 16 november heeft in Den Bosch een kostelijk ge beuren plaatsgevonden dat zijn weerga niet snel zal vinden. Het in 't vorige nummer van Vers van 't Vat aangekondigde Gran Circo de Amadeiro is een daverend succes gebleken en de leden van de perso neelsvereniging Den Bosch hebben bij de viering van het \2V2-jarig bestaan van de pv kunnen genieten van onvervalst circus. Met 555 man (vrouw) was Den Bosch getuige van de verrichtingen van clowns, acrobaten, dompteurs en vele anderen, onder wie een aantal voor historische gedresseerde cen taurs die dol bleken te zijn op heerlijk, helder Heineken. Waren vaak de lachsalvo's niet van de lucht, dikwijls ook zat het publiek adem loos te kijken naar de moed en behendigheid van deze circusartiesten, allen ama teurs. Moge het oordeel over het bal na afloop ver deeld zijn, toch is men van mening dat de personeels vereniging haar leden een unieke avond heeft geboden. RvE Links: Sophia Petrarchos met haar dorstige centaurs in training. Midden: De geweldige clowns-act van Jo-Jo, Mario en Tonio. Rechts: Circus met hoofdletters: Willem Meuris met zijn volbloeds in vrijheidsdressuur. 25

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 25