AFSCHEID J.H.B. PEELS Er heerste op 21 november een merkwaardige sfeer bij Heineken Den Bosch, enigszins triest en toch ook weer vro lijk. Hoe kan het ook anders, een man die meer dan veer tig (om precies te zijn 44) dienstjaren heeft en die zovele jaren de bezielende leider is geweest van de commerciële activiteiten horeca in het zuiden des lands, ging afscheid nemen. J. H. B. Peels, vaak ook bekend als heer Pils van Heineken, heeft de fakkel overgedragen aan de jon geren. Velen, zeer velen waren bijeengekomen in het ontvangstgebouw, waar de afscheidsreceptie werd gehou den. Ir. Ten Bruggen Cate verwelkomde de aanwezigen en natuurlijk in het bijzonder mevrouw Peels, de dochter van de heer Peels en haar echtgenoot. Hij bedankte de heer Peels voor de prettige wijze waarop deze altijd met de be- De heer Kloppenburg overhandigde mevrouw Peels een fraai boeket bloemen. de achtergrond te blijven wanneer de onderhandelingen hier om vroegen. Naast het vele werk dat u als commercieel man voor Heineken heeft verzet, moet ook genoemd wor den de bijzondere positie, die u innam bij al het personeel van de brouwerij. U was niet de man die zocht naar tegen stellingen tussen produktie en commercie, maar uw streven was gericht op onderling begrip en goede samenwerking. Wij zijn u daarvoor dankbaar." De waardering die allen in Den Bosch voor hem hebben bleek uit het fraaie geschenk, dat de heer Kloppenburg namens het personeel de heer Peels overhandigde, te weten een kostbare aansteker en een diaprojectietafel. Allereerst echter liet hij mevrouw Peels delen in de hulde door haar een fraai boeket rozen aan te bieden. Na de heer Kloppenburg was het woord aan de heer Kuik- man, die op de hem eigen wijze de figuur Peels belichtte in een speech die tintelde als een volmaakt getapt glas bier. Hij haalde aan hoe de man, die bekend stond om zijn ver- kooplust (zeg maar drift), het presteerde om in het prille begin van de brouwerij in Den Bosch op het terrein een kantine te doen plaatsen van de Volksbond tegen alcohol misbruik, hoe de heer Peels die bekend stond om zijn „strijdkreet": „Geef mij goede frontsoldaten en wij ruimen de vijandelijke stellingen op" de „vredesbesprekingen" bij Brabants Dagblad: extra editie! drijfsleiding had samengewerkt, en niet alleen met de be drijfsleiding. Voorts vroeg de heer Ten Bruggen Cate zich af of de heer Peels zoveel carnavalist was dat hij met opzet na 4 x 11 jaar Heineken vaarwel zegde. Hij gaf daarna het woord aan de heer Kloppenburg, die releveerde hoe hij als buur man reeds in het begin van 1940 de heer Peels had leren kennen als de man die altijd en overal voor iedereen klaar stond; hoe hij de heer Peels in 1959 weer ontmoette op de brouwerij en het weer de heer Peels was, die hem behulp zaam was bij het leren kennen van de commerciële sfeer. De heer Kloppenburg zegde de heer Peels dank voor het feit dat deze hem had geïntroduceerd in de commerciële sector, zowel in de binnen- als in de buitendienst, alsook bij de agenten. ,,U, heer Peels, hebt zich doen kennen als een zeer harde werker, die veel tot stand heeft gebracht, maar die ook de wijsheid bezat in bepaalde gevallen iets op Een dronk op het bereiken van het hoogste punt en op de verdere voltooiing van het ge bouw- De heer Heineken (2e van links) met rechts van hem de heren Fennis (architect) en Volkers (aannemer); geheel links de heer Sloot, A Op 21 november gingen twee dundoeken in top, de nationale driekleur en de Hei neken vlag. Het uitreiken van de bouwfooi door de heer Van der Eijk aan ""V opzichter Van Nek, 23

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 23