FLATGEBOUW VAN DE STICHTING HEINEKEN'S PENSIOENFONDS Vanaf de oprichting van de Stichting in 1952 werden niet alle pensioentoezeggingen herverzekerd bij een ver zekeringsmaatschappij. In het begin werd slechts een klein deel door de Stichting voor haar rekening genomen; dit gedeelte „eigen risico" werd in de loop van de jaren steeds vergroot, totdat in 1962 de herverzekering bij derden werd beëindigd en alle binnenkomende gelden zelf werden belegd. Aangezien alle verzekerden belang hebben bij het bezit van het pensioenfonds in het algemeen, is het wellicht interes sant te weten wat er met die door de Stichting ontvangen gelden gebeurt. Oorspronkelijk werden de beschikbare middelen belegd in leningen en obligaties, die een hogere rente gaven dan voor de dekking van de te verzekeren pensioenen nodig was. De waardedaling van de gulden heeft het bestuur echter doen besluiten ook te zoeken naar meer waardevast bezit, waar door is overgegaan tot het beleggen van een gedeelte van het bezit in aandelen. Hoewel mede gedacht werd aan het beleggen van gelden in onroerend goed, kon daartoe niet onmiddellijk worden overgegaan, omdat een dergelijke belegging direct grote bedragen vergde en bovendien moeilijkheden met zich mee bracht wat betreft het verhuren, het incasseren van huren, het onderhoud en dergelijke. De laatste jaren is evenwel gezocht naar een zodanige belegging in onroerend goed, dat er tevens een orgaan aanwezig zou zijn, dat deze exploitatie moeilijkheden zou opvangen. Naar aanleiding van een aanbod van een bevriend pensioen fonds om deel te nemen in de bouw van een wijk in Delft met een centraal bureau voor huur en onderhoud enzovoort, is besloten hierop in te gaan. Dit project omvatte de bouw van een hele wijk in het zuid westen van Delft, die op foto 1 op de linkerzijde, wordt aangegeven. Het aandeel van ons pensioenfonds bestaat uit een blok flatwoningen, waarvan foto 2 een beeld geeft. Dit blok telt 112 woningen en wel: 16 tweekamerwoningen met een huur van 195,p. m. 40 driekamerwoningen met een huur van ƒ218,p. m. 40 vierkamerwoningen met een huur van 260,p. m. 16 vijfkamerwoningen met een huur van 285,p. m. Boven deze huurprijs wordt de huurders maandelijks een bedrag in rekening gebracht voor warmtelevering, glasver zekering en servicekosten. Het totale onderhoud en de huurincassering geschieden door een centrale, die in de wijk gelegen de gehele wijk behandelt. Begin april 1968 is met de bouw begonnen en op 1 februari 1969 waren de woningen aan de eerste trappen- en lift- afdeling reeds bewoond, terwijl de laatste bewoners er op 1 mei 1969 introkken. Het bestuur van het pensioenfonds heeft een bezoek ge bracht aan al de soorten woningen, nadat deze bewoond waren. De bewoners gaven zonder uitzondering uiting aan hun tevredenheid met de afmetingen en afwerking van de flats, die zij toegewezen hadden gekregen, zodat zowel de huur ders als de eigenaar voldaan zijn met het gebouwde blok. Foto 2 20

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 20