penburg overhandigde het nieuwe elling voor het jaarlijkse concert: tot de laatste plaats bezet. Ie dit vaandel, dat werkelijk is uitgevoerd. Uatter, echtgenote van een den, feliciteerde het bestuur de fanfare en bood namens de leden een prachtige an voor de tamboermaïtre. van de leden zijn er trots op htgenoten of verloofden lid een vereniging", aldus me ter. ht de Heineken fanfare vele mers van haar repertoire ten rbij vooral de discipline van n de zuiverheid van de mu- ;nd was. Voor vele genodig- :e uitvoering een openbaring, er van de fanfare, de heer kte de aanwezigen voor de bood namens de dames van de n een prachtige bandelier voor de tambour-maitre aan. Het concert werd besloten met een ge zamenlijk optreden van fanfare en tam boers met de mars Riff Interlude. Hierna volgde een druk bezochte recep tie, waarop onder andere de burgemees ter van 's-Hertogenbosch, de heer G. van de Ven, zijn gelukwensen kwam aanbieden. Bestuur en leden van de Heineken fan fare kunnen terugzien op een geslaagde en stijlvolle viering van het tweede lustrum. IN TIEN JAAR VAN TAMBOERKORPS NAAR FANFARE IE AFDELING Zoals in de titel hierboven reeds tot uitdrukking wordt gebracht, is .n deze tien jaar het tamboerkorps uitgegroeid tot een volledige fanfare, die uitkomt in De werkers van het eerste uur met de instructeur van de tamboers. V.l.n.r. de heren H. Eggly, H. Meyer, M. van Ham, L. van de Bogaert, A. de Mug, P. Moors en P. de Leeuw. belangstelling en sprak een extra woord van waardering tot allen, die meegewerkt hebben aan de totstandkoming van het huidige korps. Tot de directie richtte hij een bijzonder woord van dank voor het in de vereniging gestelde vertrouwen. „De fanfare zal het haar aangeboden vaandel met ere dragen", zei de heer Moors. Speciale hulde bracht hij aan de instructeur van de tamboers, de heer P. de Leeuw, die gedurende tien jaren lief en leed met het muziekkorps heeft ge deeld. De heer F. A. C. l.eyerweert werd op grond van zijn grote verdiensten ten aanzien van de financiële begeleiding van de fanfare benoemd tot erelid. Zo wel de heer als mevrouw Leyerweert waren door deze geste zichtbaar ont roerd. »volle fanfare uniformen £4. de 1ste afdeling van de Koninklijke Nederlandse Muziek Federatie. Dit prachtige resultaat werd bereikt door de inzet en het enthousiasme van allen, die in welke vorm dan ook hebben mee gewerkt of hun steun en sympathie aan deze vereniging hebben gegeven. Een stukje geschiedenis De heer J. Honig heeft destijds de wens geuit om binnen het Heineken concern te komen tot de oprichting van een har monie, waarbij zijn keuze was gevallen op de vestiging Den Bosch. Na een door de personeelsvereniging al daar ingestelde enquête werd over de oprichting van een harmoniegezelschap advies ingewonnen bij wijlen Adjudant O.O. der Genie W. J. von Berg, die op grond van de resultaten van de gehouden enquête adviseerde te beginnen met een tamboerkorps. Dirigent Karei van Dijck (I.) en instructeur Pat de Leeuw. De directie verklaarde zich hiermee ak koord en verstrekte aan het toenmalige bestuur van de personeelsvereniging, waarvan de heer L. van Renswoude voor zitter was, de vererende opdracht een onderafdeling tamboerkorps op te rich ten. De oprichtingsvergadering werd ge houden op 30 november 1959; het Hei neken tamboerkorps was een feit. Een tamboerkorps weliswaar nog zonder in strumenten, zonder uniformen en zonder instructeur, maar wel een gezelschap bestaande uit enthousiaste leden onder de directie van de heer M. Hoofs, die een enorme geestdrift aan de dag legde. De middelen om het korps te doen uit groeien tot dat wat het nu is, werden (en worden ook nu nog) welwillend door de directie van Heineken beschikbaar gesteld. Zowel instrumenten als unifor men waren (en zijn) de beste die er op dit gebied te krijgen zijn. Als instructeur werd aangetrokken de heer P. de Leeuw, Adjudant O.O. der Genie. De behaalde resultaten hebben bewezen dat de heer De Leeuw zijn vak verstaat. Omdat in de muziekhandel nagenoeg geen goede muziek voor tamboerkorpsen verkrijgbaar was, componeerde de heer De Leeuw veel zelf. Mede hierdoor wist hij de leden zodanig te inspireren dat Het oudste lid, de heer H. Meyer (69), met de benjamin van de vereniging, Jan Grunderbeek (12). reeds binnen een jaar het tamboerkorps kon worden gepresenteerd. Dit gebeurde op 29 september 1960 in Amsterdam met een optreden bij het af scheid van de heer J. Honig. Als blijk van waardering werd de speciaal voor deze gelegenheid door de heer P. de Leeuw gecomponeerde J. Honigmars ten gehore gebracht en de heer Honig aan- De familie Van de Bogaert is met maar liefst vier man, vader en drie zoons, vertegenwoordigd.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 9