Op zaterdag 8 november 1969 hield de Bossche fanfare haar jaarlijkse concert middag in de bedrijfskantine. Deze middag had dit jaar een bijzonder accent. Het was de inzet van de viering van het tweede lustrum van ons muziekkorps. Bij deze gelegenheid heeft de fanfare zich tevens gepresenteerd in de nieuwe uniformen. Dat het korps zich mag verheugen in een steeds groeiende belangstelling bleek uit het feit, dat de kantine werkelijk overvol was; velen hebben genoegen moeten nemen met een staanplaats. De middag werd geopend door de heer C. Beukers, lid van de commissie van advies. Hij sprak het vertrouwen uit dat de Heineken fanfare zich na deze middag en na de presentatie aan het gemeentebestuur en de burgerij op 22 novem ber een niet meer weg te denken plaats zal hebben verworven in de muziekstad 's-Hertogenbosch. Aan de concertmiddag werd dit jaar medewerking verleend door de Harmonie Glorieux uit 's-Hertogenbosch, onder leiding van broeder Bosco Arts. Deze harmonie, gestoken in kleurige uniformen, verzorgde in een vlot tempo haar programma. Veel succes oogstte zij hierbij met de vertolking van het populaire „A banda" in een arrangement van Pi Scheffer. In de nieuwe uniformen marcheert de fanfare, met voorop de tamboers, trots over het terrein van de Bossche brouweri}. Het jarige korps presenteert zich aan de genodigden. Mevrouw Kloppenburg o vaandel. Grote belangstelling voo de kantine was tot de laa overhandigde dit va schitterend is uitgev Mevrouw Blatter, der buitenleden, feli en leden van de fan! de dames van de bandelier aan voor „De dames van de L dat hun echtgenotei zijn van zo een vei vrouw Blatter. Hierna bracht de H nieuwe nummers vat gehore, waarbij vooi her korps en de zui ziek opvallend was. den was deze uitvoe De voorzitter van Moors, dankte de Direct na de uitvoering van de Har monie Glorieux begaven de aanwezigen zich naar buiten, waar de Heineken fanfare in haar nieuwe uniformen stond aangetreden. De dirigent, de heer K. van Dijck, pre senteerde zich met de fanfare aan de heer A. K. E. ten Bruggen Cate en defi leerde hierna met het korps langs de genodigden, waarbij het menig open doekje kreeg voor de werkelijk stijlvolle uniformen. Voor de aanvang van het concert van de Heineken fanfare bracht de heer Ten Bruggen Cate de gelukwensen namens de directie over. Hij bood namens de directie de fanfare een fraai vaandel, waarop brouwerij, tamboers en fanfare zijn uitgebeeld, aan. Mevrouw Kloppen- burg-Beelaerts van Blokland, echtgenote van de beschermheer van de fanfare, de heer W. Kloppenburg, die zeer tot zijn spijt deze middag niet kon komen, Mevrouw Blatter bood ns korpsleden een pra< 4

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 8