Heineken Ltd. London. Jammer genoeg stond, zoals na enige tijd bleek, de ge zondheidstoestand van William het niet toe hem in leven te laten. Zijn gepre pareerde kop siert nu het ontvangstge bouw in Den Bosch. De derde bok, Pils II is van Nederlandse origine en thans in actieve dienst. De vierde bok Joris van Terborg werd geschonken door onze agent Berendhaus uit Terborg als dank voor het optreden tijdens de viering van het 550-jarig bestaan van Terborg. Vermeldenswaard is in verband met het optreden aldaar het compliment van de commandant van de Rijkspolitie te Ter borg: „Ik ben ontroerd, dat een zestig tal Brabanders op één simpel fluitje be reid zijn een gezellig café te verlaten en zich binnen vijf minuten weer in mars orde op te stellen." Van toeten naar blazen Aangezien het tamboerkorps tot de hoog ste regionen was doorgedrongen leefde de wens bij het bestuur en de leden zich op muzikaal gebied verder te bekwamen om zodoende het bestaande korps uit te doen groeien tot een fanfare. Hieromtrent werd advies ingewonnen bij de heer K. F. A. M. van Dijck, Kapel meester van het Fanfarekorps der Genie. De heer Van Dijck achtte de mogelijk heden om in een kort tijdsbestek tot een fanfare te komen volledig aanwezig. Op grond van dit advies verklaarde de di rectie zich akkoord met de oprichting van een fanfare. Deze werd opgericht op 20 februari 1966 als voortzetting van het tamboerkorps. De heer Van Dijck verklaarde zich be reid de fanfare als dirigent te gaan lei den. Dat de fanfare in hem een bijzon der goede dirigent heeft blijkt uit zijn staat van dienst. Voordat hij Kapel meester van het fanfarekorps der Genie werd was de heer Van Dijck onderkapel meester van de Koninklijke Militaire Kapel en daarvoor kapelmeester van het Muziekkorps Troepenmacht in Suriname. In het kader van het Holland Festival De bok heeft bij het tamboerkorps altijd een aparte plaats ingenomen, en werd bij ieder optreden als bijzondere attractie gezien, waarmee steeds veel succes ge oogst werd. De geschiedenis van het tamboerkorps kent vier bokken. De eerste, Kees Pils, afkomstig uit Portugal, geniet thans van een welverdiende rust bij de Broeders van Lourdes te Dongen. Kees Pils werd op 5 januari 1961 ontvoerd. Nadat de technische dienst van het 314e squadron uit Eindhoven reeds eerder tevergeefs gepoogd had om de bronzen bok bij de geboden. Het stemde alle betrokkenen tot grote vreugde dat de heer Honig bereid bleek het beschermheerschap van het tamboerkorps te aanvaarden. Ondanks het feit dat het korps in ver band met wisselende diensten niet in de gelegenheid is ook in de week op te tre den, bleef de inzet van de leden gewel dig. Het tamboerkorps groeide uit tot een vereniging met veertig musicerende leden. Uit de resultaten die behaald werden op diverse concoursen bleek dat de presta ties van het tamboerkorps van hoog ge halte waren. Enkele concoursen willen wij memoreren. 18 mei 1963, Concours P.T.T. Harmonie. Behaald werd de eerste prijs. Gespeeld werden de J. Honigmars en de J. F. Kennedymars, beiden van P. de Leeuw. Van de 30 maximaal te behalen punten werden er 28 toegekend, verdeeld over de volgende onderdelen: Beweging 10 punten Presentatie 9 punten Algehele uitvoering 9 punten Aantekening uit het juryrapport: „Een Aan allerlei manifestaties heeft het tamboerkorps (hier in Arnhem, juni 1964, ter gelegen heid van een inter nationale winkelweek) muzikale mede werking verleend. Uit het tamboerkorps heeft zich indertijd de Boerenkapel 'Cambrinus' gefor meerd, die allerlei gebeurtenissen feestelijk weet op te luisteren. dirigeerde hij dit jaar de Honselersdijk bij het opi Concertgebouw te Amsterc monie, die als gast optrac concert 1967, is een van Nederland. In een zeer korte tijd wis Dijck de fanfare op te leid op 5 november 1966 gaf werking van het fanfareki haar eerste concert. Bij deze gelegenheid aanvt Kloppenburg het bescherr De fanfare groeide gestad eniging van zestig leden, oudste musicerende lid 6 Twee van de vier bokken, William Hop (rechts) in op-stand tegen zijn opvolger Kees Pils II. Ter gelegenheid van het eerste lustrum bracht het tamboer korps op eigen terrein een goede show (21 november 1964). zeldzame prestatie, een uitstekende sa menstelling, een gedisciplineerde vereni ging". 12 september 1964, Concours te Schie dam. Behaald werd de eerste prijs. Aanteke ning van de jury: „De Bok liep uit de maat. Waarom?" Als toelichting werd de jury meegedeeld dat onze mascotte een Engelse bok was, die nog niet lang ge noeg, lid was van het tamboerkorps om de Nederlandse commando's te kunnen verstaan. ingang van brouwerij mee te nemen, welke poging dank zij de oplettendheid van de bewakingsdienst werd verijdeld, slaagden zij er op 5 januari in Kees Pils te ontvoeren. Hoewel wij er van overtuigd waren dat Kees Pils een goede behandeling zou krijgen, was het bestuur van het tamboerkorps toch wel opge lucht toen Kees Pils in goede gezondheid weer terug was. Uiteraard werd door de mannen van de Luchtmacht een losprijs in natura bedongen. William Hop, onze tweede bok, werd aan het tamboerkorps geschonken door de heer B. G. van Os van Delden van Tot de mooiste opna men, van het tamboer* korps gemaakt, beho ren de foto's, die ge nomen werden tijdens het concours in Schie dam, 12 september 1964 (boven, rechts en onder). 7 8

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 6