FREETOWN GASTEN UIT SURABAJA UITBREIDINGEN IN Op het ogenblik ondergaat de brouwerij in Freetown (Sierra Leone) een belangrijke uitbreiding, waardoor de jaarlijkse capaciteit (met bijna 30 procent) niet onaanzienlijk zal toe nemen. In september werd met de eerste werkzaamheden begonnen. Het ligt in de bedoeling de capaciteit van zowel de ziederij, de bottelarij, de gist-/legkelder alsook de opslag voor vol en leeg goed te vergroten, terwijl verder de energievoor ziening aan deze uitbreidingen zal worden aangepast. In oktober kwamen de eerste materialen voor de installatie aan. Het waren de gist- en legtanks (capaciteit 250 hl), die in de haven van Freetown werden gelost. Naar verwacht wordt zal het gehele project in de tweede helft van 1970 gereed zijn. De heer Mahulete in de brouwzaal van Den Bosch samen met de heer Hoofs. Voor een opleidingsperiode van ongeveer een jaar verblijven op het ogenblik in ons land twee medewerkers van de brouwerij op Oost-Java, de Perusahaan Bir Indonesia, Surabaja. Het zijn de heer J. A. Mahulete, chef van brouwafdeling en kelders aldaar en zijn collega de heer H. Musila, chef van de bottelarij. Eerstgenoemde is reeds veertien jaar aan de brouwerij te Surabaja verbonden, de heer Musila negen jaar. Voor beiden is het de eerste keer dat zij in Nederland zijn. Vóór zijn komst naar ons land heeft de heer Mahulete negen maanden op de brouwschool in Gent doorgebracht. Doel van hun verblijf hier is zich verder bekwamen, ieder op zijn gebied. Daartoe zijn zij onder meer in verschillende produktieafdelingen alsook bijvoorbeeld de kwaliteitsdienst werkzaam geweest, hetgeen hun bijzonder nuttige ervaringen heeft opgeleverd. Zij hebben inmiddels met de brouwerijen in Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch kennisgemaakt en het is hun allemaal goed bevallen. „Wij konden alles vragen en alle deuren gingen voor ons open", aldus de heer Mahulete. Een groot voordeel is uiteraard dat zij beiden Nederlands spreken. Tijdens hun verblijf hier zijn zij bij Nederlandse families ondergebracht. De aanpassing aan de Europese omstandig heden, aan het eten en het klimaat bijvoorbeeld, heeft geen enkel probleem gegeven. Tot hun vreugde ontmoetten zij hier en daar kennissen van vroeger en troffen zij enkele Heineken mensen uit Surabaja. Ook bezochten zij familie leden en leerden verder ons land kennen door in de weekeinden samen trips te maken. Naar verwacht wordt zullen de heren Mahulete en Musila medio april 1970 naar Surabaja terugkeren. Wij wensen hen voor straks een goede reis en veel succes in hun verdere loopbaan. Belangstelling voor een van de vulmachines in de Bossche bottelarij van de heer Musila. 3

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 5