JUMPING AMSTERDAM 1969 springconcours om de Grote Prijs van Nederland, aange boden door Heineken's Bier brouwerij Maatschappij N.V. Het parcours was 610 nieter lang en telde vijftien hinder nissen met in totaal zestien sprongen. Nadat de Engels man Harvey Smith na een prachtig parcours de on waarschijnlijk snelle tijd van 58,1 sec. voor zich had laten afdrukken, kwam als een van de laatsten de Brazi liaan Nelson Pessoa met Olympia in de ring. In een schitterende stijl en tegelij kertijd in een weergaloos tempo rijdend bracht hij de aanwezigen tot grote geest drift. Door tevens bijzonder scherp te wenden haalde hij alles eruit, wat er inzat. En dat bleek de volle winst te zijn, want toen hij door de finish stormde, wezen de chronometers de ongelofe lijk snelle tijd van 56.2 sec. aan. De heer Heineken overhandigt de beker aan de winnaar van de Gro te Prijs van Nederland, Nelson Pessoa. De Braziliaan werd tevens de trot se bezitter van een personenauto. De gelukkige winnaar, die drie jaar geleden eveneens de Grote Prijs van Neder land veroverde, ontving de beker uit handen van de heer Heineken. Ook dit jaar weer hebben duizenden toeschouwers ge noten van het bekende In ternationale concours hip- pique Jumping Amsterdam, dat van 24 tot en met 26 oktober in het RAI-gebouw gehouden werd. Evenals vo rige jaren nam een keur van ruiters en paarden aan deze twaalfde Jumping deel. Een van de vele hippi sche hoogtepunten was het op zondag verreden Jacht-

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 4