CIJFERLOZE DOORLOPER OPLOSSING TUINRAADSEL OPLOSSINGEN LITERATUURRAADSEL Wellicht dacht u: „de puzzelredacteur met vakantie, dan wij ook", want het aantal inzendingen was niet groot, het geen met het mooie weer, dat er toen alom heerste, geheel en al te begrijpen was. Het heeft ons echter geen cadeaubonnen bespaard. Uit de enkele „volhouders" zijn namelijk toch nog 3 winnaars naar voren gekomen, te weten: mevrouw T. M. Wijers- Nowee te Rotterdam en de heren E. Agatz te Den Bosch en C. Ham te Wilnis. Van harte! Vakantie geeft nieuwe aspecten en derhalve krijgt u een nieuw soort puzzel in deze rubriek aangeboden, een Door loper waarbij u zelf moet bepalen, waar u het gevonden woord in het raamwerk moet invullen. De omschrijvingen zijn namelijk horizontaal en vertikaal zonder nadere cijfer aanduiding achter elkaar vermeld. Een geruststelling is dat het vaak moeilijker lijkt dan het is, maar het is zuiver een kwestie van passen en meten. Weet dat uw moeite beloond kan worden met een nog door de zonnewarmte bruingekleurde prijzenbon van f 7,50, waarvan er 3 exemplaren beschikbaar gesteld worden. Uw inzendingen zie ik gaarne uiterlijk 14 januari 1970 tege moet in Amsterdam. Grijpt uw prijzenkans, maar bovenal schept er veel ge noegen in! Keiler. HORIZONTAAL: grote roofvogel - hevige wind - vierhandig dier - getal - niet gesloten - houding - boze geest - Javaans orkest - bevel - loot, stek - glazuur - papegaai - ten bedrage van - dwarshout aan de mast - meisjes naam - kleur - afwas - advies in kookboek - kapperszaak (Amerikaans) - geïmproviseerd toilet - meisjesnaam - stemming, luim - onbekende (afk.) - ooievaar - verharde huid - muzieknoot - vreemde munt - inhoudsmaat (afk.) - nummerplaat van bromfiets - hetzelfde - grote steen - meer dan nodig - eikeschors - voedingsmiddel (meerv.) - zenuwachtig makend - nummer (afk.) - hoogste kaart - ongekookte groenten - automerk - Ned. voetbalclub - muziekteken - eetbare knol (meerv.) - ten gunste (afk.) - maker van geëtste platen - aantal afdrukken van drukwerk - karaat (afk.) - uitroep van verrassing - keurig - meisjesnaam - ambtshalve (afk.) - gevat - nummers (afk.) - oud muntstuk - rivier in Egypte - Ned. muntstuk. VERTIKAAL: op een andere wijze - zuivelprodukt - vuurwapen - liedje - dierenroep - gedeelte van etmaal (meerv.) - god van de kalme zee - land bouwwerktuig - land in Europa - jonge paarden - inwendig orgaan - water, dat naar een hogere plaats gebracht moet worden - bosbloem - vreemde munt - afgesloten klasse - reus, die de wereld torst - cijfer - jongens naam - tijdperk - berg in Zwitserland - kruidenaftreksel - de oudste (afk.) - meisjesnaam - soortelijk gewicht (afk.) - Spaanse landvoogd - groot haringnet - mikpunt - rode vrucht - boomsoort - nadoen - muziekdrama - rijksreglement (afk.) - lidwoord - tweevoud - water in Noord-Holland - verhouding, betrekking - het te bereiken punt - met name (afk.) - uit voerder van een bouwwerk - hij (populair) - Gooise Dakpannen Centrale (afk.) - effect - omsloten ruimte - eerbied - pluim op dameshoed - en andere (afk.) - dekkleed - platte schuit - opperste god - water bij Dene marken - meterton (afk.). BRANDRAADSEL De man op het brandende eiland: Hij haalt een brandende tak en steekt het bos op het oostelijke gedeelte van het eiland in brand. Als dit gedeelte in de as is gelegd, gaat hij daarheen en is veilig voor het uit het westen naderend vuur. TREINRAADSEL Fase 1A ophalen en op het uitgangspunt plaatsen. Ver volgens onder de tunnel door rijden, B opduwen en naast A plaatsen. Fase 2: A en B naar het onderste gedeelte van de lus trekken, B loskoppelen en op zijn oude plaats zetten, onder de tunnel door rijden, A ophalen en eveneens op zijn oude plaats zetten. Fase 3: Weer onder de tunnel door rijden, B opduwen en op het uitgangspunt zetten. Daarna A ophalen en op de gevraagde plaats zetten. Weer onder de tunnel door, B op halen en eveneens op de gevraagde plaats brengen. Ten slotte terugkeren op uitgangspunt. 1. aangeschouwd 7. Holland 2. leven 8. eens 3. brede 9. laagland 4. eind 10. man 5. roerloos 11. aardappellanden 6. traag 12. nieuw Albert Helman 17

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 17