IDEEËNBUS AMSTERDAM: ROTTERDAM: DEN BOSCH: DANK Door de plaatselijke ideeënbuscommissies in Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch werden in de afgelopen periode de volgende beloningen toegekend: 3. de Bruyn, legkelder: Het aanbrengen van driewegkranen in de pompaanvoerleidingen in de legkelders, waardoor geen stagnaties meer optreden in de restbierafvoer. Be loning 85, C. Stolwijk, bott.: Het monteren van een zeef voor het tegenhouden van glas in de leiding naar de warmwaterbak van de flessenspoelmachine. Beloning 35, G. Mulder, bott.: Elk jaar de kettingen van de kratten- wasmachine een kwartslag draaien, waardoor op het ketting- verbruik bespaard wordt. Beloning 50, A. Haas, bott.: Het inkorten van de flessengeleiderstrip van de spoelmachine, waardoor minder storingen optreden. Beloning 50, Een aanmoedigingspremie ontvingen: J. Moes, alg. werkpl., 25,J. Poelman, bott., 20, A. J. A. Duysters, belading, 15,G. Mulder, bott., 20,Th. J. Oomen, portiers, 10, A. L. v. d. Bergh, meet- en regeltechniek: Het aanbrengen van twee snelheidsregelventielen op de luchtdroger, waar door de werking verbeterd wordt. Beloning 75, Av. d. Meer, tapkelder: Het gebruiken van voorbedrukte plakstrookjes op de exportvaten in plaats van het tot nu toe gebruikte systeem van merken. Beloning 70, A. Maas, centr. magazijn: Het maken van een schrijfplankje, dat aan de magazijnstellingen gehaakt kan worden om de bonnen gemakkelijker en duidelijker in te kunnen vullen. Beloning 25, J. Mollenbrok, ziederij: Het aanbrengen van smeernippels op de kranen in het brouwhuis, zodat deze gemakkelijker open en dicht te draaien zijn en tevens minder slijtage geven. Beloning 25, H. v. d. Horst, bott.: Het verminderen van flessenbreuk t.g.v. omvallende flessen in de uitloop van de Henkvuller op colonne III. Beloning 100, D. van Rijswijk, meet- en regeltechniek: Het aanbrengen van een buffer zodat de deksels van de luchtcilinder niet meer beschadigd worden. Beloning 75, 3. Breda, prev. onderhoud: Wijziging in het mechanisme van de depalletizer, zodat ook kleine pallets verwerkt kunnen worden. Beloning 25, N. J. de Hek, bedrijfsbureau: Het vermijden van tussen- opslag voor exportorders blikbier. Beloning 210, 3Ernest, bott.: Hulppallet voor de depalletizer; hierdoor wordt het opstapelen vermeden van pallets, die geschonden zijn en dus niet door de machine verwerkt kunnen worden. Beloning 75, Een aanmoedigingspremie ontvingen: J. de Kraai, tapkelder, 25,W. Kort, brouwhuis, 20, Ph. de Voogd, bott., 20,J. D. Bonte, mech. werkpl., 25,—; J. Ernest, bott., 25,J. Verkaik, mech. werkpl., 25,—; A. Bruns. bott., 15,M. Groffen, bott., 25, G. Mertz, poortcontr., 10,C. Lange, boekh., 20, P. H. van Geel, prod, ink., 20, P. van Hezik, mech. werkpl.: Alle bottle-lift-cilinderplun- gers afdraaien op één maat, die van vuiler I en II. Deze zijn te gebruiken voor vullers 4A en 4B. Beloning 330, J. H. Wienen, mach.kamer: Het veranderen van de toevoer leiding van de CO- persgassen aan de deodorizers, daar er momenteel vrij veel water in de deodorizers achter blijft en dit water alleen goed te verwijderen is door het stop zetten van de compressoren. Beloning 25, 3. Maréchal en P. van Schijndel, bott.: Een beschermrek plaatsen voor open ruimte op de palletizer als de hark in ruststand terugkomt. Beloning 20, P. van Schijndel, bott.: Het aanbrengen van een kleine wijziging op de kistenkeerders, door boven de transport baan een kistengeleider aan te brengen, zodanig, dat de kisten niet meer op een hoop gestuwd worden. Beloning 15,—. A. A. v. d. Heuvel, int. transp.: Het maken van een aan- slu'tdop aan een ketting voor het L.P.G.-tankstation. (Vaak is de losse dop zoek). Beloning 20. WSpierings, int. transp.: Het lassen van ijzerplaatjes tussen de stoel van de heftruck tegen het opspatten van de regen. De exportdozen worden hierdoor niet vuil. Beloning 20, A. ADevue, bott.: Het bevestigen van een laddertje aan iedere kistenkeerder om naar boven te klimmen als de kisten vast zitten. Beloning 25. M. Valentijn, bott. werkpl.: Een verandering aanbrengen aan de aandrijving van de kistenbanen van col. VI en VII om het aflonen van V-snaren te voorkomen. Beloning 70,—. A. M. de Kruyf, mech. werkpl.: Een wijziging aanbrengen aan de lagerconstructie in de loop van de wasmachine van col. VI en VII om te voorkomen dat de machine minder flessen opneemt dan hij kan. Beloning 300, Een aanmoedigingspremie ontvingen: G. H. M. de Wijs, bott., 25,L. A. Heesbeen, bott., 10,A. A. Devue, bott., 10, De enorme belangstelling, ook uit de andere vestigingen, de vriendelijke en waarderende woorden, de vele cadeaus en attenties hebben de viering van mijn 25-jarig jubileum tot een ongedachte belevenis gemaakt. Het was waarlijk een grootse en spontane huldiging, die op mij en mijn vrouw een onvergetelijke indruk heeft gemaakt. Voor dit alles wil ik graag, mede namens haar, allen die bij mijn jubileumviering betrokken waren, heel hartelijk danken. In het bijzonder ook dank ik de collega's van de Ver eniging van leidinggevend personeel, die mij in de kring van onze vereniging een luisterrijke avond hebben bereid. Den Bosch M. H. Hoofs Mede namens mijn vrouw wil ik graag directie, chef en collega's hartelijk danken voor de belangstelling, de vriendelijke woorden en de cadeaus ter gelegenheid van mijn afscheid. Vooral mijn collega's van pand 32 wil ik hierbij nog extra bedanken voor de spontane wijze waarop zij mij uitgeleide hebben gedaan. Vrijdag 31 oktober 1969 was voor mij een onvergetelijke dag! Rotterdam C. Beer 15

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 15