m WANDELCLUB ROTTERDAM FOTO- EN FILMCLUB ROTTERDAM BOSSCHE JUDOVERENIGING BEZOCHT TRIER Zi bi H ti tC a; B f ei h lb N 2 Op zaterdag 6 september togen we naar Wadenoyen om daar voor de eerste keer deel te nemen aan de voor die streek bekende fruittocht. Alle boomgaarden waren opengesteld en de wandelaars kregen in elke boomgaard een peer of een appel. Ze mochten tevens het losse fruit van de grond rapen. Het was een heerlijke fruittocht. De Zilverstadmars te Schoonhoven was op zaterdag 20 september ons doel. Ondanks het feit, dat onze vereniging deze mars voor de derde maal liep, blijft het een mooie tocht, die ons weer over de Lekdijk naar Ammerstol en Bergambacht voerde, waarna we langs de groene Vlist in de volmaakt landelijke rust terugwandelden naar Schoon hoven. De Rode Kruismars in Den Haag stond ook dit seizoen (|~VAN ONZE VERENIGINGElT^] op het programma en zo leverde 4 oktober voor ons oudste lid, broeder De Bruin, een achtje op voor zijn Rode Kruismedaille. Enkele leden liepen voor de zesde maal mee. Het was weer een uitstekend georganiseerde tocht door de bosrijke omgeving tussen Den Haag en Wassenaar. Ter afsluiting van het wandelseizoen was voor 18 oktober een duin- en strandwandeling vanuit Oostvoorne vastgesteld. Nadat we halverwege min of meer verdwaald waren in de duinen, zochten we het strand op. Toen bleek, dat we nog een paar kilometer van Rockanje verwijderd waren, be sloten we direct over het strand terug te lopen naar Oost voorne: onderweg hebben we nog een half uur gezellig op het terras van een strandtent gezeten, genietend van het warme herfstzonnetje. C T Foto-van-de-maand, november, W. Houben, groep beginners. Op de foto-van-de-maand, november, is een groot aantal opnamen ingeleverd door de groep beginners. Wij vinden dit een verheugend verschijnsel, want de beginners van vandaag zijn de gevorderden van morgen, en juist deze laatste groep behoeft versterking. De foto-van-de-maand, november, is dan ook van een be ginner. Deze maal is het wederom een portret. Wat hier onmiddellijk opvalt is de guitige blik van het geportretteerde meisje. Het geheel is leuk in het beeld gebracht. Technisch is de foto echter niet geheel volmaakt. De scherpte laat te wensen over, en het meisje komt niet voldoende „los" van de achtergrond. Dit was te verhelpen geweest door een grotere lensopening te gebruiken of door een langere brand puntsafstand. Niet iedereen is echter in het bezit van een toestel met verwisselbare objectieven. Deze foto is gemaakt met een normaal kleinbeeldobjectief van 5 cm. Ondanks bepaalde tekortkomingen is deze foto toch met het hoogst aantal punten uit de bus gekomen. Dit is een bewijs, dat onze jury wel degelijk rekening houdt met de beginnende fotograaf en het fotograferen van een beginner zoveel mogelijk tracht te stimuleren! Op de jaarlijks gehouden ledenvergadering is het bestuur ongewijzigd gebleven: Ph. B. Dankloff, voorzitter; G. van Puffelen, secretaris; A. A. Frenks, penningmeester. Voor inlichtingen omtrent de fotoclub kunt u zich wenden tot bovenvermelde heren. De Heineken Judovereniging Den Bosch heeft op 18 en 19 oktober jl. een tegenbezoek gebracht aan de Politie- sportvereniging Trier, die eerder dit jaar te gast was op de Bossche brouwerij. Tijdens de in dit weekend gehouden judowedstrijden wist het Heineken A-team beslag te leggen op de eerste plaats. Het B-team van de Polizei Trier won op overtuigende wijze van het Heineken B-team. Het was duidelijk dat het B-team nog wedstrijdervaring te kort komt, maar naar de mening van de coach wordt dit nu toch wel beter. Onze teams waren voor deze gelegenheid versterkt met judoka's van de sportschool van hun leermeester Van Gent. Zaterdagavond boden de gastheren ons een gezellige avond aan. 's Middags nog hadden we als kemphanen tegenover elkaar gestaan niet van plan ook maar een puntje af te staan, 's avonds zaten allen als de beste vrienden bij elkaar aan een heerlijk glas bier. Tot laat in de avond bleef het gezelschap pratend, drinkend en van tijd tot tijd een dansje makend bijeen. Al met al was dit een zeer geslaagde ontmoeting. Beide partijen kunnen gelukkig zijn met het initiatief van de Heineken judovereniging om tot regelmatige sportontmoe- tingen met de judo-afdeling van de Polizei Sport Trier te komen. Hopenlijk kunnen wij bij een volgende gelegenheid schrijven dat zowel het Heineken A- als het B-team hebben gewonnen. 14

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 14